Live from... (click and post one photo)

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Στα 4+29 ηταν το Λισαβονα- Μαδριτη και Μαδριτη- Αθηνα, ενιαιο. Η μικρη πτηση ηταν με κλασικο αεροσκαφος. Η πρωτη καθυστερησε μια ωρα, η δευτερη στην ωρα της. Μεσολαβησε διανυκτερευση στη Μαδριτη κοντα στο αεροδρομιο.
Η διαδρομη Λισαβονα Πορτο γινεται αψογα με flixbus σε 3 ωρες.
Ποσο πιο νωρις εκλεισες και βρηκες τετοιες τιμες;

Γιατι πλεον ειναι ονειρο θερινης νυκτος.

1658741565605.png
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Ποσο πιο νωρις εκλεισες και βρηκες τετοιες τιμες;

Γιατι πλεον ειναι ονειρο θερινης νυκτος.

View attachment 399056
Νομιζω Φεβρουαριο. Μεσω pamedialopes, τοτε η ιδια η εταιρεια το εδινε στα 70+ το ατομο ως promo.
Η αληθεια ειναι πως το ειχα σιγουρο οτι θα παει για ακυρωση η οτι θα γινοταν καποιο μπλεξιμο. Ηταν πολυ απιστευτο για να ειναι αληθινο. Τελικα ολα πηγαν καλα, αντε κι αλλα 50 ευρω το ξενοδοχειο στη Μαδριτη (κι αυτο κλεισμενο χειμωνα, μετα ανεβηκε στα 80-90) κοστισε ελαχιστα και εσωσα και 27.000 μιλια που θα εδινα για δωρεαν εισιτηρια.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Ποσο πιο νωρις εκλεισες και βρηκες τετοιες τιμες;

Γιατι πλεον ειναι ονειρο θερινης νυκτος.

View attachment 399056
Καλο ειναι να μεταφερθουμε σε αλλη συζητηση, αλλα δεν ειναι αργα να ψαχνει καποιος αυγουστατικο εισιτηριο 10 μερες πριν? Εγω που μπορω να ταξιδεψω μονο καλοκαιρι κλεινω απο χειμωνα εδω και χρονια. Ουτε με μιλια εχει 10 μερες πριν. Πεταω και καναδυο εισιτηρια των 20 ευρω που δεν θα βγουν τα πλανα, αλλα το ισοζυγιο βγαινει με δραματικο κερδος. Δεν κοιτας με σταση Γαλλια η Ιταλια? Αν και η δωρεαν 10κιλη στο αεροπλανο της Air Europa εξασφαλισε οτι δεν θα εχουμε απωλειες και καθυστερησεις, μεγαλο αβανταζ για φετος.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Καλο ειναι να μεταφερθουμε σε αλλη συζητηση, αλλα δεν ειναι αργα να ψαχνει καποιος αυγουστατικο εισιτηριο 10 μερες πριν? Εγω που μπορω να ταξιδεψω μονο καλοκαιρι κλεινω απο χειμωνα εδω και χρονια. Πεταω και καναδυο εισιτηρια των 20 ευρω που δεν θα βγουν τα πλανα, αλλα το ισοζυγιο βγαινει με δραματικο κερδος. Δεν κοιτας με σταση Γαλλια η Ιταλια? Αν και η δωρεαν 10κιλη στο αεροπλανο της Air Europa εξασφαλισε οτι δεν θα εχουμε απωλειες και καθυστερησεις, μεγαλο αβανταζ για φετος.
Εχω κλεισει εισιτηρια, λιγο παραπανω απο εναμιση μηνα πριν το πηγαινε και 2 πριν το γυρισμο. Επρεπε να κλεισω πιο πριν αλλα επειδη δεν εχω πολλες διακοπες και θελω να κανω πολλα πραγματα που εξαρτωνται απο τα πλανα αλλων ανθρωπων συν το οτι ειχα ενα θεμα με το συμβολαιο της δουλειας και δεν ηξερα τι θα γινει, δεν το εκανα. Πτησεις κοιτουσα παντως απο το καθολικο Πασχα και δεν ηταν φθηνες αλλα ενταξει οχι και αυτο το χαλι που βλεπεις τωρα.

Απλα επειδη μπορω να ακυρωσω, κοιτουσα μηπως βρω κατι φθηνοτερο επειδη air europa δεν ειχα τσεκαρει καν, αν και τελευταια στιγμη λιγο δυσκολα απο πολλες αποψεις.
Φετος δε θελω με τιποτα να βαλω ανταποκριση λογω χαους στα αεροδρομια, προτιμω να δωσω κατι παραπανω και να κλεισω απευθειας. Πχ στο πηγαινε εχω δωρεαν παραδοτεα 23κιλη και δε θα τη χρησιμοποιησω, μου χουν χασει μια φορα βαλιτσα απο Μαδριτη, φτανει :p :eek:


υγ1: Μια φορα στη ζωη μου εχω κλεισει πτησεις 8 μηνες πριν και συνεπεσε με κορονα
υγ2: Κι εγω κανω καναδυο τετοια πλανα με πεταμενα 20ευρα, αλλα ποτε δε μου βγαινουν
υγ3: Το θεμα με το συμβολαιο της δουλειας λυθηκε μια βδομαδα πριν, δηλαδη 10 μερες πριν ληξει το τωρινο μου συμβολαιο
 
Last edited:

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.262
Likes
7.826
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
..... μήπως να με συνόδευες σε κάνα καζίνο ? ΝΑΙ σε εσένα το λέω 3 πόστ πιο πάνω ..............
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
..... μήπως να με συνόδευες σε κάνα καζίνο ? ΝΑΙ σε εσένα το λέω 3 πόστ πιο πάνω ..............
Δεν παω συχνα καζινο γιατι κερδιζω στη ρουλετα και δεν θελω να προκαλω την τυχη μου. Ουτε χαρτια παιζω πια σε πρωτοχρονιες γιατι μια φορα μαδησα αγνωστους σε ενα σπιτι που δεν μου φταιγανε σε κατι.
Εσυ τι οφελος θα ειχες που θα κερδιζα εγω ομως?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.740
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom