Γαλλία Disneyland ξενοδοχείο μέσα ή γύρω?

athenes

Member
Μηνύματα
26
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
Παρίσι
Καλημερα,
μια πολυ καλη φιλη μου διαθετει το μικρο στουντιο που εχει στο Παρισι για μια βδομαδα για να επισκεφτουμε την Eurodisney..Θελω τα φωτα και τις συμβουλες σας στα μικρα ερωτηματακια:
1.Ποια ειναι η καλυτερη εποχη να πας
2.Με ποια εταιρεια θα πετυχω το φθηνοτερο ναυλο ( h easy δεν εχει δρομολογια απο Θεσσαλονικη το χειμωνα )


Σας ευχαριστω:D

Όλες οι εποχές είναι τέλειες.
Μακάρι να είχα κι εγώ μια φίλη που να είχε studio στο Παρίσι!;)
 
Μηνύματα
127
Likes
22
Όλες οι εποχές είναι τέλειες.
Μακάρι να είχα κι εγώ μια φίλη που να είχε studio στο Παρίσι!;)
Να πας Charleroi-Bruxelles με ryanair και μετά με λωφορείο ή να πας Paris-Beauvais μέσω Ρώμης ή Μιλάνου άν βρεις καμιά προσφοά στη ryanair. Αλλιώς τα απευθείας Παρίσι με Aegean είναι λίγο τσιμπιμένα. Αλλά, να μου πεις, τζάμπα διαμονή θα έχεις, οπότε θα έρθεις στα "ίσα" σου.
 

elpidaki

Member
Μηνύματα
23
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Τοκιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Να πας Charleroi-Bruxelles με ryanair και μετά με λωφορείο ή να πας Paris-Beauvais μέσω Ρώμης ή Μιλάνου άν βρεις καμιά προσφοά στη ryanair. Αλλιώς τα απευθείας Παρίσι με Aegean είναι λίγο τσιμπιμένα. Αλλά, να μου πεις, τζάμπα διαμονή θα έχεις, οπότε θα έρθεις στα "ίσα" σου.
εξαιρετικη ιδεα...δεν την ειχα σκεφτει
ευχαριστω
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλημερα,
μια πολυ καλη φιλη μου διαθετει το μικρο στουντιο που εχει στο Παρισι για μια βδομαδα για να επισκεφτουμε την Eurodisney..Θελω τα φωτα και τις συμβουλες σας στα μικρα ερωτηματακια:
1.Ποια ειναι η καλυτερη εποχη να πας
2.Με ποια εταιρεια θα πετυχω το φθηνοτερο ναυλο ( h easy δεν εχει δρομολογια απο Θεσσαλονικη το χειμωνα )


Σας ευχαριστω:D
Δε θες να πας Σεπτέμβριο να αποφύγεις και κανέναν αποκλεισμό από χιόνια το χειμώνα; Όσο για τιμές, πχ κοίταξα τώρα στο www.airtickets.gr για 20-26/9 και μου βγήκαν με swiss στα 254ευρώ και με Aegean στα 257 ευρώ (επιστροφή σ'αυτή την περίπτωση με Air France). 1 μήνα πιο μετά έχει με alitalia στα 207 και με austrian airlines στα 218. Καλές τιμές. Γενικά μπες σ'αυτή τη σελίδα και κάνει ΄τους πειρασματισμούς σου :)
 
Μηνύματα
157
Likes
102
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Έμείς είχαμε πάει το τριήμερο της δικής μας 25ης Μαρτίου2011 και άρα καθημερινές ημέρες για τους Γάλλους.Την Τετάρτη και την Πέμπτη,πάρα πολύ άνετα με ελάχιστες ουρές.(χρόνος αναμονής από 0-15' για παιχνίδια που είχα ακούσει για 1 ώρα αναμονή).Την Παρασκευή από το μεσημέρι,αρχίζει να πυκνώνει.Το Σάββατο...ο 4πλάσιος κόσμος!!! Ο καιρός σ`εμάς έτυχε να είναι ,,,,τέλειος!Έχει τύχει σε άλλους να πάνε Ιούνιο και να βρέχει τρελά!!Άρα η καλοκαιρία είναι θέμα τύχης.Επομένως,συμφωνώ με τον Chrisbd.
Yπάρχει θέμα"Εurodisney με παιδιά".Θα βρεις πολλές πληροφορίες!
 

athenes

Member
Μηνύματα
26
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
Παρίσι
εξαιρετικη ιδεα...δεν την ειχα σκεφτει
ευχαριστω

Γιατί να ταλαιπωρηθείτε με ανταποκρίσεις πτήσεων, λεωφορεία κ.λπ. και το ταξίδι που δεν είναι ούτε τρεις ώρες να το κάνετε πολύ περισσότερο; Πόσο μάλλον όταν σπίτι υπάρχει οπότε δεν θα πληρώσετε ξενοδοχείο. Προτείνω απευθείας πτήση. Και αν την κλείσετε από νωρίς, θα πετύχετε και πολύ καλύτερη τιμή. Όσο για αποκλεισμό από χιόνια που διάβασα κάπου αλλού. Παιδιά μιλάμε για Γαλλία, όχι για Ελλάδα που με το μόλις ρίξει λίγο χιόνι αποκλειόμαστε ακόμη και μέσα στην Αθήνα.
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Γιατί να ταλαιπωρηθείτε με ανταποκρίσεις πτήσεων, λεωφορεία κ.λπ. και το ταξίδι που δεν είναι ούτε τρεις ώρες να το κάνετε πολύ περισσότερο; Πόσο μάλλον όταν σπίτι υπάρχει οπότε δεν θα πληρώσετε ξενοδοχείο. Προτείνω απευθείας πτήση. Και αν την κλείσετε από νωρίς, θα πετύχετε και πολύ καλύτερη τιμή. Όσο για αποκλεισμό από χιόνια που διάβασα κάπου αλλού. Παιδιά μιλάμε για Γαλλία, όχι για Ελλάδα που με το μόλις ρίξει λίγο χιόνι αποκλειόμαστε ακόμη και μέσα στην Αθήνα.
Είπα κι εγώ για χιόνι γιατί νομίζω πέρυσι Χριστούγεννα αποκλείστηκαν τ'αεροδρόμια στην επιστροφή. Και για άλλες χώρες θυμάμαι, όχι μόνο Γαλλία.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.092
Η Disneyland είναι φοβερή.:clap:Εγώ τρελάθηκα και χαιρόμουν σαν μικρό παιδί αλλά πιστεύω για να τη χαρείς καλό είναι να μην πας χειμώνα για ν'αποφύγεις όσο γίνεται τη δυνατή βροχή και να μπορείς να βολτάρεις με άνεση στο χώρο ανάμεσα στα παιχνίδια.
 

MariaPico

Member
Μηνύματα
102
Likes
1
δεν εχει η easy δρομολογια?

η easyjet λεει οτι θεσσαλονικη-παρισι πωλειται μεχρι 15 οκτωβριου...γιατι μετα τι θα κανουμε εμεις?μηπως βαλουν αλλη προσφορα?γιατι δεν γινεται να διακοψουν το δρομολογιο...:shock:
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
μπορει καποιος να μου προτεινει καποιο ξενοδοχειο εντος του παρκου της disneyland?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.464
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom