Eurovision 2009

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.625
Likes
8.387
Να δειτε που θα μας φαει ο Χαρυ Ποτερ! Εδω θα ειμαστε!
Παντως το τραγουδι της Νορβηγίας οντως αξιζει
οχι σαν το δικο μας αοσμο, αγευστο και αχρωμο, μια απ τα ιδια!

Αληθεια πιστευει κανεις οτι ο Σακης παρολη τη λαμψη που εχει
θα βγει πρωτος μ αυτο το τραγουδι?
Κοίτα: από τη στιγμή που έχουν βγεί μέχρι και τα τέρατα, ποτέ δεν ξέρεις! Απρόβλεπτος διαγωνισμός! Ωστόσο, ασχέτως θέσης, νομίζω ότι θα κάνει μία αξιοπρεπή εμφάνιση και θα προσφέρει και ένα ωραίο οφθαλμόλουτρο στους Ευρωπαίους-ες.....:haha:
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Υ.Γ.: @latina: ώρες ώρες παρουσιαζοντάς μας τους διαφόρους εκπροσωπους των χωρών, μου θυμιζεις, την μία, την μοναδική την ανεπανάληπτης εθνική μας κυρία Γιουροβίζιον, την Δάφνη Μπόκοτα!:D:bleh:
ουπς..:shock:φαινεται πως βαθια μεσα μου με εχει στιγματισει η δαφνη!;)
πλακα πλακα, εγω την προτιμουσα απο ολους οσους ακολουθησαν!
anyway, εγω οπως καθε χρονο, ετσι και φετος, σκοπευω να παιξω στοιχημα!!
ο οπαπ μου χρωσταει χρηματα και καποτε πρεπει να του τα παρω!:clap:
παντως γενικα ειναι πολυ νωρις ακομη για προβλεψεις..
και το τραγουδι του σακη οντως,(το λεω για χιλιοστη φορα), δεν ειναι και πολυ καλο, αλλα
ερχομαι να σας θυμισω οτι περυσι ο ακατανομαστος(βλεπε ρωσος) πηρε πρωτη θεση
με χαλια τραγουδι(το "believe" μην μου πειτε οτι σας αρεσε!!), ενω οταν ειχε παει με το σαφως καλυτερο "never let you go" πηρε την δευτερη θεση!η σκηνικη παρουσια λοιπον, ειναι καθοριστικη και ο σακης εχει γυρω του ενα καλο επιτελειο..οποτε πιστευω πως ναι..αν καποιος ελληνας μπορει να φερει ξανα την ελλαδα στην πρωτη θεση, αυτος σιγουρα ειναι ο σακης!!!
το νορβηγικο τραγουδι απο την αλλη εμενα μου αρεσει πολυ και με εντυπωσιασε με το πρωτο ακουσμα!οποτε αμα βγει αυτο, δεν νομιζω πως θα το παρω κατακαρδα!
καντε υπομονη, σε λιγο καιρο θα χουμε και αλλα "φαβορι"!!!η eurovision ερχεται!!!!!!!!!:clap::clap::clap::clap::clap::clap:
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
et voila και το chanson της γαλλιας pour cette annee!!!
patricia kaas και "s'il fallait le faire"!!!!


υπεροχη φωνη και υπεροχο τραγουδι..αλλα, δυστυχως
καθολου eurovisionικο!!!

και να και μια συμμετοχη της γαλλιας που μου αρεσε πολυ αλλα πηγε απατη!
2004 και jonatan cerrada με το τραγουδι "a chaque pas"..
ωραιο τραγουδι, αλλα και ωραια παρουσιαση!

 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
με ιδιαιτερη χαρα σας παρουσιαζω την συμμετοχη της ισπανιας!!!
η επιλογη του τραγουδιου εγινε χθες!!
φετος λοιπον, την ισπανια θα εκπροσωπησει η soraya(γνωστη ποπ τραγουδιστρια της
χωρας!!)!!ειναι θεα(με μαυρο μαλλι βεβαια μου αρεσε περισσοτερο), un poco αχαρη(κανεις δεν ειναι τελειος αλλωστε) και
τα αγγλικα της ειναι αρκετα καλα!!
soraya λοιπον και "la noche es para mi", σε ισπανικο-αγγλικο στιχο!!:clap::clap::clap:


μαλλον βρηκα που θα δωσω την ψηφο μου φετος!!!

δειτε και ενα παλιοτερο hit της!!(διασκευη γνωστου τραγουδιου!)

 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Χαλια το βρισκω το τραγουδι της Ισπανιας! Και δεν εχουν και κανενα ωραιο τραγουδιστη (σαν εμας) για να παρουν χαριστικα ψηφιους! Το αλλο παλι που οι Σκανδιναβες καταληγουν με μαυρα μαλλια και ολες οι νοτιοευρωπαιες με ξανθα! Παντως η κοπελα ειναι κουκλα με ο,τι χρωμα και να χουν τα μαλλια της, αλλα θα συμφωνησω με τη λατινα, un poco αχαρη!
Εξακολουθω παντως να πιστευω οτι το τραγουδι της Νορβηγιας ειναι το καλυτερο. Ειναι πολυ γνωριμος και καπως βαλκανικος ο ηχος του και μου αρεσει πολυ το βιολι. Βεβαια ολα θα κριθουν στη σκηνη...Για να δουμε
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
αλλα θα συμφωνησω με τη λατινα, un poco αχαρη!
Εξακολουθω παντως να πιστευω οτι το τραγουδι της Νορβηγιας ειναι το καλυτερο. Ειναι πολυ γνωριμος και καπως βαλκανικος ο ηχος του και μου αρεσει πολυ το βιολι. Βεβαια ολα θα κριθουν στη σκηνη...Για να δουμε
που να την δεις και στο live..χαχαχα!!εμενα το τραγουδι μου αρεσει και
αν ψηφισω ισπανια θα το κανω εκ του ασφαλους(ξερω οτι σιγουρα δεν θα βγει αυτο)!!
το τραγουδι της νορβηγιας ειναι πολυ ωραιο, αλλα δεν θα το ψηφισω..μην βαλουμε
τα χερακια μας και βγαλουμε τα ματακια μας!!
αν και το τραγουδι αυτο παιζει να το φαει η προωθηση του ως "το απολυτο
φαβορι"..ετσι, την εχουν πατησει πολλα τραγουδια στην ιστορια της eurovision!
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.290
Ας μπω και γω στην παρεα της eurovision,καταρχην latina σε ευχαριστω για την πληροφορια οτι η soraya κερδισε,χαμπαρι δε πηρα.Και λιγα στοιχεια για τη τυπισσα,πρων αεροσυνοδος που ελαβε συμμετοχη σε reality τυπου fame story,δεν κερδισε αλλα ειναι απο τα λιγα ατομα που εχουν κανει επιτυχια στο ποπ χωρο.Εχει μια εντονη προσωπικοτητα.Καλυτερο απο το περσινο που χε στειλει η ισπανια αλλα ωρες ωρες μου θυμιζει το shake it του ρουβα.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.625
Likes
8.387
Ας μπω και γω στην παρεα της eurovision,καταρχην latina σε ευχαριστω για την πληροφορια οτι η soraya κερδισε,χαμπαρι δε πηρα.Και λιγα στοιχεια για τη τυπισσα,πρων αεροσυνοδος που ελαβε συμμετοχη σε reality τυπου fame story,δεν κερδισε αλλα ειναι απο τα λιγα ατομα που εχουν κανει επιτυχια στο ποπ χωρο.Εχει μια εντονη προσωπικοτητα.Καλυτερο απο το περσινο που χε στειλει η ισπανια αλλα ωρες ωρες μου θυμιζει το shake it του ρουβα.

Για πες μας βρε getxowoman.....οι ισπανοί πορώνονται με τη eurovision όπως εμείς εδώ στην Ελλάδα?
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.290
Για πες μας βρε getxowoman.....οι ισπανοί πορώνονται με τη eurovision όπως εμείς εδώ στην Ελλάδα?

Αδιαφορο τους ειναι το θεμα.Αλλα περσυ ειχε γινει ο χαμος,ο τυπος ηταν απο ενα τηλεοπτικο ταλκ σοου και ηταν η πρωτη φορα για μενα,οσο ζω εδω που ειδα τετοια πορωση,παντου,ολα τα τηλεοπτικα καναλια,το εκαναν και διαφημιση.Ολα μεχρι τη βραδυα της eurovision,μετα τιποτα,σιωπη.Ασε που πιστευαν οτι θα κερδισουν κιολας!Επεφταν στοιχηματα!Αλλα εδω εχουν τοσα ρεαλιτυ,τοσα σοου που γενικα ολα καταντανε μονοτονα και αδιαφορα.
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.290
Αλλα εγω βλεπω eurovision διοτι μου λειπει πολυ η Ελλαδα και περιμενω να ερθει η ωρα της αναγγελιας των ψηφων για να ακουσω το καλησπερα,οσο γελιο και αν ακουγεται αυτο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.336
Μηνύματα
888.706
Μέλη
39.001
Νεότερο μέλος
Maria Kremm

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom