klik

Member
Μηνύματα
27
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Traveller: Είσαι φοβερός. Πλούσιες οι πληροφορίες σου. Και θα τις ακολουθήσω. Φεύγω αύριο πρωί πρωί και θα γυρίσω την Τρίτη.
Το θέμα είναι ότι θα φτάσουμε εκεί 6 με 6.30 το πρωί. Και δεν ξέρουμε που να πάμε. Λες να πάμε να αφήσουμε την βαλίτσα στο ξενοδοχείο; :shock:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.785
Likes
18.176
Traveller: Είσαι φοβερός. Πλούσιες οι πληροφορίες σου. Και θα τις ακολουθήσω. Φεύγω αύριο πρωί πρωί και θα γυρίσω την Τρίτη.
Το θέμα είναι ότι θα φτάσουμε εκεί 6 με 6.30 το πρωί. Και δεν ξέρουμε που να πάμε. Λες να πάμε να αφήσουμε την βαλίτσα στο ξενοδοχείο; :shock:
Αφήστε τη βαλίτσα στο ξενοδοχείο (ρωτήστε πρώτα μήπως κάνετε early ckeck-in) και ξεχυθείτε για βόλτα.....αν και μάλλον για πρωϊνό θα πρέπει να πάτε πρώτα να μαζέψετε δυνάμεις..
 

klik

Member
Μηνύματα
27
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
GTS: Σ΄ευχαριστώ πάρα πολύ. Θα δούμε πως θα το βολέψουμε το νωρίς νωρίς.
Παίρνουμε μαζί τις καταπληκτικές οδηγίες σας και είμαι σίγουρη πως θα περάσουμε πολύ ωραία.
:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
 

elpihonmar

Member
Μηνύματα
117
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις
παιδιά είμαι νέα στο φόρουρ και σας χαιρετώ όλους. έχω διαβάσει ο.τι σχετικό με την πράγα, στην οποία πρόκειται να ταξιδέψω μέσα Ιουνίου.
Θέλουμε να μείνουμε στο κέντρο ώστε να είναι πιο ξεκούραστη η μετακίνηση σας, όχι απαραίτητα σε ξεν αλλά και σε διαμερίσματα ή πανσιόν.Τα ερωτήματά μου είναι τα εξής :
1.γνωρίζετε αξιοπρεπή, και καθαρά ξεν ή πανσιόν στο κέντρο και πάνω απο όλα φτηνά 50-60 ευρώ?με 100 και 200 τα αφήνω για άλλους.
2.προτάσεις για καλό μαντζάρε?καθαρό, νόστιμο και οικονομικό?μην τρεχουμε με τα immodium.....
3.μέρη με ωραίο καφέ, μπυραρίες, μουσικά καφέ... και ό.τι άλλο ξέρετε.
Δε θέλω προτάσεις σαν αυτές που λένε οι ταξ οδηγοί γιατί την έχω πατήσει άπειρες φορές.
ΥΓ δεκτές όλες οι προτάσεις, με ιδιαίτερη βαρύτητα των klik k traveller. Σας ευχαριστώ πολύ.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
1.γνωρίζετε αξιοπρεπή, και καθαρά ξεν ή πανσιόν στο κέντρο και πάνω απο όλα φτηνά 50-60 ευρώ?με 100 και 200 τα αφήνω για άλλους..
Είναι εξαιρετικά απίθανο να βρεις αξιοπρεπές ξενοδοχείο στο κέντρο της πόλης στα 50-60 ευρώ. Από 100 κι επάνω...

2.προτάσεις για καλό μαντζάρε?καθαρό, νόστιμο και οικονομικό?μην τρεχουμε με τα immodium.....
3.μέρη με ωραίο καφέ, μπυραρίες, μουσικά καφέ... και ό.τι άλλο ξέρετε.
Τα έχουμε γράψει πολλές φορές ριξε μια ματιά εδώ

http://www.travelstories.gr/showthre...F0%F1%E1%E3%E1
http://www.travelstories.gr/showthre...5%E9%E1&page=3
 
Last edited by a moderator:

Mariza

Member
Μηνύματα
32
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΑΝΔΑΛΟΥΣΙΑ-ΣΑΛΑΜΑΝΚΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip Λατινική Αμερική
Να ρωτήσω κάτι;Ξέρει μήπως κανείς πού θα βρω αυθεντικό αψέντι στην Πράγα ;);
 

LIBERTAD

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ταϋλάνδη
Πολύ καλή η αφηγησή σου κ πολύ σημαντικές πληροφορίες. Θα πάω Πράγα για 4 ημέρες απο 12/12 έως 15/12/08 με μια φίλη. Αν κ δεν είναι πολλές ημέρες-λόγω δουλειάς-θα προσπαθήσουμε να κάνουμε πολλά απ αυτά που προτείνεις. Θα ήθελα να σε ρωτήσω σχετικά με το συνάλλαγμα, είναι καλύτερο να κάνουμε ανάλυψη ενός ποσού απο ATM ή ν αλλάξουμε χρήματα σε κάποιο γραφείο, που αναγκαστηκά θα μας προτείνουν από το ξενοδοχείο (AUREUS CLAVIS)?
 

SAPACO

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ-ΣΛΟΒΕΝΙΑ-ΚΡΟΑΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Ρε παιδιά συγνώμη αλλά ψαχνω να βρώ ένα εστιατόριο στην Πράγα για 24/12 και τα λίγα που έχω βρεί είναι πολύ ακριβά. Ξέρει καποιος απο προηγούμενη εμπειρία κανένα καλό. Σε ένα που μου άρεσε πολύ είχε 2450czk το άτομο.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δεν κατέχω από Πράγα αλλά για παραμονή Χριστουγέννων ψάχνεις, λογικό δεν είναι να είναι ακριβές οι τιμές;
 

SAPACO

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ-ΣΛΟΒΕΝΙΑ-ΚΡΟΑΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Δεν κατέχω από Πράγα αλλά για παραμονή Χριστουγέννων ψάχνεις, λογικό δεν είναι να είναι ακριβές οι τιμές;
Σωστο αλλά και 100+ το κεφάλι συν τα ποτά είναι κάμποσα. Anyway χριστούγεννα είναι θα τα σκάσουμε μάλλον.
 
Last edited by a moderator:

ΑΛΕΚΟΣ

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Όταν λέτε κάνει κρύο το χειμώνα στην Πράγα, τι εννοείτε;
Είναι όπως στην Ελλάδα; Ή με λίγο καλό ντύσιμο όλα είναι καλά; Έχει υγρασία;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom