Μογγολία Mongolia live

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Εγώ ούτε χάρτη βλέπω, ούτε φωτογραφίες....

Είμαι άσχημα;;; :xmas_rolleyes::xmas_eek:
Μια από τα ίδια και εγώ! Κράτα μου θέση δίπλα σου στο αναρρωτήριο! :xmas_cheesygrin:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μα ειναι καποιος που να βλεπει χαρτη βρε παιδια ?
Ουδεις !
Ζεζεμπελ εχεις παραισθησεις:xmas_mrgreen:
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Για πείτε ρε παιδιά, κατάφερα κάτι αυτή τη φορά ή πάλι θα κοπώ στο μάθημα των υπολογιστών;

awww.zyrinis.gr_sites_default_files_images_mongolia.jpg
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Για πείτε ρε παιδιά, κατάφερα κάτι αυτή τη φορά ή πάλι θα κοπώ στο μάθημα των υπολογιστών;

awww.zyrinis.gr_sites_default_files_images_mongolia.jpg
Isabelle μου δε θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά εγώ δε βλέπω τίποτα...:xmas_cheesygrin:
Μήπως κάθε φορά πριν ανεβάσεις κάτι να κάνεις μια προεπισκόπηση να δεις πως φαίνεται?
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Isabelle πολύ ωραία η συνέντευξή σου! Περιμένω και την ιστορία!

Θα πάω Μογγολία το καλοκαίρι (εθελοντισμός). Θα μείνω στην UB με ντόπια οικογένεια, χρόνο τις καθημερινές δεν θα έχω, αλλά θα έχω τα Σαβ/κύριακα! Υπάρχουν μέρη που να αξίζουν επίσκεψης κοντά στη UB? Ή να κρατήσω άλλη μια εβδομάδα κενή για να επισκεφτώ την υπόλοιπη χώρα? Σκεφτόμουν να πήγαινα Πεκίνο για 48 ώρες και απο εκεί Β.Κορέα αλλά ίσως να άξιζε καλύτερα να περνούσα αυτές τις 10 μέρες βλέποντας άλλα μέρη της χώρας!
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Isabelle μου δε θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά εγώ δε βλέπω τίποτα...:xmas_cheesygrin:
Μήπως κάθε φορά πριν ανεβάσεις κάτι να κάνεις μια προεπισκόπηση να δεις πως φαίνεται?
Μα το δράμα είναι ότι το βλέπω και στην προεπισκόπιση, και μετά! Πάει θα κόψω φλέβες!
Once more:
awww.zyrinis.gr_sites_default_files_images_mongolia.jpg
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Μα το δράμα είναι ότι το βλέπω και στην προεπισκόπιση, και μετά! Πάει θα κόψω φλέβες!
Once more:
awww.zyrinis.gr_sites_default_files_images_mongolia.jpg
Μην κόψεις φλέβες έχεις τόσα άλλα ταλέντα....:xmas_lol:
(πάλι δε φαίνεται κάνεις επισύναψη...?)
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Υπάρχουν μέρη που να αξίζουν επίσκεψης κοντά στη UB? Ή να κρατήσω άλλη μια εβδομάδα κενή για να επισκεφτώ την υπόλοιπη χώρα?
ZephX για Σαββατοκύριακο μπορείς να πας στο Εθνικό Πάρκο Teredj βορειαοανατολικά της Ουλάν Μπατορ (θα το δεις στο χάρτη αν δέησε να εμφανιστεί!)
Αν πάλι διαθετεις μια βδομάδα στο τέλος, έχεις αρκετές επιλογές (αλληλοαποκλειόμενες).
1. Πλήρη γύρο της Γκόμπι. Αν όμως μιλάμε για Ιούλιο-Αύγουστο τα 40αρια υπό σκιά είναι ο κανόνας.
2. Λίμνη Khovskol στον Βορρά. Θα χρειαστείς όμως μια πτήση είτε στο πήγαινε είτε στην επιστροφή (θες τρεις μέρες δρόμο για να φτάσεις).
3. Μια γύρα στην ανατολική Μογγολία που είναι η πιο εύκολα προσβάσιμη από την Ουλάν Μπατόρ (δεν πήγα).
4. Μια γύρα στην κεντρική Μογγολία μέχρι την λίμνη Therkiin Tsagaan Nuur.
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
(πάλι δε φαίνεται κάνεις επισύναψη...?)
οκ, δεν ξέρω τι γινεται, καταθέτω τα όπλα. :xmas_sad:
Μια χάρη μονάχα: με το ίδιο ακριβώς σύστημα είχα ανεβάσει φωτογραφίες και μέσα στο κείμενο για τα πρώην σοβιετικά σταν. http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...%DC%F4%EF-%F3%F4%E7%ED-%E1%F1%DC%EB%E7-9.html
Κανείς ωστόσο δεν έχει πει μέχρι σήμερα ότι δεν τις βλέπει. Αν μπορεί κάποιος, ας μπει στα σταν να μου πει αν εξακολουθούν να φαίνονται φωτογραφίες ή έχουν εξαφανιστεί.
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
οκ, δεν ξέρω τι γινεται, καταθέτω τα όπλα. :xmas_sad:
Μια χάρη μονάχα: με το ίδιο ακριβώς σύστημα είχα ανεβάσει φωτογραφίες και μέσα στο κείμενο για τα πρώην σοβιετικά σταν. http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...%DC%F4%EF-%F3%F4%E7%ED-%E1%F1%DC%EB%E7-9.html
Κανείς ωστόσο δεν έχει πει μέχρι σήμερα ότι δεν τις βλέπει. Αν μπορεί κάποιος, ας μπει στα σταν να μου πει αν εξακολουθούν να φαίνονται φωτογραφίες ή έχουν εξαφανιστεί.
Δε φαίνονται ούτε αυτές πλέον...ελπίζω να το πάρεις ψύχραιμα...:xmas_cheesygrin:
 

deka

Member
Μηνύματα
471
Likes
347
Επόμενο Ταξίδι
Mama Africa
Ταξίδι-Όνειρο
Περού/Γουατεμάλα/Ν.Πάσχα
Γρήγορα, γιατί αύριο έχει εξετάσεις εφ' όλης της ύλης και σε θέλω διαβασμένη!
Είμαι πανέτοιμη για τις εξετάσεις!!! Βλέπω κι όλες τις φωτογραφίες κι εδώ και στα σταν! :xmas_cool: Πότε εξετάζομαι? :xmas_cool:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.248
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom