Erasmus - Το καλύτερο ταξίδι ever!!!

errica

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
το λενε cracow university of economics αλλά τελικά επειδή ξετρελάθηκα με τη βιέννη,έβαλα ως πρώτη επιλογή αυτή έστω και μέσω πολιτικών επιστημών μπας και.....με παρουν...:LOL:..!! Μετά έβαλα τσεχία και τελευταια την κρακοβία.....! erica μέχρι πότε θα κάτσεις εκεί???
Θα παω φεβρουαριο και θα φυγω ιουνιο
 

lefkogianos

Member
Μηνύματα
14
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
..Άγνωστο ακόμα..
Ταξίδι-Όνειρο
ολος ο κόσμος!
Έγινα δεκτός για το πανεπιστημίο universitat wien για το εαρινό εξάμηνο του 2011..!!! κανείς αλλος????
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.315
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
στη Salamanca για erasmus

για erasmus στη Salamanca έχει πάει κάποιος ;;;;;
ή γενικά Ισπανία
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.315
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
που είναι οι φοιτητές; διαβάζουνε;;;

στη μακρινή Σαλαμάνκα θα 'πάμε" για erasmus τον Σεπτέμβρη.
τίποτε infos για εκεί 'εχετε;;;; ή είναι χάλια;
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
που είναι οι φοιτητές; διαβάζουνε;;;

στη μακρινή Σαλαμάνκα θα 'πάμε" για erasmus τον Σεπτέμβρη.
τίποτε infos για εκεί 'εχετε;;;; ή είναι χάλια;

Ε να μη διαβάσουμε κι εμείς λίγο μπας και δούμε το πτυχίο να 'ρχεται??:haha:
Λοιπόν, δεν έχω προσωπική εμπειρία από Salamanca αλλά από κάτι γνωστούς έχω ακούσει ότι είχαν περάσει πάρα πολύ ωραία εκεί! Γενικά στην Ισπανία επικρατεί λίγο τρέλα προερχόμενη και από τους Ισπανούς αλλά και από τους ερασμίτες που γνωρίζουν ότι πάνε σε μία μεσογειακή χώρα που έχει κατοίκους με πολύ ταμπεραμέντο κλπ κλπ!
Όπου και να πάει πάντως θα περάσει αξέχαστα!! Δεν έχει τόση σημασία το μέρος πιστεύω. Απόδειξη τα τόσα παραδείγματα που ήδη έχουν αναφερθεί, διαφορετικά τα μέρη αλλά πάντα θετικές οι εντυπώσεις:clap:
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.315
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Ε να μη διαβάσουμε κι εμείς λίγο μπας και δούμε το πτυχίο να 'ρχεται??:haha:
Λοιπόν, δεν έχω προσωπική εμπειρία από Salamanca αλλά από κάτι γνωστούς έχω ακούσει ότι είχαν περάσει πάρα πολύ ωραία εκεί! Γενικά στην Ισπανία επικρατεί λίγο τρέλα προερχόμενη και από τους Ισπανούς αλλά και από τους ερασμίτες που γνωρίζουν ότι πάνε σε μία μεσογειακή χώρα που έχει κατοίκους με πολύ ταμπεραμέντο κλπ κλπ!
Όπου και να πάει πάντως θα περάσει αξέχαστα!! Δεν έχει τόση σημασία το μέρος πιστεύω. Απόδειξη τα τόσα παραδείγματα που ήδη έχουν αναφερθεί, διαφορετικά τα μέρη αλλά πάντα θετικές οι εντυπώσεις:clap:
ευχ. νομίζω ότι εκεί το πανεπιστήμιο είναι το πιο παλιό της Ισπανίας;
από τον 15ο αιώνα.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
ευχ. νομίζω ότι εκεί το πανεπιστήμιο είναι το πιο παλιό της Ισπανίας;
από τον 15ο αιώνα.
Αυτό δεν το ήξερα και με έκανες να το ψάξω;)
Ιδρύθηκε λοιπόν το 1218 σύμφωνα με την επίσημη ιστοσελίδα του και είναι όντως το πιο παλιό της Ισπανίας!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.315
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Αυτό δεν το ήξερα και με έκανες να το ψάξω;)
Ιδρύθηκε λοιπόν το 1218 σύμφωνα με την επίσημη ιστοσελίδα του και είναι όντως το πιο παλιό της Ισπανίας!
έπεσα πολλά χρόνια έξω. αυτό το θυμόμουνα από τον "Δον Κιχώτη" όπου
ο σπουδαστής Καράσκο ο φίλος του είχε αποφοιτήσει από εκεί.
έχουμε πολλούς μήνες μπροστά να μελετήσουμε τις λεπτομέρειες εξ άλλου οι φοιτητές ενημερώνεστε κι από αλλού. θα πιάσω κι εγώ το διάβασμα εδώ
 

magdouil

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Everywhere
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Δεν εχω παει ταξιδι με erasmus αλλα θα ηθελα παρα πολυ να το κανω! φανταζομαι ποσο πιο ωραιο θα ειναι να τα ζεις ολα αυτα!
 

lefkogianos

Member
Μηνύματα
14
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
..Άγνωστο ακόμα..
Ταξίδι-Όνειρο
ολος ο κόσμος!
Ωραία...!!

Αν θες στείλε μου το msn σου!;)
 

kasiotis

Member
Μηνύματα
116
Likes
164
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip στις Η.Π.Α.
για erasmus στη Salamanca έχει πάει κάποιος ;;;;;
ή γενικά Ισπανία

Καλως σας βρήκα..!!

Ημουν erasmus το χειμωνα του 2009 στη Σεβίλλη..!! Μοναδική εμπειρία που δεν συγκρίνεται με τίποτα..!! Πολλές αναμνήσεις..!!

Με αρκετά παιδιά κράτησα επαφή, και βρεθήκαμε και μετά, σε δυο ταξίδια που εχω κάνει..!! Ναι ξαναγυρισα φέτος στην Ισπανια για 8 μέρες..!!

@soudianos Είχε κάνει erasmus Salamanca, μια φίλη που ειχα γνωρίσει Σεβίλλη.. Και μου είχε πει τα καλύτερα, ειχε περάσει πολύ ωραία..!! Αν θες κάτι ρώτα με, αλλα γενικά μην αγχώνεσαι, ειναι πολύ δύσκολο να μην περάσεις γαμάτα...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.515
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom