Iberia Iberia - Πληροφορίες κ Ερωτήσεις

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
1. Υπαρχει κ αλλο θεμα για την iberia και μπορειτε να ρωτατε εκει,αν δεν εχει απαντηθει ηδη-καντε αναζητηση
2. Γραφετε iberia στο google και σας βγαζει το site
και απο εκει θα τα βρειτε ολα
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.430
Περικοπή 4.500 θέσεων εργασίας στον ισπανικό αερομεταφορέα Iberia.

avstatic.doldigital.net_vimawebstatic_A52743CFD5CD79B22B5C86F7CEA961DB.jpg


Η IAG, μητρική εταιρεία της Iberia καθώς και της British Airways, ανακοίνωσε ότι θα προχωρήσει στην περικοπή 4.500 θέσεων εργασίας στον ισπανικό αερομεταφορέα στο πλαίσιο της αναμενόμενης αναδιάρθρωσής του.

Το σχέδιο αναδιάρθρωσης έγινε γνωστό μια ημέρα αφότου η IAG ανακοίνωσε ότι θα καταβάλει 113 εκατομμύρια ευρώ για την εξαγορά του υπόλοιπου 54% της ισπανικής αεροπορικής εταιρείας χαμηλού κόστους Vueling, το οποίο δεν κατείχε.

Στόχος της εταιρίας είναι να περιορίσει τις απώλειες της εταιρείας μέχρι τα μέσα του 2013 και να αυξήσει την κερδοφορία της κατά τουλάχιστον 600 εκατομμύρια ευρώ.

Η Iberia έχει καταγράψει ζημίες ρεκόρ και η IAG διεμήνυσε πριν από τρεις μήνες ότι ήταν πιθανές οι απολύσεις.

Το ένα τέταρτο του στόλου της Iberia θα καταργηθεί καθώς και το 15% της δυναμικότητας του δικτύου της, αφού η εταιρεία θα επικεντρωθεί μόνο στις πιο επικερδείς διαδρομές.

Η IAG ανακοίνωσε ότι με την αναδιάρθρωση θα διασφαλιστούν 15.500 θέσεις εργασίας στην ισπανική αεροπορική εταιρεία.

Ωστόσο, οι 4.500 θέσεις εργασίας που θα χαθούν είναι λιγότερες από τις αναμενόμενες 7.000 από τα συνδικάτα της εταιρείας.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Υπαρχει,αληθεια,καποια αεροπορικη που παει καλα?Εδω η Frau Μερκελ προτεινε να ενωθει η Lufthansa με την τουρκικη!
 

AlmaLibre

Member
Μηνύματα
65
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Budapest
Ρε παιδιά έχω θέμα..θέλω να κλείσω για Μάρτιο με την Iberia για Μαδρίτη και δεν μου βγάζει καθόλου δρομολόγια..έγινε κάτι με την εταιρία;Μήπως γνωρίζετε;;:xmas_evil:
 

AlmaLibre

Member
Μηνύματα
65
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Budapest
Δεν ήξερα ότι στο θέμα αυτό θα βρω πληροφορίες για την εταιρία γι'αυτό και ρώτησα εδώ. Ευχαριστώ!!:xmas_rolleyes:
 

RoDiTiS

Member
Μηνύματα
172
Likes
18
να εχεις στο νου σου τις απεργιες που γινονται απο την ισπανιδα!!! Εγω παντως, την αποφευγω σαν εταιρεια. Ειχα την ευκαιρια να ταξιδεψω για Νεα Υορκη με Ιβερια αλλα το απεφυγα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.589
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
να εχεις στο νου σου τις απεργιες που γινονται απο την ισπανιδα!!! Εγω παντως, την αποφευγω σαν εταιρεια. Ειχα την ευκαιρια να ταξιδεψω για Νεα Υορκη με Ιβερια αλλα το απεφυγα.
Εσύ την αποφεύγεις και εμάς μας αποφεύγει αυτή. Απίστευτο κι όμως αληθινό ότι η Ιμπέρια θα πάψει πια να πετάει και στην Αβάνα...


Iberia to halt non-profitable routes, lay off 4,500 employees | Cuba News Headlines. Cuban Daily News
 

RoDiTiS

Member
Μηνύματα
172
Likes
18
Εχουν πολλα ζητηματα να λυσουν. Κριμα παντως για μια τοσο ιστορικη εταιρεια να περναει ολα αυτα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.155
Μέλη
38.913
Νεότερο μέλος
PanagiotisCPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom