Ταϊλάνδη Go2 Koh Phangan

spastis

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Δυστυχως λόγω κακου καιρού το απέφυγα το νησί. Λόγω βροχων καλα εκανα...αλλα....τι μερος! Και να σκεφτεις οτι αν'αυτου πηγαμε Πουκετ που δεν μας αρεσε καθολου. Τουλαχιστον τα Πιπι ήταν τελεια!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.383
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ευχαριστω πολυ για τα σχολια σας!
Κι εγω ηθελα να παω Koh Chang αλλα ηταν η περιοδος των βροχων. Ελπιζω να υπαρξει καποια στιγμη και τεταρτο ταξιδι μου προς τους χαμογελαστους :)
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
τι έγινε;;;; Έχεις σκοπό να συνεχίσεις την ιστορία φέτος ή .... ;;;;;;;
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.383
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Μεσα στο 2012 και πριν ερθει το τελος του κοσμου θα εχω τελειωσει την ιστορια αυτη..Μεχρι και βιντεο απο Κραμπι θα δειτε :bleh:
at3_gstatic_com_images_2fd1de8a0f611680e05aaba51ade7ebd._.jpg
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.383
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Επειδη βλεπω να αργει η συνεχεια , δειτε το βιντεο απο Koh Phangan:
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Έχω πάθει πλάκα με τις φωτογραφίες και περιττό να σου πω πως είχα ένα μόνιμο χαμόγελο όσο διάβαζα την ιστορία σου :D έχει συνέχεια? :D

Go2dbeach τώρα που έχεις πάει στα περισσότερα εξωτικά νησάκια της Ταϊλάνδης, για κάποιον που σκοπεύει να πάει πρώτη φορά που θα τον συμβούλευες? :cool:
Έχοντας διαβάσει και την ιστορία σου με Πουκέτ και Νησιά Πι Πι, είχα ενθουσιαστεί εξίσου και με αυτούς τους προορισμούς...
Έχω μια εμμονή με την παραλία Maya Bay (ο Di Caprio με κατέστρεψε :bleh:) και θα μου φαινόταν δελεαστικό για πρώτη επαφή με την Ταϊλάνδη, 3 διανυκτερεύσεις στο Phi Phi Don (έχω κολλήσει με το μέρος) ώστε να απολαύσω την παραλία όταν φεύγουν τα τουριστικά καραβάκια ή πολύ νωρίς το πρωί... και μετά ως βάση το Πουκέτ (5-7 διανυκτερεύσεις??) για εκδρομές και εξορμήσεις σε γειτονικά νησάκια (Similan Islands, Coral Island, κόλπος Phang Nga, Koh Racha Yai, Koh Rok Nok, Krabi) σε συνδυασμό με 3 διανυκτερεύσεις Μπανγκόκ...Θα μου πρότεινες κάτι τέτοιο ως πρώτο εξωτικό ταξίδι? :D
Ξέρω πως πολλοί δε συμπαθούν το Πουκέτ αλλά βλέποντας το δικό σου ενθουσιασμό στην ιστορία σου..και του xenou με την εξίσου δελεαστική αφήγησή του :D θέλω να πιστεύω πως το μέρος έχει σίγουρα και όμορφες γωνιές και άμα έχει κάποιος όρεξη να ανακαλύψει το νησί θα βρει αυτό που τον εκφράζει...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.383
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ναι θα υπαρξει συνεχεια της ιστοριας...καποια στιγμη.
Ο Di Caprio κατεστρεψε κι εμενα αφου η ταινια ‘Παραλια’ ηταν αφορμη να παω κι εγω.
Δεν ξερω αν ειμαι αρμοδια να συμβουλεψω καποιον προς τα που να παει , γιατι οι επισκεψεις μου εχουν γινει σκορπια σε διαστημα δεκαετιας. Το Πουκετ εγω το θυμαμαι πανεμορφο , με το χαμο να γινεται μονο στην Πατονγκ και απο κει και περα το υπολοιπο νησι ηταν υπεροχο με ελαχιστο κοσμο. Εχω ομορφες αναμνησεις.. Ισχυει αυτο που λεει και ο xenos στο τελος της δικης του ιστοριας , οτι επαιξε ρολο οτι αυτο ηταν το πρωτο μας ταξιδι στο εξωτερικο και ο ενθουσιασμος ηταν δεδομενος.
Σε καποιον σαν εσενα θα το προτεινα αυτο το ταξιδι , γιατι φαινεται οτι ξερεις που πας , τι να περιμενεις , ποσο τουριστικο ειναι το μερος και πως να αποφυγεις οσο μπορεις τα μεγαλα μπουλουκια και στο τελος να περασεις ομορφα.. Απο αυτα που γραφεις (π.χ. 3 διανυκτερεύσεις στο Phi Phi Don ώστε να απολαύσω την παραλία όταν φεύγουν τα τουριστικά καραβάκια ή πολύ νωρίς το πρωί...) φαινεται οτι το εχεις μελετησει καλα το θεμα :)αλλα και το travelstories γενικοτερα.
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
.....
Σε καποιον σαν εσενα θα το προτεινα αυτο το ταξιδι , γιατι φαινεται οτι ξερεις που πας , τι να περιμενεις , ποσο τουριστικο ειναι το μερος και πως να αποφυγεις οσο μπορεις τα μεγαλα μπουλουκια και στο τελος να περασεις ομορφα.. Απο αυτα που γραφεις (π.χ. 3 διανυκτερεύσεις στο Phi Phi Don ώστε να απολαύσω την παραλία όταν φεύγουν τα τουριστικά καραβάκια ή πολύ νωρίς το πρωί...) φαινεται οτι το εχεις μελετησει καλα το θεμα :)αλλα και το travelstories γενικοτερα.
Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ, ειλικρινά σημαίνει πολλά που μου δίνεις το ok και με ενθαρρύνεις! Πρώτη μου επαφή με την Ταϊλάνδη θα είναι, πιστεύω θα με εντυπωσιάσει και θα την αγαπήσω, ήδη δηλαδή το έχω κάνει μέσα από εσάς..Η αλήθεια είναι πως έχω ψάξει και διαβάσει πολύ για το μέρος και έχω μελετήσει τις ιστορίες σας, την αναζήτηση την έχω λιώσει :bleh: και θα συνεχίσω να ψάχνομαι μέχρι την αναχώρηση :D ! Θυμάμαι χαρακτηριστικά τη ''σκηνή'' στην ιστορία σου που βλέπεις την ταινία ''The Beach'' και δίνεις μια υπόσχεση, και εγώ αυτή την υπόσχεση έχω δώσει στον εαυτό μου και με την πολύτιμη βοήθειά σας δημιούργησα και ένα πλάνο! Με την έγκριση σου δεν έχω και καμία αμφιβολία πλέον...Το ταξίδι θα πραγματοποιηθεί καλά να είμαστε τέλη Φεβρουαρίου ή αρχές Μαρτίου και θα ανοίξω ένα μήνα πριν κάποιο post για να μου δώσετε tips ;)!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Πρώτη μου επαφή με την Ταϊλάνδη θα είναι, πιστεύω θα με εντυπωσιάσει και θα την αγαπήσω, ήδη δηλαδή το έχω κάνει μέσα από εσάς..
nicole.g.<3 Wellcome to the club!!!!:clap:
Ξεκινα με μια Ταιλανδη που ειναι ευκολος και ομορφος προορισμος και σιγουρα θα σου αρεσει.:thailand01:

Κο παγκαν να πας και να καθισεις τις περισσοτερες μερες.
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
nicole.g.<3 Wellcome to the club!!!!:clap:
Ξεκινα με μια Ταιλανδη που ειναι ευκολος και ομορφος προορισμος και σιγουρα θα σου αρεσει.:thailand01:

Κο παγκαν να πας και να καθισεις τις περισσοτερες μερες.
Φίλε xene σ'ευχαριστώ πολύ για το θερμό καλωσόρισμα :clap:
Τρελάθηκα με την ιστορία σου για το πρώτο ταξίδι σου στην Ταϊλάνδη, μου μετέδωσες όλη σου τη θετική ενέργεια και την αγάπη σου για το μέρος! :D
Όπως έλεγα και στην go2dbeach για πρώτη επαφή με τη χώρα είχα στο μυαλό μου το εξής: 3 διανυκτερεύσεις Bangkok για να δω τα αξιοθέατα, εν συνεχεία άφιξη στο Πουκέτ (7 διανυκτερεύσεις) απ'όπου σκέφτομαι να κάνω εκδρομές στα Similan Islands,στον κόλπο Phang Nga,στα νησάκια Koh Racha Yai,Coral Island,Koh Rok Nok και ίσως και Krabi αν είναι εφικτό για μονοήμερη...και τελευταίος προορισμός μου να είναι τα νησάκια Phi Phi με 3 διανυκτερεύσεις στο Phi Phi Don για να χαρώ την παραλία των ονείρων μου όταν θα φεύγουν τα μπουλούκια με τους τουρίστες...

Εσύ που είσαι και φαν της Ταϊλάνδης, πως σου φαίνεται το σχέδιό μου? :roll:

Και το Koh Phangan-Koh Tao το έχω στο μυαλό μου σε συνδυασμό με Koh Samui γιατί διάβασα τις ιστορίες των μελών και εντυπωσιάστηκα, αλλά έλεγα μήπως το έκανα αργότερα αυτό το ταξίδι μιας και μου έχει δημιουργηθεί ένα κόλλημα με τα Πι Πι...Α ρε Leonardo τι μας έκανες!!! :bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom