E-dreams.com

dor

New Member
Μηνύματα
1
Likes
3
Έκλεισα εισητήρια μέσω της ιστοσελίδας τους (air france αναχώρηση, transavia επιστροφή)και καταλάθος στο ένα εισητήριο είχα αντίθετα το ονοματεπώνυμο. Μου ζήτησαν (αφού περίμενα περίπου 15λεπτά να απαντήσουν) 50€ για να αλλάξουν της air france και 10€ για της transavia. Μου είπαν οτι από το ελληνικό αεροδρόμιο μπορεί και να μας αφήσουν να πετάξουμε αλλά από το γαλλικό δε θα μας επιστρέψουν και πρέπει σίγουρα να το αλλάξω. Μίλησα με την airFrance και μου είπαν οτι αν είχα κλείσει το εισητήριο μεσω της δικής τους ιστοσελίδας θα μου το άλλαζαν χωρίς χρέωση αλλά για εισητήρια που είναι κλεισμένα από άλλα ταξιδιωτικά δεν έχουν δικαίωμα παρέμβασης. Θεώρησα απίστευτη κλεψιά τα 50€ για μια δουλειά που απαιτεί 2-3 κλικ σ'έναν υπολογιστή. Αποφάσισα να μη πληρώσω, από το ΕλΒελ ούτε που μου είπαν κάτι, πέρασα κανονικότατα κι όταν έφτασα Γαλλία, κάλεσα τη transavia, απάντησαν σε λιγότερο από ένα λεπτό, μου άλλαξαν το ονοματεπώνυμο στο εισητήριο χωρίς χρέωση κι όλα καλά. Η όλη διαδικασία πήρε λιγότερο από 5 λεπτά. Επίσης για να πάρω βαλίτσα πλήρωσα 40€ για το πήγαινε και 40€ για το έλα. Αν το έκλεινα μέσω της transavia θα πλήρωνα μόνο 23€ για τη βαλίτσα, αλλά το αντιλήφθηκα αργά. Το ρεζουμέ είναι οτι μπορεί να φαίνονται φτηνά αρχικά, αλλά προχωρώντας τη διαδικασία, σε χρεώνουν ένα σωρό λεφτά για μπούρδες. Και προσοχή στην ορθογραφία των ονοματεπώνυμων. Μετά απ'αυτό συστήνω το site μόνο για ψάξιμο και αγορά απ'ευθείας από την εταιρεία.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Ο γιος μου χωρίς να με συμβουλευτεί έκλεισε εισιτήρια πρίν από 2-3 ώρες από την συγκεκριμένη μηχανή. Δεν έχει πάρει ακόμη μέιλ επιβεβαίωσης. Είναι σύνηθες φαινόμενο ή να ανησυχώ???
Πετάει την Δευτέρα, σε περίπτωση που δεν έρθει τί κάνει??
Καμία συμβουλή??
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom