E-dreams.com

PPhanny

Member
Μηνύματα
67
Likes
36
Kαι παλι,με Ε-dreams με ολες τις εξτρα χρεωσεις,για τα ιδια δρομολογια ειναι 40 ευρω πιο φτηνα απο το σαιτ της Αιγαιου!
Καμια εξηγηση;Η διαφορα ειναι και παλι μεγαλη.
Σε αυτήν περίπτωση (όταν είναι πολύ κάτω από τη τιμή στο σάιτ της εταιρείας) εάν το κλείσετε με την τιμή αυτή είναι βέβαιο ότι μετά από λίγες μέρες θα σας πούν"Σας επιστρέφουμε τα χρήματα η εταιρεία μας ειδοποίησε τώρα ότι είχε αλλάξει τιμή".
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σε αυτήν περίπτωση (όταν είναι πολύ κάτω από τη τιμή στο σάιτ της εταιρείας) εάν το κλείσετε με την τιμή αυτή είναι βέβαιο ότι μετά από λίγες μέρες θα σας πούν"Σας επιστρέφουμε τα χρήματα η εταιρεία μας ειδοποίησε τώρα ότι είχε αλλάξει τιμή".
Έχεις κάποια παρόμοια εμπειρία και το λες αυτό;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Kαι παλι,με Ε-dreams με ολες τις εξτρα χρεωσεις,για τα ιδια δρομολογια ειναι 40 ευρω πιο φτηνα απο το σαιτ της Αιγαιου!
Καμια εξηγηση;Η διαφορα ειναι και παλι μεγαλη.
Σε αυτήν περίπτωση (όταν είναι πολύ κάτω από τη τιμή στο σάιτ της εταιρείας) εάν το κλείσετε με την τιμή αυτή είναι βέβαιο ότι μετά από λίγες μέρες θα σας πούν"Σας επιστρέφουμε τα χρήματα η εταιρεία μας ειδοποίησε τώρα ότι είχε αλλάξει τιμή".
:shock::shock::shock::shock: Και είναι και βέβαιο κιόλας;
Δεν μου έχει τύχει ποτέ των ποτών.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Εγώ το διατύπωσα με περισσότερο τακτ :haha:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.029
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Σε αυτήν περίπτωση (όταν είναι πολύ κάτω από τη τιμή στο σάιτ της εταιρείας) εάν το κλείσετε με την τιμή αυτή είναι βέβαιο ότι μετά από λίγες μέρες θα σας πούν"Σας επιστρέφουμε τα χρήματα η εταιρεία μας ειδοποίησε τώρα ότι είχε αλλάξει τιμή".
Μπουρδες... ξερεις πως δεν ειναι ετσι βεβαια, ε;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Είπα να αλλάξω τη διατύπωση να γίνει πιο... tactful αλλά δεν επιδέχεται επεξεργασία. Την πατήσαμε την κοπέλα...
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Kαι παλι,με Ε-dreams με ολες τις εξτρα χρεωσεις,για τα ιδια δρομολογια ειναι 40 ευρω πιο φτηνα απο το σαιτ της Αιγαιου!
Καμια εξηγηση;Η διαφορα ειναι και παλι μεγαλη.
Σε αυτήν περίπτωση (όταν είναι πολύ κάτω από τη τιμή στο σάιτ της εταιρείας) εάν το κλείσετε με την τιμή αυτή είναι βέβαιο ότι μετά από λίγες μέρες θα σας πούν"Σας επιστρέφουμε τα χρήματα η εταιρεία μας ειδοποίησε τώρα ότι είχε αλλάξει τιμή".
Αν προχωρήσεις και άλλο τη διαδικασία μέχρι το τελικό στάδιο που θα σου ζητάει τα στοιχεία της κάρτας κτλ θα σου βγάλει το κανονικό πόσο ίδιο με αυτό της αιγαίου...
 

PPhanny

Member
Μηνύματα
67
Likes
36
Καλοί και ευγενικοί συμφορουμίτες μου έχουν συμβεί τα εξής : Πριν δύο χρόνια : Η τιμή που μου έδινε η edreams ήταν κατώτερη από της Lufthansa (είχε την τιμή της προσφοράς της, η οποία όμως είχε ήδη λήξει). Φυσικά βλέποντας χαμηλότερη τιμή έκλεισα αμέσως με edreams . Τρείς μέρες μετά, με ενημερώνουν ότι δεν ίσχυε η αγορά μου γιατί η αεροπορική εταιρεία είχε αλλάξει τιμή και δεν τους ενημέρωσε. Θα μου επέστρεφαν τα χρήματα στην κάρτα μεσα σε ενα διάστημα (νομίζω 15 μέρες) . Ετσι και έγινε.Επειδή λοιπόν το ίδιο επαναλήφθηκε και πέρσι (η μια εταιρεία ήταν η Aegean , το σάιτ της οποιας είχε σε υψηλότερη τιμή τη συγκεκριμένη πτήση) θεώρησα ότι όταν η τιμή της είναι χαμηλότερη από την αντίστοιχη στο σάΙτ της εταιρείας, στέλνει το ίδιο μέιλ. Εσείς έχετε κάνει ταυτόχρονη σύγκριση και η εξακολουθούσε να είναι μικρότερη η τιμή του πρακτορείου από την τιμή της ίδιας πτήσης της αεροπορικής εταιρείας; Κάτι τέτοιο θα μου φαινόταν πολύ περίεργο γιατί σε όσες περιπτώσεις έκανα σύγκριση η τιμή ήταν ίδια .
Ελπίζω να σας τα είπα με σαφήνεια
 

PPhanny

Member
Μηνύματα
67
Likes
36
Επίσης, μιλώ για την τιμή του εισιτηρίου και όχι για την έξτρα χρέωση της συναλλαγής, αυτή από ότι θυμάμαι ήταν χαμηλότερη την αντίστοιχη του σάιτ των εταιρειών
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Τρείς μέρες μετά, με ενημερώνουν ότι δεν ίσχυε η αγορά μου γιατί η αεροπορική εταιρεία είχε αλλάξει τιμή και δεν τους ενημέρωσε.
:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

'Εχω κλείσει μαζί τους 2 φορές εισιτήρια, ακριβώς επειδή ήταν φτηνότεροι από τις αεροπορικές. Δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα.

Ναι, ήσουν σαφέστατη. Εξακολουθώ να παραμένω έκθαμβος.
 

PPhanny

Member
Μηνύματα
67
Likes
36
Ναι, ήσουν σαφέστατη. Εξακολουθώ να παραμένω έκθαμβος.

Και εγώ το ίδιο(για το αντίστροφο)
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
'Εχω κλείσει μαζί τους 2 φορές εισιτήρια, ακριβώς επειδή ήταν φτηνότεροι από τις αεροπορικές. Δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα.
Και εγώ βρίσκω στο συγκεκριμένο site φθηνότερα απο παντού τα εισιτήρια. Τα κλείνω χωρίς φόβο, ε;;:D
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.193
Μηνύματα
883.500
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom