Erasmus - Το καλύτερο ταξίδι ever!!!

Evacuee

Member
Μηνύματα
35
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
ενιγουεραουτοφδεγουορλντ
Candyman Γίνονται και εκδρομές που οργαμώνει το πανεπιστήμιο, αλλά όχι τόσο πολλές. Επίσης αν σ'ενδιαφέρει πόλύ και το κομμάτι των ταξιδιών επέλεξε να είσαι κοντα σε αεροδρόμιο οπού πετάει η ryanair !!

mfish Γνωρίζω αρκετούς μεταπτυχιακούς που έχουν κάνει erasmus. Είναι ακριβώς αντίστοιχο, απλά για μεταπτυχιακούς.
 

candyman

Member
Μηνύματα
107
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου στην Ευρώπη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Ειρηνικού
ryanair? απ΄ότι βλέπω έχει συγκεκριμένες πόλεις και δεν έχει Αθήνα, Κοπεγχάγη, Ελσίνκι...
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Η ryanair πεταει απο Τampere ,2 ωρες απο Ελσινκι και απο Lappeerantaa,αλλα δεν βολευει και παρα πολυ απο εκει,νομιζω παει μονο Ντιζελντορφ!

Πεταει επισης απο Ααρχους δυο ωρες απο Κοπενχαγη.Αθηνα οχι δεν πεταει!Λεγανε παλια οτι θα πεταξει στο Βολο αλλα δν ξερω τι εγινε τλκ!
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
δηλαδή δεν γίνονται εκδρομές μέσω toy πανεπιστημίου για τους φοιτητές erasmus? γιατί φθηνά αεροπορικά εισιτήρια δεν ξέρω αν υπάρχουν στις βόρειες χώρες για παράδειγμα..

Σε μας τουλάχιστον (Πολωνία) γίνονταν εκδρομές σε πολύ καλές τιμές αλλά ήταν όλες οδικές..Μια άλλη low cost εκτός από τη ryanair είναι και η norwegian που εξυπηρετεί διάφορες πόλεις στο βορρά.
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Και η Wizz air επισης!Ειναι πολυ φτηνη!
 

candyman

Member
Μηνύματα
107
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου στην Ευρώπη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Ειρηνικού
Σε μας τουλάχιστον (Πολωνία) γίνονταν εκδρομές σε πολύ καλές τιμές αλλά ήταν όλες οδικές..Μια άλλη low cost εκτός από τη ryanair είναι και η norwegian που εξυπηρετεί διάφορες πόλεις στο βορρά.


thnx καλές τιμές έχει η Norwegian
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Α ναι υπάρχει και η wizzair, έχω πετάξει, πάμφθηνη! Και με τη sas μπορεί να πετύχεις καλές τιμές..
 

candyman

Member
Μηνύματα
107
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου στην Ευρώπη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Ειρηνικού
και πάλι η wizzair είναι για συγκεκριμένες πόλεις και όχι όλες τις πρωτεύουσες.
 

argiro

Member
Μηνύματα
250
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ, ΗΠΑ, Αίγυπτο
δηλαδή δεν γίνονται εκδρομές μέσω toy πανεπιστημίου για τους φοιτητές erasmus? γιατί φθηνά αεροπορικά εισιτήρια δεν ξέρω αν υπάρχουν στις βόρειες χώρες για παράδειγμα..

οι εκδρομές που οργάνωνε εμάς το πανεπιστήμιο ήταν κυρίως για να γνωρίσουμε την πόλη στην οποία ζούσαμε....κοντινά αξιοθέατα,parties....και συγκεκριμμένα όχι το πανεπιστήμιο αυτό καθ'αυτό αλλά μια ομάδα ντόπιων φοιτητών, γνωστή σε όλα τα ευρωπα'ι'κά πανεπιστήμια ως ESN, αυτή βοηθούν πολύ τους erasmus φοιτητές...
εκτός χώρας οργανώνεις και πας μόνος σου.....δεν ξέρω βέβαια αν άλλα πανεπιστήμια σε άλλες χώρες ακολουθούν άλλη τακτική....:)
 

candyman

Member
Μηνύματα
107
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου στην Ευρώπη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Ειρηνικού
ναι την έχω ακουστά την ESN:cool:

thanks για την διευκρίνηση.
 

lefkogianos

Member
Μηνύματα
14
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
..Άγνωστο ακόμα..
Ταξίδι-Όνειρο
ολος ο κόσμος!
Γεια χαρά από μένα...!! Το εράσμους πριν διαβάσω αυτά τα σχόλια και ακούσω κι'άλλα από γνωστούς μου,παρόλο που μου αρέσουν τα ταξίδια, δεν θα το τολμούσα μεχρι πριν λίγες μέρες..!! Οπότε αποφάσισα να καταθέσω τα χαρτιά μου για τις εξής πόλεις:
Castellanza κοντά στο Μιλάνο, Opava στη Τσεχία και κρακοβία στη Πολώνια.
Αν έχει παει κάποιος σε μια από αυτές ασ μου δώσει καμία πληροφορία...!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.233
Μηνύματα
884.429
Μέλη
38.920
Νεότερο μέλος
KoR

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom