Postcrossing

underwater

Member
Μηνύματα
2.719
Likes
11.386
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Εγώ αγόρασα πολύ όμορφες κάρτες από το μουσείο Μπενάκη: με καράβια, παραδοσιακές φορεσιές, πίνακες ζωγραφικής κ.ά., όλες πολύ ιδιαίτερες και πανέμορφες! Επίσης, πήρα μια σειρά με καταπληκτικές ασπρόμαυρες κάρτες-φωτογραφίες με παιδιά, και τώρα έχω το δίλημμα να τις στείλω ή να τις κρατήσω!
Έχει τόσα ωραία στο Μπενάκη; Τέλεια, θα πάω για μια έκθεση οπότε ευκαιρία να κάνω μια βόλτα και από το πωλητήριο! Όντως, πολλές κάρτες δημιουργούν την παρόρμηση να τις κρατήσουμε για εμάς, σε αυτή την περίπτωση τις παίρνω Χ2! :)
 

voulina

Member
Μηνύματα
143
Likes
91
Ταξίδι-Όνειρο
Λιουμπλιάνα
Ναι, έχει, τις περισσότερες τις αγόρασα από το Κεντρικό Κτήριο ενώ αυτές τις καταπληκτικές ασπρόμαυρες από το πωλητήριο κάτω από την Πινακοθήκη Νίκου Χατζηκυριάκου - Γκίκα (είναι διαθέσιμες και μέσω eshop).
awww.benaki.gr_files_shop_items_original_XTHD_3.jpg

Στο μουσείο Φυσικής Ιστορίας ξέρει κανείς τι παίζει από κάρτες πχ με φυτά ή ζώα;
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.719
Likes
11.386
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Τέλειες! Πόσο έκαναν voulina; Εγώ θα πρότεινα να κρατήσεις αυτές που σου αρέσουν περισσότερο και τις άλλες να τις χρησιμοποιήσεις για το postcrossing.
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Πολύ ωραίες αυτές από το μουσείο Μπενάκη θα δω μήπως τις πάρω και εγώ.
 

voulina

Member
Μηνύματα
143
Likes
91
Ταξίδι-Όνειρο
Λιουμπλιάνα
Αν τις αγοράσετε κι εσείς, τότε εγώ σίγουρα θα κρατήσω τις δικές μου! Μην στέλνουμε όλοι τις ίδιες!!;)
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.719
Likes
11.386
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Αν τις αγοράσετε κι εσείς, τότε εγώ σίγουρα θα κρατήσω τις δικές μου! Μην στέλνουμε όλοι τις ίδιες!!;)
Εντάξει μωρέ, στην Ελλάδα μένουμε, περιορισμένη ποικιλία υπάρχει, λογικό να στέλνουμε όλοι τις ίδιες λίγο-πολύ! :D

Και μην ενοχοποιείσαι! :D Κράτα τες παιδί μου να τις χαρείς αφού σου αρέσουν τόσο και άσε τους postcrossers! :bleh:
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.719
Likes
11.386
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Καλτίλες του postcrossing-Royal Families

Πραγματικά μου έχει κάνει εντύπωση το πόσο πολύ παίζουν αυτού του είδους οι κάρτες! Τις ζητάνε πολύ, ακόμα και μέλη που προέρχονται από χώρες που δεν έχουν μοναρχία! Παραθέτω εδώ μερικές ενδεικτικές, έτσι για το χαβαλέ! :D
 

Attachments

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.445
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Δυστυχως δε χρειαζεται να εχει μοναρχια η χωρα σου για να εισια βασιλο...ος
 

phoenix

Member
Μηνύματα
69
Likes
46
Άργησα λίγο αλλά τα κατάφερα, έστειλα σήμερα τις πρώτες 5! Παλιές γκραβούρες από την Κέρκυρα (πού τις ξέθαψα?). Τέσπα εν αναμονή λοιπόν!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Γουαου...μπραβο σας βρε παιδια ..μεγαλο κολλημα με τις καρτ ποσταλ..250 ποστς !!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.195
Μέλη
38.914
Νεότερο μέλος
daglas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom