KLM KLM - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

latinmania

Member
Μηνύματα
54
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό ξανά και ξανά!!!!
H Μexicana μέχρι αρχές Ιούλη πούλαγε το LGW-MEX στα 410 ευρώ... και το CCS στα 450?...
Ποτέ μην λες ποτέ και που είσαι ακόμα...
Μην μου λες τετοιαααα!! παω να τσεκάρω!!

το CCS τι σημαίνει όμως?
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Είναι ο κωδικός αεροδρομίου...νομίζω της Κασαμπλάνκα!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Είναι ο κωδικός αεροδρομίου...νομίζω της Κασαμπλάνκα!
γιατί τον κουράζετε να απαντήσει σε τόσο ευτελή ερωτήματα?
αεροδρόμιο είναι βεβαίως. γκουγκλάρετέτο να το βρείτε. αμάν..
 

latinmania

Member
Μηνύματα
54
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό ξανά και ξανά!!!!
το εκανα google και δεν μου βγηκε κατι.

Taver ευχαριστω!!
 

Mousafiris

Member
Μηνύματα
12
Likes
11
Καλή σας μέρα

Καλώς σας βρήκα στο forum Συγχαρητήρια σε όλους για το πολύ καλό επίπεδο συζητήσεων στο forum. Το παρακολουθώ το forum πάνω από 5-6 μήνες και επιτέλους αποφάσισα να γραφτώ και να στείλω και το πρώτο μου μήνυμα.
Για την KLM έχω μια εμπειρία σε δύο πτήσεις (δεν έτυχε να ξαναπετάξω με KLM από τότε), οι οποίες όμως έγιναν το 2003..Είναι λίγο παλιά εμπειρία, (παλιοεμπειρία που λέμε) και δεν ξέρω αν πρέπει κάποιος να βασιστεί πάνω της.. Ήμουν μάλλον από τους «τυχερούς» πελάτης της KLM.
Το 2003, λοιπόν, πήγα Αγγλία για σπουδές και ήταν ουσιαστικά το πρώτο ταξίδι μου στο εξωτερικό. Από Θεσσαλονίκη δεν έβρισκα τότε φθηνές απευθείας πτήσεις για Λονδίνο οπότε έκλεισα μέσω Άμστερνταμ (δεν θυμάμαι πόσο πλήρωσα τότε) Υπήρχε μια αναμονή στο Άμστερνταμ για μία ώρα ώστε να αλλάξω αεροπλάνο. Τσεκάρα από Θεσσαλονίκη και μου είπαν κατευθείαν την έξοδο στο Άμστερνταμ με την συμβουλή να τρέξω κατευθείαν στην πύλη μόλις προσγειωθώ.
Βέβαια η πτήση είχε μια μικρή καθυστέρηση μισής ώρας…και μέχρι να κατέβω από το αεροπλάνο η μισή ώρα έγινε 40 λεπτά, και μετά έψαχνα να βρω την έξοδο που ήταν στην άλλη άκρη του αεροδρομίου. Κουβαλώντας και 10 κιλά κατεψυγμένα κρέατα σύν τα κεφτεδάκια μαμάς…(τυπικός πρωτάρης έλληνας φοιτητής γαρ) βρήκα μετά από τρέξιμο την έξοδο! Μόλις έφτασα άκουσα ανακοίνωση από τα μεγάφωνα το επίθετο μου να με καλούν σε άλλη έξοδο…η οποία διαπίστωσα τρέχοντας πανικόβλητος ότι ήταν στην άλλη άκρη του αεροδρομίου:shock:!!!Όταν έφτασα ήταν αργά, δεν με περίμενε η πτήση.. με συνολική καθυστέρηση κάνα 15λεπτο από την προγραμματισμένη ώρα…Βέβαια ίσως είναι δείγμα τυπικότητας ότι δεν περίμενε και έφυγε στην ώρα της…
Δεν είχα το χρόνο και πολύ περισσότερο την εμπειρία ότι η έξοδος πολλές φορές αλλάζει, ώστε μόλις κατέβω να την ελέγξω, οπότε ήταν νομίζω και δικό μου λάθος.. Βέβαια ο υπάλληλος με έβαλε στην επόμενη πτήση χωρίς κανένα πρόβλημα, απλά με αναμονή 3 ώρες και με το άγχος ότι με περίμενε στην Αγγλία άλλο ταξιδάκι για το Πανεπιστήμιο, να βρω την εστία και φυσικά να μην ξεπαγώσουν τα κρέατα:lol:. Η εμπειρία έχει πολύ ακόμη….
Όταν έφτασα Λονδίνο, τα πράγματα μου δεν είχαν φτάσει μαζί μου…είχαν χαθεί.. οπότε άλλη ταλαιπωρία εκεί.. να κάνω την δήλωση απώλειας.. Όταν χωρίς βαλίτσες και μόνο με τα ρούχα που φορούσα και τα κρέατα έφτασα στην εστία, ευτυχώς διαπίστωσα ότι τα απαραίτητα χαρτιά τα είχα πάνω μου και όχι μέσα στην βαλίτσα. Τις επόμενες 2 μέρες φορούσα τα ίδια ρούχα.. Την τρίτη μέρα το πρωί μου έφεραν την βαλίτσα στο πανεπιστήμιο οπότε τέλειωσε η περιγραφή της πρώτης πτήσης.:clap:.
Η δεύτερη πτήση που ήταν η επιστροφή από Λονδίνο για διακοπές Χριστουγέννων ήταν πιο επεισοδιακή!! Αλλά μάλλον σας κούρασα οπότε σε νέο post θα την περιγράψω και αυτή!:cool:
 

lila

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιρλανδια
Manual check in δεν εκανε κανεις? Ειναι low cost εταιρεια και το τσεκαρισμα γινεται με παλιομοδιτικο τροπο! Ολα τα boarding passes γραμμενα στο χερι: ονομα, αριθμος πτησης, tag, κλπ. Απιστευτο να βλεπεις κατι τετοιο στις μερες μας..
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
για την KLM μιλαμε.. καποιος θα μπερδεψε κανα αρχικο.. ξερω γω...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.517
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom