Qatar Airways Qatar Airways - Δρομολόγια από Ελλάδα

elefinor

Banned
Μηνύματα
187
Likes
59
όπως και εδώ
http://www.airliners.net/aviation-fo....main/5621156/
;)

Δηλαδή τώρα που το έγραψε κάποιο ξένο μέσο ( π@π@ρια, απλή ανάρτηση από Έλληνα μέλος του εν λόγω φόρουμ είναι που το διάβασε σε ...ελληνικές ιστοσελίδες!) επείσθης; Καλά λέει κι ο topic starter, καταρτίστε μια λίστα από " αξιόπιστα" σάιτ, ώστε να χρησιμοποιούμε αποκλειστικά αυτά ως πηγές.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Αν το παίζαμε στο λόττο πάντως εγώ θα πόνταρα ότι η είδηση δεν είναι μούφα...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Αν το παίζαμε στο λόττο πάντως εγώ θα πόνταρα ότι η είδηση δεν είναι μούφα...
+1

και ρωτώ γιατί να είναι μούφα ?

Επειδή είναι μιας πρώτης τάξη ευκαιρία να πατήσει γερό πόδι στην ΕΕ η Qatar ??
Mιλάμε για την χρεοκωπημένη Ελλάδα και του 2012 που όποιος έρθει και ζητήσει κάτι θα το πάρει για ενα κομμάτι ψωμί .
Με μια ''εθνική '' συμφωνία λόγου χάρη χαμηλού ''ενοικίου'' στο Ελ. Βενιζέλος γιατί να μην κάνει και μια έδρα η qatar για πτήσεις εντός ΕΕ και Ελλάδος -Αμερικής .

Δεν πρέπει να ξεχνάμε οτι η Qatar είναι άμεσως ανταγωνιστής των εμίρηδων και έχει μια πολιτικής επέκτασης και δημιουργίας νέων προορισμών

Where We Fly | Qatar Airways Qatar
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Πείτε μου τότε εσείς...
- Είδατε πουθενά κάποια αναφορά ή ανακοίνωση για επίσκεψη του Akbar al Baker στην Αθήνα?
- Υποτίθεται ότι έδωσε press conference σήμερα στην Αθήνα. Που έγινε αυτό? Ποιός ήταν καλεσμένος? Ποιός άλλος μίλησε?
- Υποτίθεται ότι κάτι δήλωσε ο Akbar al Baker και κάτι σχολίασε κι ο διευθυντής του ΑΙΑ. Που είναι τα σχετικά δελτία τύπου? Στο site της Qatar και του ΑΙΑ δημοσιεύουν την παραμικρή τους δημόσια δήλωση, ακόμα κι αν δηλώσουν "Που είναι η τουαλέτα, παρακαλώ?". Γιατί τώρα δεν υπάρχει τίποτα?
- Γιατί η "είδηση" δεν υπάρχει σε κανένα απολύτως διεθνές μέσο?
- Είναι μήπως η πρώτη φορά που τα ελληνικά "μέσα" αναπαράγουν ειδήσεις το ένα από το άλλο, χωρίς να ελέγξουν το παραμικρό? Και κάποιοι ακόμη ασχολούνται μαζί τους?
- Περιμένετε στα σοβαρά ότι η Qatar θα μίλαγε για πτήσεις από Αθήνα με Α380 το καλοκαίρι του 2013, όταν το πρώτο Α380 θα το παραλάβει το 2014? Ή ότι, έχοντας στην κατοχή τους μόνο δύο (2) 787, θα στείλει το ένα να πετάει από την Αθήνα κι όχι από τη Ντόχα? Και θα πληρώνει 2 συνεργεία για 787, ένα στην Αθήνα κι ένα στο Κατάρ?
- Θεωρείτε ότι η Qatar θα έκανε τέτοια ανακοίνωση και δε θα ήταν παρών κι ο Σαμαράς ή έστω ο Χατζηδάκης στις δηλώσεις?

Η "είδηση", από όλες τις μεριές, βρωμάει μουφίλα... Εκτός αν τελικά εννοούν ότι η σύνδεση Αθήνας - Νέας Υόρκης θα γίνεται με στάση στη Ντόχα...
Τα μεταφέρω με κάθε επιφύλαξη... η πηγή μου είναι ψιλοσίγουρη αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

1.Ναι ο Baker ήρθε σίγουρα στην Αθήνα...
2.Ναι έγινε συνέντευξη τύπου... στο αεροδρόμιο...
3.Οι πτήσεις μάλλον θα γίνουν με 787... κανένας δεν ανέφερε κάτι για 380...
4.Η πτήση θα είναι Ντόχα-Αθήνα-Νέα Υόρκη άρα κανένα 787 δεν θα μένει στην Αθήνα...
5.Η πτήση για να πραγματοποιηθεί χρειάζεται άδεια από την εδώ ΥΠΑ και τις Αμερικανικές αρχές... υποθέτω ότι για να την ανακοινώνουν την έχουν εξασφαλίσει...
6.Η συγκεκριμένη συμφωνία είναι μάλλον μέρος μεγαλύτερης διακρατικής συμφωνίας...
7.Όχι, ούτε ο Σαμαράς ούτε ο Χατζηδάκης ήταν παρόντες στην συνέντευξη...

Άρα η η είδηση μάλλον δεν βρωμάει καθόλου μουφίλα...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Τα μεταφέρω με κάθε επιφύλαξη... η πηγή μου είναι ψιλοσίγουρη αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

1.Ναι ο Baker ήρθε σίγουρα στην Αθήνα...
2.Ναι έγινε συνέντευξη τύπου... στο αεροδρόμιο...
3.Οι πτήσεις μάλλον θα γίνουν με 787... κανένας δεν ανέφερε κάτι για 380...
4.Η πτήση θα είναι Ντόχα-Αθήνα-Νέα Υόρκη άρα κανένα 787 δεν θα μένει στην Αθήνα...
5.Η πτήση για να πραγματοποιηθεί χρειάζεται άδεια από την εδώ ΥΠΑ και τις Αμερικανικές αρχές... υποθέτω ότι για να την ανακοινώνουν την έχουν εξασφαλίσει...
6.Η συγκεκριμένη συμφωνία είναι μάλλον μέρος μεγαλύτερης διακρατικής συμφωνίας...
7.Όχι, ούτε ο Σαμαράς ούτε ο Χατζηδάκης ήταν παρόντες στην συνέντευξη...

Άρα η η είδηση μάλλον δεν βρωμάει καθόλου μουφίλα...

Αν δεν τα διαβάσω όλα αυτά απο το επίσημο site της Qatar η του ΑΙΑ δεν πιστεύω τίποτα ...............:cool:
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921

elefinor

Banned
Μηνύματα
187
Likes
59
Αν δεν τα διαβάσω όλα αυτά απο το επίσημο site της Qatar η του ΑΙΑ δεν πιστεύω τίποτα ...............:cool:
Ούτε απο αυτά, μάλλον αναξιόπιστα είναι. Αν δεν έρθει ο ίδιος o σεΐχης Hamad bin Khalifa Al Thani να μου το πει δια ζώσης δεν το πιστεύω....

Υ.Γ. Α, ρε χαϊλίκια το Ελ.Βεν....Το 787 στην πόρτα μας....Κι εγώ τρέχω στο HND....
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Ούτε απο αυτά, μάλλον αναξιόπιστα είναι. Αν δεν έρθει ο ίδιος o σεΐχης Hamad bin Khalifa Al Thani να μου το πει δια ζώσης δεν το πιστεύω....

Υ.Γ. Α, ρε χαϊλίκια το Ελ.Βεν....Το 787 στην πόρτα μας....Κι εγώ τρέχω στο HND....

παράδεισος spotting το LGAV !!!!!!!!!!!!!!!!:clap::clap::clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.945
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom