Ισλανδία H Iσλανδία, ένα campervan και η αφήγηση μιας saga…

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.383
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Βρε, ανέβασε κεφαλαιάκι να περάσει όμορφα αυτό το βράδυ. :)
Μπορούμε σε παρακαλώ να την συνεχίσουμε απο αύριο;;;; Μία κούραση την έχω αυτή τη στιγμή και την τελευταία φορά που ανέβασα κεφάλαιο και ήμουν κουρασμένη το έκανα σε ιστορία άλλου μέλους......:shock:
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
την τελευταία φορά που ανέβασα κεφάλαιο και ήμουν κουρασμένη το έκανα σε ιστορία άλλου μέλους......:shock:
Προσκυνώ! Αυτό θα πει αλληλεπίδραση μεταξύ μελών. :)
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Μπορούμε σε παρακαλώ να την συνεχίσουμε απο αύριο;;;; Μία κούραση την έχω αυτή τη στιγμή και την τελευταία φορά που ανέβασα κεφάλαιο και ήμουν κουρασμένη το έκανα σε ιστορία άλλου μέλους......:shock:
Σου στέλνω το λογαριασμό μου στην Εθνική με την ελπίδα ότι κάποτε θα σε πετύχω κουρασμένη (εννοείται ότι θα απενεργοποιήσω την δυνατότητα ανάληψης).
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.383
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Σου στέλνω το λογαριασμό μου στην Εθνική με την ελπίδα ότι κάποτε θα σε πετύχω κουρασμένη (εννοείται ότι θα απενεργοποιήσω την δυνατότητα ανάληψης).
Είσαι και μικρούλης, είσαι και πονηρός :bleh:
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Μετά από αρκετές ημέρες απουσίας από το φόρουμ, :icon_redface: επιστρέφω και απολαμβάνω!!!
Κάποια στιγμή έφυγε το puffin και πάλι καλά, γιατί δεν θα ξεκολλούσα με τίποτα από εκεί εγώ…Συνεχίσαμε τη βόλτα μας και παρατηρούσαμε τους γκρεμούς με τα αναρίθμητα πουλιά…πολύ χέσιμο λέμε!...τόνοι γκουανο.
Πήρε το αυτοκίνητο ο αδερφός μου για να μπορέσω να απολαύσω τις εικόνες αυτές και να βγάλω φωτογραφίες. Βασικά το πήρε για να μη σκοτωθούμε με εμένα οδηγό :innocent:.....Άλλωστε είχαμε φτάσει σχεδόν στο προορισμό μας!
Χα, χα, χα! :haha::haha:
!….Ένας ανεγκέφαλος και ανόητος άνθρωπος ήθελε να την ξυπνήσει για να την βγάλει φωτογραφία! Και φυσικά την ξύπνησε, γιατί το ζωάκι τρόμαξε!!! Αυτός ο ανόητος βρισκόταν δύο μέτρα μακριά μου και μόλις γύρισα και τον κοίταξα του κόπηκε το χαμόγελο. Του είπα, όσο πιο ήρεμα μπορούσα, να μην τολμήσει να το ξανακάνει αυτό….Προσπάθησε να δικαιολογηθεί αλλά, πήρε την ίδια απάντηση.
Λατρεύω @ Sassenach77 :)
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Έπος γράφεις @Sassenach77! Μακάρι να πάω κάποια στιγμή Ισλανδία και να κάνω τα μισά από αυτά που μας γράφεις. Εννοείται ότι θα σε "ακολουθήσω" πιστά.
Όπως και ο @Borealis, έτσι κι εγώ είχα εντρυφήσει πέρυσι πολλές φορές σε αυτό σου το ταξίδι (και σε άλλα) μέσα από του "Που είναι στο κόσμο". Και με χάρτες και με street view και με wikipedia. :haha: Επιτέλους τώρα οι φωτογραφίες σου απέκτησαν και ιστορία!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.383
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Έπος γράφεις @Sassenach77!
Κοπελιά είμαι αθώα, μόνες τους γίνονται μεγάλες οι ιστορίες! Εγώ δεν ξέρω τίποτα :bleh:

Μακάρι να πάω κάποια στιγμή Ισλανδία και να κάνω τα μισά από αυτά που μας γράφεις. Εννοείται ότι θα σε "ακολουθήσω" πιστά.
Στο εύχομαι ολόψυχα!!! Να πας και να το χαρείς :)
Προσπάθησα να γράψω έτσι τα σημεία ενδιαφέροντος ώστε να είναι εύκολα προς εύρεση στην ιστορία. Εύχομαι να τα κατάφερα...

Όπως και ο @Borealis, έτσι κι εγώ είχα εντρυφήσει πέρυσι πολλές φορές σε αυτό σου το ταξίδι (και σε άλλα) μέσα από του "Που είναι στο κόσμο". Και με χάρτες και με street view και με wikipedia. :haha: Επιτέλους τώρα οι φωτογραφίες σου απέκτησαν και ιστορία!
Ήταν αντίποινα για τα πλατάνια, τα λουτρά και τα ιταλικά στενάδια που βάζατε εσείς :haha: Πάντως εγώ τα θυμάμαι και χαίρομαι :)

Ευχαριστώ πολύ πολύ :agnes happy:
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
905
Likes
4.002
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Έχω διαβάσει μέχρι την 7η σελίδα και το Hofn και το χωριό των Βίκινγκς (όχι spoilers για τη συνέχεια παρακαλώ :innocent:).
Η ιστορία όπως εξελίσσεται, κατά τη γνώμη μου, είναι άνετα στο top-5 των ιστοριών του forum. Και ως προς το οργανωτικό και φιλόδοξο πλάνο, και τις φωτογραφίες, και φυσικά την περιγραφή. Η Ισλανδία έχει τελικά α-π-ί-σ-τ-ε-υ-τ-α τοπία. :clap::clap::clap:

Αν και θέλω περισσότερο απ'όλα να δω τους τροπικούς, μου έχεις κινήσει το ενδιαφέρον για αυτή την πραγματικά ξεχωριστή χώρα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.779
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom