Iberia Iberia - Πληροφορίες κ Ερωτήσεις

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Καλησπέρα σας. Για αλλη μια φορά χρειαζομαι τα φωτα σας. Θέλω να κλεισω εισητηρια Αθηνα-Λισσαβωνα μεσω Μαδριτης τον Ιουλιο με Iberia. Το ερωτημα μου ειναι το εξης : η επιστροφή εχει αναμονη στο αεροδρομιο της Μαδριτης 11 ωρες και 15 λεπτα ( φτανει απο Λισσαβωνα στις 11.15 το βραδυ και ξαναφευγει την αλλη μερα το πρωι στις 10 .30). Ειναι υποχρεωμενη η εταιρεια να μου παρεχει καταλυμμα ή θα πρεπει να τη βγαλω ολη νυχτα στο αεροδρομιο? Γιατι για να παω σε ξενοδοχειο και να πληρωσω μια διανυκτερευση δεν το βλεπω.
Μπηκα στο site της Iberia αλλα δεν βρηκα να αναφερει κατι σχετικο. Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Η εταιρεια δεν σου παρεχει ξενοδοχειο...Αν δε θες να πληρωσεις για δωματιο τοτε Madrid by night !!!:clap:
 

MJ 23

Member
Μηνύματα
233
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη ...επιτελους
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδηποτε στον κοσμο
Καλημερα σε ολους. Θελω να κανω μια ερωτηση σχετικα με τα αεροπλανα της IBERIA και θελω την βοηθεια σας. Σε ολες τις πτησεις της αναφερει οτι γινονται με αεροσκαφη της VUELING και επειδη απο αυτα που εχω διαβασει απο εσας δεν εχετε την καλυτερη αποψη για αυτην (γνωριζω οτι ειναι εταιρεια χαμηλου κοστους), θελω να μαθω αν τελικα κλεισω εισητηρια με IBERIA θα πεταξω με VUELING? Δεν θελω low cost εταιρεια . Ευχαριστω πολυ
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.636
Likes
12.459
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλημερα σε ολους. Θελω να κανω μια ερωτηση σχετικα με τα αεροπλανα της IBERIA και θελω την βοηθεια σας. Σε ολες τις πτησεις της αναφερει οτι γινονται με αεροσκαφη της VUELING και επειδη απο αυτα που εχω διαβασει απο εσας δεν εχετε την καλυτερη αποψη για αυτην (γνωριζω οτι ειναι εταιρεια χαμηλου κοστους), θελω να μαθω αν τελικα κλεισω εισητηρια με IBERIA θα πεταξω με VUELING? Δεν θελω low cost εταιρεια . Ευχαριστω πολυ

Ναι θα πετάξεις με Vueling.
 

MJ 23

Member
Μηνύματα
233
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη ...επιτελους
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδηποτε στον κοσμο
Aρα να κλεισω εισητηρια με VUELING αν ειναι το ιδιο πραγμα , αφου ειναι και φθηνοτερη. Καλα καταλαβα?
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα. Προσπαθώ να κάνω κράτηση στο site της iberia και όταν επιλέξω με ενημερώνει ότι η πτήση γίνεται με αεροσκάφη της vueling και επίσης μου γράφει "Baggage in hold
1 piece . Max:23 kg and 158 cm". Εννοεί την αποσκευή που παραδίδω στο check in απ ότι καταλαβαίνω? Άρα δικαιούμαι μια βαλίτσα 23 κιλών και επιπλέον μία χειραποσκευή?
 
Last edited by a moderator:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.636
Likes
12.459
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπέρα. Προσπαθώ να κάνω κράτηση στο site της iberia και όταν επιλέξω με ενημερώνει ότι η πτήση γίνεται με αεροσκάφη της vueling και επίσης μου γράφει "Baggage in hold
1 piece . Max:23 kg and 158 cm". Εννοεί την αποσκευή που παραδίδω στο check in απ ότι καταλαβαίνω? Άρα δικαιούμαι μια βαλίτσα 23 κιλών και επιπλέον μία χειραποσκευή?



Ναι. Αν έκλεινες με τη vueling θα έπρεπε να πληρώσεις έξτρα τη βαλίτσα.
 
Last edited by a moderator:

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Ναι. Αν έκλεινες με τη vueling θα έπρεπε να πληρώσεις έξτρα τη βαλίτσα.
Just a question. Αν κλείσεις από το site της Ιμπερια συμπεριλαμβανεται η βαλίτσα ενώ αν κλείσεις από το site της Vueling σε χρεώνει? Αφού με την ίδια εταιρία είναι η πτήση και στις δύο περιπτώσεις...
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Just a question. Αν κλείσεις από το site της Ιμπερια συμπεριλαμβανεται η βαλίτσα ενώ αν κλείσεις από το site της Vueling σε χρεώνει? Αφού με την ίδια εταιρία είναι η πτήση και στις δύο περιπτώσεις...
και όμως έτσι είναι... στην ουσία είναι πιο ακριβή η τιμή και είναι σαν να έχεις πληρώσει και βαλίτσα...
 

marstay

Member
Μηνύματα
143
Likes
223
Επόμενο Ταξίδι
Ακυρώθηκε!
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη
Να κάνω μια ερώτηση? Πιθανόν να έχει απαντηθεί πολλάκις αλλά δεν βρήκα κάτι (παραπέμψτε με αν είναι). Πετάω αύριο με την iberia για Casablanca με connection στη Μαδρίτη. Στη Μαδρίτη έχω διανυκτέρευση και φεύγω την άλλη μέρα το μεσημέρι. Στο SITE της iberia έκανα μόλις e- check in αλλα μου έβγαλε μόνο τη πτήση ath - madrid. Θα πρέπει δλδ να ξανακάνω check - in στη Μαδρίτη για Καζαμπλανκα? Δεν θα έπρεπε να γίνει με τη μία εφόσον πρόκειται για εννιαίο εισητήριο? Επίσης με τις βαλίτσες τί γίνεται τις πέρνω στη Μαδρίτη και ξανακάνω check-in την άλλη μέρα και τις ξαναπαραδίδω ή πάνε κατευθείαν στη Καζαμπλάνκα? Σορρυ αν σας κούρασα απλά δεν έχω βρει κάποια ξεκάθαρη απάντηση. (Εκτός φυσικά αν στην αθήνα τους λέω εγώ τί προτιμώ). Thanks!!!
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Να κάνω μια ερώτηση? Πιθανόν να έχει απαντηθεί πολλάκις αλλά δεν βρήκα κάτι (παραπέμψτε με αν είναι). Πετάω αύριο με την iberia για Casablanca με connection στη Μαδρίτη. Στη Μαδρίτη έχω διανυκτέρευση και φεύγω την άλλη μέρα το μεσημέρι. Στο SITE της iberia έκανα μόλις e- check in αλλα μου έβγαλε μόνο τη πτήση ath - madrid. Θα πρέπει δλδ να ξανακάνω check - in στη Μαδρίτη για Καζαμπλανκα? Δεν θα έπρεπε να γίνει με τη μία εφόσον πρόκειται για εννιαίο εισητήριο? Επίσης με τις βαλίτσες τί γίνεται τις πέρνω στη Μαδρίτη και ξανακάνω check-in την άλλη μέρα και τις ξαναπαραδίδω ή πάνε κατευθείαν στη Καζαμπλάνκα? Σορρυ αν σας κούρασα απλά δεν έχω βρει κάποια ξεκάθαρη απάντηση. (Εκτός φυσικά αν στην αθήνα τους λέω εγώ τί προτιμώ). Thanks!!!
δεν έχω και μεγάλη εμπειρία αλλά για το θέμα με την βαλίτσα, πάει κατευθείαν Καζαμπλάνκα, εκτός αν την ώρα του check in τους πεις ότι θέλεις να την παραλάβεις στην Μαδρίτη. Μιας και έχεις κλείσει με iberia για πες μου, πάνω στο αεροπλάνο πόσες αποσκευές μπορείς να έχεις? μια χειραποσκευή και την προσωπική σου τσάντα? επίσης απ ότι κατάλαβα φαγητό δεν παίζει, σωστά?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.241
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom