exs

Member
Μηνύματα
79
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο
Λοιπόν άλλαξα...έκλεισα με air china(ο θεός να βάλει το χέρι του...)295e, η επιστροφή λίγο δύσκολη γιατί η πτήση επιστροφής είναι 03:30πμ δηλ. θα αφήσω τις βαλίτσες στο ξεν. μέχρι το βράδυ και θα φύγω 01:00πμ για αεροδρόμιο, ελπίζω να γίνεται αυτό...
Με τα ξενοδοχεία έχω μπερδευτεί : ο καθένας λέει το κοντό και το μακρύ του, δεν μπορώ να αποφασίσω, γενικά τα περισσότερα έχουν club απο κάτω και δεν κοιμάσαι πριν τις 3:00πμ(ας το επιβεβαιώσει κάποιος)...
Επίσης σκεφτόμουν να νοικιάσω αυτοκίνητο(95e τη βδομάδα) αλλά διαβάζω οτι δεν το προτείνει κανείς ντόπιος για τους ξένους...
Οσον αφορά την ιστορία των ΗΑΕ έχω δύο οδηγούς για διάβασμα μέχρι τότε(3weeks).
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μια χαρά σε βρίσκω. Εγώ θα το νοίκιαζα το αμάξι. Έχω καταλάβει ότι όταν λένε ότι οδηγούν χάλια, δεν έχουν οδηγήσει στους δρόμους της Αθήνας :haha:
 

ipanag

Member
Μηνύματα
316
Likes
151
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Η Emirates πηγαίνει απευθείας! Άλλο αν δε βολεύει η ώρα.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Επίσης σκεφτόμουν να νοικιάσω αυτοκίνητο(95e τη βδομάδα) αλλά διαβάζω οτι δεν το προτείνει κανείς ντόπιος για τους ξένους...
Δαιαβαζω σωστα? 95 ευρω την εβδομαδα για ενοικιαση αυτοκινητου? Εγω θα το νοικιαζα ακομα κι αν δεν το οδηγουσα τελικα :lol::lol:.Εχω καταλαβει το ιδιο με τον Δακη , οταν λενε οτι οδηγουν χαλια σε αλλεs χωρεs ειναι γιατι δεν εχουν οδηγησει στην Αθηνα :lol:.
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
EXS πότε σκέφτεσαι να πας Ντουμπάι? Εμείς τελικά, μετά από πολλές σκέψεις και κάποιες ατυχίες, κατά 99% καταλήξαμε για Ντουμπάι - Μαυρίκιο για τέλη Μαρτίου. Διάβασα στο ιντερνετ ότι αν κινηθείς αποκλειστικά στην πόλη καλύτερα να μην νοικιάσεις όχημα εξαιτίας της κίνησης. Απορίες: 1) Ξέρετε αν οι συγκοινωνίες στο Ντουμπάι είναι ΟΚ ή πρέπει να κινείσαι με ταξί ή ενοικιαζόμενο? 2) Τι καιρό θα έχει τέλη Μαρτίου? 3) Deira - Jumeirah: Πού είναι καλύτερα για να μείνεις?
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Δεν ξέρω πως οδηγούν εκεί. Η φήμη όμως της κακής οδήγησης ακολουθεί όλους τους άραβες. Η μόνη μου εμπειρία ήταν στην Ιορδανία. Όσο κι αν φαίνεται απίστευτο, οδηγούν χειρότερα από εμάς. Απίστευτο κι όμως αληθινό.
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Και πού να δείς πως οδηγούν οι αιγύπτιοι. Δεν μπορείς να καταλάβεις για τι κόλαση μιλάμε!!!Οποτε έμπαινα σε ταξί, είχα συνεχώς την αίσθηση (μιλάμε κάθε δευτερόλεπτο) ότι θα τρακάρουμε...Καμία σχέση με τους έλληνες. Εμεις οδηγάμε σαν Παναγίες!!!
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Στην Αιγυπτο τα φαναρια ειναι διακοσμητικα.Κανενας δεν σταματαει στο κοκκινο.Δεν υπολογιζουν ουτε τους τροχονομους.Οι τροχονομοι ειναι στρατιωτες που κανουν τη θητεια τους.Το χερι συνεχεια στη κορνα και οποιος προλαβει.:haha:
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Έτσι ακριβώς ειναι η κατάσταση στην Αίγυπτο.
Όμως:
  • Στην Κένυα είναι χειρότερα. Και μέσα στις πόλεις αλλά και έξω στο εθνικό δίκτυο. Μας είπαν ότι για την απόσταση Μομπάσα - Ναϊρόμπι ( περιπου 500 Km) to ρεκόρ ηταν 16 ώρες. Οι λακουβες στο δρόμο ήταν ικανες να εξαφανίσουν όλο το αυτοκίνητο, ενω είδαμε και τουμπαρισμένες νταλίκες ( Αυτα βέβαια προ 10ετίας)
  • Και στο Βαρανάσι της Ινδίας επικρατούσε ΧΑΟΣ. Υπάρχουν και οι αγελάδες εκτος απο όλα τα άλλα. Εκεί λένε ότι οποιος μπορεί να οδηγήσει στο Βαρανάσι μπορει να οδηγήσει οπουδήποτε
 

exs

Member
Μηνύματα
79
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο
EXS πότε σκέφτεσαι να πας Ντουμπάι? Εμείς τελικά, μετά από πολλές σκέψεις και κάποιες ατυχίες, κατά 99% καταλήξαμε για Ντουμπάι - Μαυρίκιο για τέλη Μαρτίου. Διάβασα στο ιντερνετ ότι αν κινηθείς αποκλειστικά στην πόλη καλύτερα να μην νοικιάσεις όχημα εξαιτίας της κίνησης. Απορίες: 1) Ξέρετε αν οι συγκοινωνίες στο Ντουμπάι είναι ΟΚ ή πρέπει να κινείσαι με ταξί ή ενοικιαζόμενο? 2) Τι καιρό θα έχει τέλη Μαρτίου? 3) Deira - Jumeirah: Πού είναι καλύτερα για να μείνεις?
Μέσα στο Φλεβάρη, απ`ότι διάβασα(και δεν είναι λίγα), καλύτερα με taxi όπου κι αν πας, ο καιρός θα είναι ζεστός και υγρός, Deira για όσους θέλουν κέντρο και Jumeira για τους παραλιακούς...
Πτήση + hotel=520 per person for 6 nights.
Airtickets+Asiatravel.
Αν θέλετε να δείτε τι θα δείτε εκεί απλά youtube.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.536
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom