Revolut

D

Delmem38110

Guest
ερωτηση που σιγουρα θα εχει ξανα απαντηθει αλλα δε βρισκω την απαντηση:

Ταξιδευω αυριο Τουρκια...... εχω φορτωσει με Λιρες την καρτα μου. Μπορω να κανω αναληψη μετρητων σε λιρες χωρις να εχω κρατηση - προμηθεια απο οποιαδηποτε ΑΤΜ της αλλοδαπης?
βγάζεις χρήματα μόνο από την ζιραατ.
προσοχή όταν σου ζητήσει να επιλέξεις να γίνει η χρέωση σε τοπικό η στο δικό μας νόμισμα. εσύ πάντα βάζεις τουρκικές λίρες. παντού.
 

traveler30

Member
Μηνύματα
24
Likes
118
3)όσες ρεβολουτ και να έχεις αν ανήκουν σε σένα θα τραβάνε από ένα λογαριασμό.
φρόντισε να έχεις μπόλικα χρήματα σε εκείνον τον λογαριασμό που είναι συνδεδεμένες οι κάρτες ρεβολουτ.
Ισχύει αλλα λογικά θα μπορώ να σετάρω διαφορετικά limits σε κάθε μία ... πχ αυτή που θα αφήσω στο ξενοδοχείο να έχει όσο η εγγυηση που θέλουν και λίγο πιο πανω .. ενω η αλλη που θα έχω εγω να έχει παραπάνω limit...
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Ισχύει αλλα λογικά θα μπορώ να σετάρω διαφορετικά limits σε κάθε μία ... πχ αυτή που θα αφήσω στο ξενοδοχείο να έχει όσο η εγγυηση που θέλουν και λίγο πιο πανω .. ενω η αλλη που θα έχω εγω να έχει παραπάνω limit...
Το μόνο πρόβλημα είναι ότι θα πρέπει να έχεις έξτρα δολάρια για τις εγγυήσεις καθώς το ποσό της εγγυησης θα παραμένει δεσμευμένο για κάποιο διάστημα μετά τη διαμονή.
 

iAkis

Member
Μηνύματα
130
Likes
280
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
  1. Δεχονται στην Αμερική τα ξενοδοχεία revolut?
Στο Bryant Park Hotel πάντως που έμεινα, παρόλο που λέει ότι δέχονται Debit για πληρωμή, Revolut δε δέχονται. Ευτυχώς είχα ρωτήσει πριν πάω γιατί θα είχα θέμα. Μήπως να τους κάνεις μια ερώτηση για να μην το έχεις άγχος;
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
511
Likes
850
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Σκοπια για αναληψη ποσου Δηναριων καποιο ιδιαιτερο καταστημα τραπεζας ΑΤΜ για αναληψη παιδες??? οποιοδηποτε θα δωσει το ποσο που θα βγαλω? αναχωρω για τριημερο και θελω λιγο συναλλαγμα στο χερι! οχι οτι ειναι απαραιτητο βεβαια!!!
Η ΖIRRAT στην τουρκια δεν μου πηρε την παραμικρη προμηθεια συναλαγματικη η αλλου ειδους εξοδο σε 1800 λιρες που ζητησα!
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
511
Likes
850
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Δηνάριο Σκοπίων υπάρχει στη Revolut η θα κυκλοφορώ με Ευρώ η άλλη κάρτα ελληνική;
 

alexiakat

Member
Μηνύματα
17
Likes
8
Καλησπέρα σε όλους!
Έχω κανονίσει ταξίδι στο Μπαλί. Έβγαλα Revolut, επειδή δεν ξέρω και πολλά πράγματα ακόμα. Μπορώ να βγάλω χρήματα από οποιοδήποτε ΑΤΜ στο Μπαλί χωρίς προμήθεια?
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
511
Likes
850
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Παιδιά Ρουμανία ισχύει η ανάληψη μετρητών μέχρι 150€ ; και αν ναι από ποια τράπεζα μπορώ να κάνω χρήση με ελάχιστη προμήθεια;
 

Teresa M

Member
Μηνύματα
10
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
καλησπέρα, έχει χρησιμοποιήσει κανείς στη Βουλγαρία για ανάληψη λεβα και πληρωμές;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.691
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom