Oι Άθλιοι...

Christian

Member
Μηνύματα
595
Likes
95
αλήθεια έχεις γράψει ποτέ κάτι που να ξεπερνάει τις πέντε λέξεις? έστω κάτι βρε παιδί μου, ένα σχόλιο κάτι τέλος πάντων που να μην είναι από τον ριζοσπάστη. Πίστεψε στον εαυτό σου, βάλε τα δυνατά σου και προσπάθησε. Πιστεύω ότι κάποια μέρα θα τα καταφέρεις.
Εάν έχεις την αίσθηση πως οι παραπομπές μου στον Ριζοσπάστη δηλώνουν μειονέκτημα, δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα .......σου δίνω το πλεονέκτημα !!! ;)
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Εάν έχεις την αίσθηση πως οι παραπομπές μου στον Ριζοσπάστη δηλώνουν μειονέκτημα, δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα .......σου δίνω το πλεονέκτημα !!! ;)

:lol: ......το οποίο ποτέ δεν είχες γιατί χρησιμοποιείς τα άρθρα μιας περιθωριακής εφημερίδας που δεν έχει απολύτως καμία σχέση με το όνομά της μια και είναι η πλέον οπισθοδρομική και κάθε άλλο παρά ριζοσπαστική (για να μην αρχίσω για τα αφεντικά της).
 

Christian

Member
Μηνύματα
595
Likes
95
:lol: ......το οποίο ποτέ δεν είχες γιατί χρησιμοποιείς τα άρθρα μιας περιθωριακής εφημερίδας που δεν έχει απολύτως καμία σχέση με το όνομά της μια και είναι η πλέον οπισθοδρομική και κάθε άλλο παρά ριζοσπαστική (για να μην αρχίσω για τα αφεντικά της).
Ότι πεις .......κάτι παραπάνω θα ξέρεις !!!!:p
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Ότι πεις .......κάτι παραπάνω θα ξέρεις !!!!:p
για άλλη μια φορά μένω άναυδος απο την περιεκτικότητα και τη βαρύτητα των λόγων σου. Ρήτορας...εύγε...μπράβο!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Και νομίζω ότι εδώ μπορείτε να σταματήσετε να παίζετε. Όποιος θέλει να συνεισφέρει στο αρχικό ΄θεμα του τόπικ, ελεύθερα.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Α,ναι.Και δίπλα σε μπάτσους.

Σε παρακολουθώ εδώ και πολλά ποστ να είσαι απερίγραπτα ρατσιστής με συγκεκριμένη εργασιακή ομάδα πληθυσμού, και να το παίζεις παράλληλα σούπερ άνετος με φυλετικές κατηγορίες πληθυσμού. Σκέφτεσαι ότι με τις εκφράσεις σου μπορεί να θίγεις κάποιους εδώ μέσα, οι οποίοι δε σε έχουν προσβάλλει;

Μακάρι να μην πετύχεις ποτέ κανέναν αστυνομικό στο διάβα σου, ούτε σε ομάδα ούτε κατά μονάς, έτσι ώστε να μη θίγεται η αισθητική σου. Και μακάρι επίσης να μη βρεθεί ποτέ κανένας δικός σου στην ανάγκη να χρειαστεί βοήθεια αστυνομικού. Καλή συνέχεια.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Νόμιζα πως τελειώσαμε με τα παιχνιδάκια.

Και επιτέλους ας μάθουν οι αστοιχείωτοι τι σημαίνει η λέξη ρατσισμός.

Ο ρατσισμός είναι το δόγμα που αναπτύσσεται με σύνδεσμο συγκεκριμένα γνωρίσματα (εθνικά, θρησκευτικά, πολιτιστικά κ.λπ.) προκειμένου να αναγάγει μια ομάδα (κοινωνική, φυλετική, θρησκευτική), ως υπέρτερη άλλων. Το πιο συνηθισμένο είδος ρατσισμού, και αυτό που έχει δώσει την αρχική ονομασία στην λέξη (εκ της ιταλικής ("ράτσα") razza = φυλή), είναι ο φυλετικός ρατσισμός.

Όσοι καταφέρονται εναντίον συγκεκριμένων επαγγελμάτων δεν ονομάζονται ρατσιστές.

Τώρα κατά πόσο θίγονται μερικοί ποσώς με ενδιαφέρει,ας κάνουν απόκρυψη στα μηνύματά μου.Δυστυχώς οι μπάτσοι και δη οι ματατζήδες στους οποίους αναφέρθηκα πιο συγκεκριμένα,δεν θίγουν υπολήψεις,ανοίγουν κεφάλια.
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Νόμιζα πως τελειώσαμε με τα παιχνιδάκια.

Και επιτέλους ας μάθουν οι αστοιχείωτοι τι σημαίνει η λέξη ρατσισμός.

Ο ρατσισμός είναι το δόγμα που αναπτύσσεται με σύνδεσμο συγκεκριμένα γνωρίσματα (εθνικά, θρησκευτικά, πολιτιστικά κ.λπ.) προκειμένου να αναγάγει μια ομάδα (κοινωνική, φυλετική, θρησκευτική), ως υπέρτερη άλλων. Το πιο συνηθισμένο είδος ρατσισμού, και αυτό που έχει δώσει την αρχική ονομασία στην λέξη (εκ της ιταλικής ("ράτσα") razza = φυλή), είναι ο φυλετικός ρατσισμός.

Όσοι καταφέρονται εναντίον συγκεκριμένων επαγγελμάτων δεν ονομάζονται ρατσιστές.

Τώρα κατά πόσο θίγονται μερικοί ποσώς με ενδιαφέρει,ας κάνουν απόκρυψη στα μηνύματά μου.Δυστυχώς οι μπάτσοι και δη οι ματατζήδες στους οποίους αναφέρθηκα πιο συγκεκριμένα,δεν θίγουν υπολήψεις,ανοίγουν κεφάλια.
Οπότε:

''αφού ένας ματατζής άνοιξε ένα κεφάλι => όλοι οι ματατζήδες ανοίγουν κεφάλια => συνεπώς όλοι οι μπάτσοι ανοίγουν κεφάλια.''

δε ξέρω πώς λέγεται αυτό το δόγμα. έχεις δίκιο δεν είναι φυλετικός ρατσισμός. είναι ίσως κάτι πολύ χειρότερο γιατί απαιτεί ακόμα χαμηλότερο νοητικό επίπεδο λαικών μαζών για να διαδοθεί απο ότι ο ρατσισμός.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Τώρα τι ακριβώς ψάχνετε;
Δεύτερο γύρο;
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
''αφού ένας ματατζής άνοιξε ένα κεφάλι => όλοι οι ματατζήδες ανοίγουν κεφάλια => συνεπώς όλοι οι μπάτσοι ανοίγουν κεφάλια.''
Επίσης αφού ένας λαθρομετανάστης μαχαίρωσε για μια κάμερα, όλοι οι λαθρομετανάστες θα μαχαίρωναν για μια κάμερα.
Φοβερή κοινωνιολογική προσέγγιση, δε λέω!
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ωραία τα λέτε συνεχίστε.
Σε πμ αν θέλετε για να μην μας τα πρήζετε.
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Ω, μας συγχωρείς. απλά πές μας σε ποιά θέματα μας αφήνεις να γράφουμε και σε ποιά όχι για να μην υποπέσουμε σε άλλα σφάλματα. ευχαριστούμε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.275
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom