Postcrossing

Athanasia19

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Αν βάλεις μεγαλύτερο ποσό φυσικά και δεν πειράζει! Το μικρότερο είναι το πρόβλημα. :)
Ναι, έχεις δίκιο σε αυτό που λες με τα γράμματα. Δυστυχώς όταν το βάρος είναι μεγάλο και διαφορετικό κάθε φορά δεν μπορείς να υπολογίσεις εύκολα από πριν το ποσό.
Νομίζω όμως ότι στη σελίδα των ΕΛΤΑ έχει τιμοκατάλογο ανά βάρος, πιθανώς να βγάλεις από εκεί κάποια άκρη.
Χμμμ ναι πρέπει να το ψάξω!!
Αν βάλεις μεγαλύτερο ποσό φυσικά και δεν πειράζει! Το μικρότερο είναι το πρόβλημα. :)
Ναι, έχεις δίκιο σε αυτό που λες με τα γράμματα. Δυστυχώς όταν το βάρος είναι μεγάλο και διαφορετικό κάθε φορά δεν μπορείς να υπολογίσεις εύκολα από πριν το ποσό.
Νομίζω όμως ότι στη σελίδα των ΕΛΤΑ έχει τιμοκατάλογο ανά βάρος, πιθανώς να βγάλεις από εκεί κάποια άκρη.
Ναι πρέπει να το ψάξω. Σίγουρα υπάρχει τιμοκατάλογος; Γιατί συνήθως έχουν κ στα ταχυδρομεία έχουν τιμοκατάλογο, αλλά εδώ δεν υπάρχει..
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Χμμμ ναι πρέπει να το ψάξω!!

Ναι πρέπει να το ψάξω. Σίγουρα υπάρχει τιμοκατάλογος; Γιατί συνήθως έχουν κ στα ταχυδρομεία έχουν τιμοκατάλογο, αλλά εδώ δεν υπάρχει..
Κάποια στιγμή είχα δει. Στη σελίδα των ΕΛΤΑ, όχι στα φιλοτελικά. Δεν ξέρω αν έχει κατέβει.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.317
Ναι αυτό είδα κ εγώ για αυτό ρωτάω!! Πειράζει αν στην καρτ ποστάλ βάλω γραμματόσημο 0.90; Μόνο αυτά μπορώ να βρω.. Το πρόβλημα είναι ότι συνήθως στέλνω γράμματα με βάρος και το ποσό είναι €1.20-€2.87 κ δεν μπορώ να αγοράσω γραμματόσημα για να συμπληρώσω αυτό το ποσό οπότε αναγκαστηκά περιμένω στην ουρά κ επειδή έχω πολλά γράμματα οι άνθρωποι δυσανασχετούν!!
Εδώ είναι οι τιμοκατάλογοι των ΕΛΤΑ.

http://www.elta.gr/el-gr/ιδιώτες/τιμοκατάλογοι.aspx
 

Athanasia19

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Μήπως ξέρετε που μπορώ να αγοράσω άλμπουμ γραμματοσήμων; Από κάποιο site της Ελλάδας αν είναι δυνατόν γιατί δεν έχω paypal
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου

voulina

Member
Μηνύματα
143
Likes
91
Ταξίδι-Όνειρο
Λιουμπλιάνα
Α, δεν ξέρω, μπορείς να το βάλεις στην αναζήτηση πάνω δεξιά και να δεις τι αποτελέσματα θα σου βγάλει. Που μένεις και δεν βρίσκεις καθόλου κάρτες; Δεν έχεις κανένα φίλο/συγγενή που να μένει πχ στην Αθήνα για να σου στείλει μερικές; :)
 

Athanasia19

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Α, δεν ξέρω, μπορείς να το βάλεις στην αναζήτηση πάνω δεξιά και να δεις τι αποτελέσματα θα σου βγάλει. Που μένεις και δεν βρίσκεις καθόλου κάρτες; Δεν έχεις κανένα φίλο/συγγενή που να μένει πχ στην Αθήνα για να σου στείλει μερικές; :)
Μένω στην Χαλκιδική κ πιο συγκεκριμένα στη Νικήτη. Τώρα τον χειμώνα είναι δύσκολο να βρω κάρτες κ το καλοκαίρι βρίσκω συνήθως τουριστικές κ δεν είναι κάτι που ζητάει ο κόσμος! Δυστυχώς όχι δεν έχω κάποιον συγγενή ή γνωστό στην Αθήνα για να μου στείλει
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.979
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom