Postcrossing

underwater

Member
Μηνύματα
2.716
Likes
11.306
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Και επίσης, μου κάνει εντύπωση που κάποιοι δεν δέχονται διαφημιστικές κάρτες μερικές από τις οποίες είναι πολύ ιδιαίτερες και όμορφες, ή κάποιοι δεν δέχονται χειροποίητες κάρτες. Τι πιο όμορφο από το να αφιερώσει κάποιος άγνωστος χρόνο για να σου φτιάξει μια κάρτα;;
Να σου πω την αλήθεια εγώ δεν έχω λάβει χειροποίητη κάρτα, αλλά επειδή τις φαντάζομαι κάτι σαν ζωγραφιές με καρδούλες, φιογγάκια και λοιπά δε νομίζω ότι θα ήθελα να λάβω. :D Και πες αν έρθει από καμιά Ρωσία, Ολλανδία και λοιπές "συνηθισμένες" χώρες, άντε, να το καταπιώ! :D Φαντάζεσαι να έρθει κάρτα από Βιετνάμ ας πούμε κι αντί για Halong Bay ξέρω εγώ να έχει αυτοκολλητάκια και ουράνια τόξα; :D

Ωραία, σ'ευχαριστω getxowoman, έχω ελπίδες ακόμα! :D
Εμένα πάντως το ανώτερο ως τώρα που έχει κάνει να παραδοθεί σε Ρωσία είναι 77 μέρες (είχε ήδη γίνει expire). Όταν μου ήρθε το μήνυμα απλά δεν το πίστευα!

Με Ρωσία μάλλον πρέπει να υπάρχη θέμα με το ταχυδρομείο τους!Και απο μένα δύο κάρτες προς Ρωσία ταξιδεύουν εδω και ένα μήνα περίπου :(
Υπομονή! :D Κι εμένα μία για Ρωσία και μία για Κίνα που έστειλα μαζί ταξιδεύουν κάπου τόσο, αλλά έχω συνηθίσει πια. :D
 

Tatiana

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Ψάχνω postalcards

Γειά Σας παιδιά!Είναι κάποιος από εσάς από την Αθήνα και ασχολείται με το postcrossing?Δεν έχω πολύ καιρό που ασχολούμαι και μου αρέσει πολύ!Θέλω να ρωτήσω...που μπορώ να βρώ κάρτες στην Αθήνα πέρα απο τις τουριστικές .Κάτι με arts ότιδηποτε (σε λογικές τιμές βέβαια_;)
Ευχαριστωωωωωωωω!!!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.716
Likes
11.306
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Γεια σου Τατιάνα! :)

Δες λίγο στις προηγούμενες σελίδες του topic και θα βρεις αρκετές πληροφορίες (ενδεικτικά έχουμε αναφέρει πωλητήρια μουσείων, το butlers, τα φιλοτελικά των ΕΛΤΑ). Τσέκαρέ το λίγο για περισσότερες λεπτομέρειες (δεν είναι και πολλές σελίδες το topic).
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.716
Likes
11.306
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Βρε παιδιά, με τους αγενείς τι κάνετε (αν σας έχει τύχει σκηνικό); :roll:

Μα να σου ζητάει η χ Γαλλίδα μια ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ κάρτα για το γιο της, να τρέχεις να τη βρεις, να τη γράφεις στα γαλλικά (που έχεις κάτι χρόνια να συντάξεις κείμενο με τα γαλλικά της πλάκας που ξέρεις), να τη στέλνεις σε χρόνο dt αφού αυτή σε βομβαδίζει με μηνύματα ότι "ο γιος μου περιμένει ανυπόμονα" κι επειδή η κάρτα ψιλοαργεί να φτάσει να σου στέλνει φρικαρισμένα μηνύματα και να λες "πού έμπλεξα;" :haha:. Εντάξει, πιστεύω ότι η αγένειά της πηγάζει κατά 50% από το γεγονός ότι δεν ξέρει καλά αγγλικά, αλλά και πάλι με έχει καταγχώσει!
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Βρε παιδιά, με τους αγενείς τι κάνετε (αν σας έχει τύχει σκηνικό); :roll:

Μα να σου ζητάει η χ Γαλλίδα μια ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ κάρτα για το γιο της, να τρέχεις να τη βρεις, να τη γράφεις στα γαλλικά (που έχεις κάτι χρόνια να συντάξεις κείμενο με τα γαλλικά της πλάκας που ξέρεις), να τη στέλνεις σε χρόνο dt αφού αυτή σε βομβαδίζει με μηνύματα ότι "ο γιος μου περιμένει ανυπόμονα" κι επειδή η κάρτα ψιλοαργεί να φτάσει να σου στέλνει φρικαρισμένα μηνύματα και να λες "πού έμπλεξα;" :haha:. Εντάξει, πιστεύω ότι η αγένειά της πηγάζει κατά 50% από το γεγονός ότι δεν ξέρει καλά αγγλικά, αλλά και πάλι με έχει καταγχώσει!

Ωχ έμπλεξες!! Από το direct να υποθεσω ειναι αυτη;;; Κλειστο να παει στην ευχη.......:bleh::haha::haha:
Πες της "Κοπελιά, εγώ στην έστειλα...από κει κ περα δεν ειναι δικο μου το θεμα....Φιλάκια!!":D
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.716
Likes
11.306
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Ωχ έμπλεξες!! Από το direct να υποθεσω ειναι αυτη;;; Κλειστο να παει στην ευχη.......:bleh::haha::haha:
Ναι, direct! :haha: Ρε συ μου αρέσουν τα swaps, έχω κανονίσει και κάτι special αυτές τις μέρες, μην μου το χαλάς! :haha:

Πες της "Κοπελιά, εγώ στην έστειλα...από κει κ περα δεν ειναι δικο μου το θεμα....Φιλάκια!!":D
Της είπα ότι αν δεν φτάσει ως τις 15/03 θα την ξαναστείλω. :oops:
Μωρέ, δεν έχω πρόβλημα να ξαναστείλω, το έχω κάνει και άλλη φορά, απλά θέλω να είναι ευγενικός ο άλλος. Για το χαβαλέ μας ασχολούμαστε, όχι για να φορτωθούμε περαιτέρω άγχη! :D
 

despina33

Member
Μηνύματα
23
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδια
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Βρε παιδιά, με τους αγενείς τι κάνετε (αν σας έχει τύχει σκηνικό); :roll:

Μα να σου ζητάει η χ Γαλλίδα μια ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ κάρτα για το γιο της, να τρέχεις να τη βρεις, να τη γράφεις στα γαλλικά (που έχεις κάτι χρόνια να συντάξεις κείμενο με τα γαλλικά της πλάκας που ξέρεις), να τη στέλνεις σε χρόνο dt αφού αυτή σε βομβαδίζει με μηνύματα ότι "ο γιος μου περιμένει ανυπόμονα" κι επειδή η κάρτα ψιλοαργεί να φτάσει να σου στέλνει φρικαρισμένα μηνύματα και να λες "πού έμπλεξα;" :haha:. Εντάξει, πιστεύω ότι η αγένειά της πηγάζει κατά 50% από το γεγονός ότι δεν ξέρει καλά αγγλικά, αλλά και πάλι με έχει καταγχώσει!
Αυτη η Γαλλιδα μηπως κατα τυχη ηθελε το ηφαιστειο της Σαντορινης;;;; :D
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ναι, direct! :haha: Ρε συ μου αρέσουν τα swaps, έχω κανονίσει και κάτι special αυτές τις μέρες, μην μου το χαλάς! :haha:
Της είπα ότι αν δεν φτάσει ως τις 15/03 θα την ξαναστείλω. :oops:
Μωρέ, δεν έχω πρόβλημα να ξαναστείλω, το έχω κάνει και άλλη φορά, απλά θέλω να είναι ευγενικός ο άλλος. Για το χαβαλέ μας ασχολούμαστε, όχι για να φορτωθούμε περαιτέρω άγχη! :D
Τα ζητάει και εσένα όμως ο οργανισμος σου..... Καλό ειναι να ειμαστε ευγενικοι, δε λεω, αλλά όταν ο άλλος μας προκαλεί κακό αγχος, καλό είναι να μπαίνει στη θέση του.... Ακριβως αυτο που λες, για χαβαλε το κανουμε....Αν ειναι να με αγχωνει και το χομπι μου φεξε μου και γλιστρησα......
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
. Εντάξει, πιστεύω ότι η αγένειά της πηγάζει κατά 50% από το γεγονός ότι δεν ξέρει καλά αγγλικά, αλλά και πάλι με έχει καταγχώσει!
Η αγενεια της σιγουρα πηγαζει απο το γεγονος πως ειναι Γαλλιδα (ειναι το κληρονομικο τους χαρισμα). Η αγνοια αγγλικων απλως αυξανει τη δοση!
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Underwaterrrrr, ερώτηση!!
Ξέρεις πως μπορώ να κάνω μια καρτούλα favourite?? Εχω δει μόνο την στιγμή που ανεβάζω εγώ καποια να εχω την επιλογη να την δηλωσω αγαπημενη αλλά από κει και πέρα, αν θελω να κανω μια καρτουλα καποιου αλλου μελους πως το κανω;; :roll:

edit: Ακυρο, το βρήκα επιτέλους!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.047
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom