Erasmus - Το καλύτερο ταξίδι ever!!!

italos13

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Jagelonian University πολλή καλό άλλα λίγο ζόρικο
Pedagogical University Of Cracow από τα καλύτερα της Πολωνίας, και αρκετό χαβαλέ :)
Δηλαδή συγκριτικά το jagelonian είναι πιο απαιτητικό τη στιγμή που το παιδαγωγικό θεωρείται πιο ποιοτικό και με πιο κομπλέ άτομα? μάλλον προς το δεύτερο κλίνω ;)
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
στο παιδαγωγικό κάνω το δεύτερο πτυχίο μου στα Τουριστικά, και είναι light οι καθηγητές εκεί :)
 

italos13

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
χαχαχαχα κομπλέ! μου κάνει! από ότι είδα και οι εστίες είναι γύρω στα 100Ε! εκεί το φαί ειναι ακριβό? γιατί αν είναι σαν το ποτό θα περάσουμε ένα εξάμηνο τρώγοντας και πίνοντας :p
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
οι εστίες είναι μέχρι 100 ευρώ φαγητό το σετ φαγητού το βρίσκεις και με 2 ευρώ με 3
 

italos13

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Όμορφα! καλά θα περάσουμε! θα καταθέσω χαρτιά Πέμπτη-Παρασκευή αν τελικά έρθω από εκεί θα ενημερώσω!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
μπουγάτσας με τυρί 1.1 ευρώ, φραπές 1 ευρώ, κομμάτι μπακλαβά 0.5 ευρώ και άλλα :)
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
και κάτι ακόμα... δυσκολεύομαι πολύ να βρώ αντιστοιχίες μαθημάτων ανάμεσα στη σχολή μου (δημόσια διοίκηση Παντείου) και στα ανάλογα τμήματα των ξένων πανεπιστημίων! Έχετε καμιά ιδέα για το τι μπορώ να κάνω?
Ψάξιμο, ψάξιμο και πάλι ψάξιμο...στις επίσημες ιστοσελίδες των πανεπιστημίων και στα αναλυτικά προγράμματα σπουδών τους, μέχρι να βρεις σχετικά μαθήματα (φαντάζομαι μετά στα εγκρίνει κάποιος καθηγητής στη δική σου σχολή). Δεν υπάρχει κάτι άλλο που μπορείς να κάνεις!

γιατί αν είναι σαν το ποτό θα περάσουμε ένα εξάμηνο τρώγοντας και πίνοντας :p
Έτσι το περνάς. Γύρισα πίσω πολλά κιλά συν:shock: Χαλάλι όμως!
 

italos13

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Ψάξιμο, ψάξιμο και πάλι ψάξιμο...στις επίσημες ιστοσελίδες των πανεπιστημίων και στα αναλυτικά προγράμματα σπουδών τους, μέχρι να βρεις σχετικά μαθήματα (φαντάζομαι μετά στα εγκρίνει κάποιος καθηγητής στη δική σου σχολή). Δεν υπάρχει κάτι άλλο που μπορείς να κάνεις!
Δηλαδή πρέπει να βρω μαθήματα με παρόμοιους τίτλους και να πάω στον κάθε καθηγητή ξεχωριστά να δω αν θα μου το αναγνωρίσει? :O
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Δηλαδή πρέπει να βρω μαθήματα με παρόμοιους τίτλους και να πάω στον κάθε καθηγητή ξεχωριστά να δω αν θα μου το αναγνωρίσει? :O
Το περιεχόμενο μετράει, όχι ο τίτλος. Τουλάχιστον σε μένα αυτό ίσχυε. Για να δεις τι ισχύει σε σένα πρέπει να ρωτήσεις στη σχολή σου!
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
ναι και που ρώτησα... έμαθα πολλά :p
Κοίτα θέλει αρκετό τρέξιμο το πράμα και δε βοηθάνε πάντα αρκετά από τις σχολές. Σίγουρα το πρώτο που πρέπει να κάνεις είναι να ρωτήσεις ποια είναι η διαδικασία με τα μαθήματα. Από κει και πέρα εσύ είσαι αυτός που θα κάνει το ψάξιμο, δεν πρόκειται να σου βρει τα μαθήματα κανένας καθηγητής ή υπέυθυνος του γραφείου erasmus!
 

italos13

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Κοίτα θέλει αρκετό τρέξιμο το πράμα και δε βοηθάνε πάντα αρκετά από τις σχολές. Σίγουρα το πρώτο που πρέπει να κάνεις είναι να ρωτήσεις ποια είναι η διαδικασία με τα μαθήματα. Από κει και πέρα εσύ είσαι αυτός που θα κάνει το ψάξιμο, δεν πρόκειται να σου βρει τα μαθήματα κανένας καθηγητής ή υπέυθυνος του γραφείου erasmus!
Καλημέρα!
Τι εννοείς να ρωτήσω ποια είναι η διαδικασία για τα μαθήματα? :p
καλά όλοι κρακοβία έχετε πάει? γιατί για Βαρσοβία δεν βλέπω κίνηση! :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.377
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom