Revolut

D

Delmem38110

Guest
25 ευρώ μετρητά και 2 μήνες δωρεάν premium με εγγραφή με κωδικό Vodafone Thankyou
Revolut

- Μπορείς να δεις περισσότερες πληροφορίες για την Revolut εδώ.
- Με την προσφορά θα πάρεις 25€ μετρητά στην νέα σου κάρτα Revolut και δύο μήνες free Revolut Premium.
- Ισχύει αποκλειστικά για NEA μέλη Revolut για ενεργοποιήσεις από 14.10.22 εώς και 15.11.22.
- Μπορείς να πάρεις την προσφορά μόνο 1 φορά
- Για να πάρεις τα 25€ μετρητά στο λογαριασμό σου πρέπει να πραγματοποιήσεις μία συναλλαγή (1€ ελάχιστη αξία) με τη φυσική ή ψηφιακή σου κάρτα. Η απλή μεταφορά χρημάτων δεν επαρκεί για να λάβεις τα 25€.
- Τα 25€ θα προστεθούν στο λογαριασμό σου μέσα σε 3 μέρες από την πρώτη σου συναλλαγή.
- Μπορείς να ακυρώσεις τη συνδρομή σου εντός της δωρεάν δοκιμαστικής περιόδου. Με τη λήξη της δωρεάν δοκιμής, θα ισχύουν οι συνήθεις κανόνες ακύρωσης και χρεώσεις και η Revolut θα αρχίσει να λαμβάνει πληρωμές για τη συνδρομή σου.
- Το κόστος (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ) ανά ενεργοποίηση είναι 0.20€.
- Δες αναλυτικά εδώ τους Όρους & Προϋποθέσεις.
 

hello_its_me

Member
Μηνύματα
72
Likes
16
Γεια σας.

Σε καμια 40αρια μερες παω Αμερικη.
Οπως μου προτειναν κι αλλοι συμφορουμιτες ειναι καλο να βγαλω revolut για να αποφυγω προμηθειες συναλλαγματος κλπ.

Παρολα αυτα δεν εχω την παραμικρη ιδεα απο Revolut, πως λειτουργει, ποσο κοστιζει, πως χρησιμοποειται κλπ.

Μπορει καποιος να με διαφωτισει ισα ισα?

Εγω τη θελω μονο γι αυτον τον σκοπο, για το συγκεκριμενο ταξιδι.
Ποια "καρτα" (?) πρεπει να εκδωσω?
Κοστιζει κατι και αν ναι ποσο?
Πως χρησιμοποιειται?
Σε ποσο καιρο την παραλαμβανω?
Και οτιδηποτε αλλο κριβεται οτι θα ηταν σκοπιμο να γνωριζω, μιας και οπως ειπα δεν εχω την παραμικρη ιδεα και για το πώς χρησιμοποειται


Ευχαριστω
 
D

Delmem38110

Guest
Γεια σας.

Σε καμια 40αρια μερες παω Αμερικη.
Οπως μου προτειναν κι αλλοι συμφορουμιτες ειναι καλο να βγαλω revolut για να αποφυγω προμηθειες συναλλαγματος κλπ.

Παρολα αυτα δεν εχω την παραμικρη ιδεα απο Revolut, πως λειτουργει, ποσο κοστιζει, πως χρησιμοποειται κλπ.

Μπορει καποιος να με διαφωτισει ισα ισα?

Εγω τη θελω μονο γι αυτον τον σκοπο, για το συγκεκριμενο ταξιδι.
Ποια "καρτα" (?) πρεπει να εκδωσω?
Κοστιζει κατι και αν ναι ποσο?
Πως χρησιμοποιειται?
Σε ποσο καιρο την παραλαμβανω?
Και οτιδηποτε αλλο κριβεται οτι θα ηταν σκοπιμο να γνωριζω, μιας και οπως ειπα δεν εχω την παραμικρη ιδεα και για το πώς χρησιμοποειται


Ευχαριστω
πάμε πάλι...
διάβασε εδώ. τα λέει όλα αναλυτικά. δεν χρειάζεται να κάνεις ερώτηση ξανά για ρεβολουτ.
 

gkTraveler

Member
Μηνύματα
30
Likes
22
Η ταυτοτητα μου φαινετε πλεον δεν ειναι αποδεκτο χαρτι για ταυτοποιηση...βασικα αν ειναι χειρογραφη,αν ειναι απο υπολογιστη την δεχονταν μεχρι προτινος...ειδικα Βουδαπεστη θα προτεινα να βρεις τροπο να βγαλεις καρτα ή εστω συναλλαγμα(κοιτα και wise δεν εχω κανει λογαριασμο αλλα θεωρω ευκολη θα ναι κ αυτη)διοτι αν κανεις το λαθος να πληρωσεις με ευρω ή ελληνικη καρτα η ισοτιμια που παιρνεις ειναι αισχρη!το κορυφαιο που ειδα ηταν 300huf=1€ σε μαγαζι ενω η ισοτιμια ητς ημερας ηταν στα 432huf=1€!
Τελικά μπέρδεμα με την Revolut. Επειδή είχα ένα μικρό υπόλοιπο στο λογαριασμό μου ($1,27) μου είπαν τώρα που ξαναμίλησα ότι πρέπει πρώτα να γίνει λέει μεταφορά αυτού του ποσού σε κάποιον λογαριασμό (που μπορεί να πάρει και 7 εργάσιμες μέρες) και μετά να ανοίξει άλλος. Φέξε μου και γλίστρησα. Ζήτησα να παραχωρήσω το ποσό (πουρμπουάρ κι έτσι :p ) μπας και επιταχυνθεί η διαδικασία, και περιμένω απάντηση.

Wise άνοιξα λογαριασμό, αλλά στις κάρτες βλέπω επιλογή για physical card μόνο, που λογικά κι αυτή θα καθυστερήσει. Κάποια virtual card που να βγει πιο γρήγορα και να συμφέρει στις ισοτιμίες ξέρουμε;
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Τελικά μπέρδεμα με την Revolut. Επειδή είχα ένα μικρό υπόλοιπο στο λογαριασμό μου ($1,27) μου είπαν τώρα που ξαναμίλησα ότι πρέπει πρώτα να γίνει λέει μεταφορά αυτού του ποσού σε κάποιον λογαριασμό (που μπορεί να πάρει και 7 εργάσιμες μέρες) και μετά να ανοίξει άλλος. Φέξε μου και γλίστρησα. Ζήτησα να παραχωρήσω το ποσό (πουρμπουάρ κι έτσι :p ) μπας και επιταχυνθεί η διαδικασία, και περιμένω απάντηση.

Wise άνοιξα λογαριασμό, αλλά στις κάρτες βλέπω επιλογή για physical card μόνο, που λογικά κι αυτή θα καθυστερήσει. Κάποια virtual card που να βγει πιο γρήγορα και να συμφέρει στις ισοτιμίες ξέρουμε;
Περιεργο...wise περιμενα οτι θα εχει virtual,δεν την εχω δοκιμασει...ο/η συνταξιοδιωτης σου δε μπορει να ανοιξει λογαριασμο;αφου με το δικο σου ονομα υπαρχει θεμα
 

gkTraveler

Member
Μηνύματα
30
Likes
22
Ναι κι εγώ το ίδιο περίμενα να σου πω την αλήθεια, τώρα πρόσεξα ότι γκουγκλάροντας "Wise virtual card" με πάει σε μια σελίδα μέσα στο site της εταιρίας που λέει:
"How do I get a Wise digital card?
You can get a digital card if you already have a physical card and live in the UK, Australia, Japan, New Zealand, Singapore, Malaysia and Switzerland, Canada, Brazil or EEA."

Στο άλλο που λες, πραγματικά ούτε που μου πέρασε από το μυαλό, και έχεις απόλυτο δίκιο. Θα δοκιμάσω να βγάλω μια revolut στο όνομα της γυναίκας μου.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Ναι κι εγώ το ίδιο περίμενα να σου πω την αλήθεια, τώρα πρόσεξα ότι γκουγκλάροντας "Wise virtual card" με πάει σε μια σελίδα μέσα στο site της εταιρίας που λέει:
"How do I get a Wise digital card?
You can get a digital card if you already have a physical card and live in the UK, Australia, Japan, New Zealand, Singapore, Malaysia and Switzerland, Canada, Brazil or EEA."

Στο άλλο που λες, πραγματικά ούτε που μου πέρασε από το μυαλό, και έχεις απόλυτο δίκιο. Θα δοκιμάσω να βγάλω μια revolut στο όνομα της γυναίκας μου.
Ωστοσο αν παραγγειλεις στη wise καρτα φυσικη και μεχρι να ερθει βγαλεις εικονικη;αν δεν ειναι κ πολλα τα μεταφορικα ισως να το δοκιμασεις κ αυτο
 

Pel

Member
Μηνύματα
748
Likes
3.803
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Όταν κάνεις συναλλαγή με Revolut και δεν λαμβάνεις αυτό που πλήρωσες, υπάρχει τρόπος να γίνει αμφισβήτηση συναλλαγής, όπως στις παραδοσιακές τραπεζικές κάρτες;
 
D

Delmem38110

Guest
Όταν κάνεις συναλλαγή με Revolut και δεν λαμβάνεις αυτό που πλήρωσες, υπάρχει τρόπος να γίνει αμφισβήτηση συναλλαγής, όπως στις παραδοσιακές τραπεζικές κάρτες;
άνοιξε συζήτηση με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και θα σε βοηθήσουν.
μπορείς να ανοίξεις συζήτηση αν πατήσεις πάνω στην συναλλαγή στην εφαρμογή τους. κάτω κάτω λέει αναφορά προβλήματος. είναι λίγο χρονοβόρο αλλά εξυπηρετούν.
εναλλακτικά στο μελλον κάνε σύνδεση της ρεβολουτ με το pay pal σου.
το pay pal επιστρέφει χρήματα σε τέτοιες περιπτώσεις. όπου το δέχονται βέβαια να το προτιμάς.
αν δεν έχεις pay pal κάνε ένα, δεν κοστίζει τίποτε.
 

hello_its_me

Member
Μηνύματα
72
Likes
16
Hello ξανά!

Διαβασα το αρθρο που με παρεπεμψε ο συμφορουμιτης παραπανω σχετικα με τη Revolut και σημερα σκοπευω να ανοιξω λογαριασμο.

Ομως εχω ερωτηση γιατι για την ωρα δε μου ειναι σαφες.
Σημερα θα βγαλω και ΕSTA για Αμερικη, οποτε σκεφτομαι πρωτα να ανοιξω revolut για να μην εχω εξοδα προμηθειας κλπ κλπ.

Η ερωτηση ειναι η εξης: οταν βακω λεφτα στη Ρεβολουτ απ την καρτα μου θα πρεπει αυτα που θα βαλω μεσα να τα αλλαξω απο ευρω σε δολλαρια? Ή γινεται καπως αυτοματα αυτη η μετατροπη οταν κανω συναλλαγες που απαιτουν αλλο νομισμα?

Ευχαριστω οποιον απαντησει
 

Pel

Member
Μηνύματα
748
Likes
3.803
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Η αδερφη σου σιγουρα ξερει το πρωτοβαθμιο συνδικαλιστικο της σωματειο. Εκει να αποτανθει.
άνοιξε συζήτηση με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και θα σε βοηθήσουν.
μπορείς να ανοίξεις συζήτηση αν πατήσεις πάνω στην συναλλαγή στην εφαρμογή τους. κάτω κάτω λέει αναφορά προβλήματος. είναι λίγο χρονοβόρο αλλά εξυπηρετούν.
εναλλακτικά στο μελλον κάνε σύνδεση της ρεβολουτ με το pay pal σου.
το pay pal επιστρέφει χρήματα σε τέτοιες περιπτώσεις. όπου το δέχονται βέβαια να το προτιμάς.
αν δεν έχεις pay pal κάνε ένα, δεν κοστίζει τίποτε.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Δυστυχώς πρόκειται για ατυχή συναλλαγή του 19χρονου ανηψιού μου και τρέχω εγώ τώρα να μαζέψω τα σπασμένα...
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.768
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Hello ξανά!

Διαβασα το αρθρο που με παρεπεμψε ο συμφορουμιτης παραπανω σχετικα με τη Revolut και σημερα σκοπευω να ανοιξω λογαριασμο.

Ομως εχω ερωτηση γιατι για την ωρα δε μου ειναι σαφες.
Σημερα θα βγαλω και ΕSTA για Αμερικη, οποτε σκεφτομαι πρωτα να ανοιξω revolut για να μην εχω εξοδα προμηθειας κλπ κλπ.

Η ερωτηση ειναι η εξης: οταν βακω λεφτα στη Ρεβολουτ απ την καρτα μου θα πρεπει αυτα που θα βαλω μεσα να τα αλλαξω απο ευρω σε δολλαρια? Ή γινεται καπως αυτοματα αυτη η μετατροπη οταν κανω συναλλαγες που απαιτουν αλλο νομισμα?

Ευχαριστω οποιον απαντησει
Οποιαδήποτε μετατροπή συναλλάγματος εκτός σαββατοκύριακου δεν έχει προμήθεια. Το ΣΚ έχει προμήθεια 1%.

Άμα βάλεις ευρώ στον λογαριασμό και κάνεις την πληρωμή της ΕΣΤΑ σε δολλάρια τότε θα γίνει η συναλλαγή με την ισοτιμία εκείνης της στιγμής, χωρίς προμήθεια.

Άμα μετατρέψεις τα ευρώ σε δολλάρια, τότε παίρνεις δολλάρια στη τιμή που τα μετέτρεψες εκείνη την στιγμή και μπορείς να κάνεις συναλλαγές με αυτά.

Οπότε είτε με τον ένα είτε με τον άλλο τρόπο, άμα κάνεις την συναλλαγή εκτός ΣΚ, δε θα έχεις προμήθεια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.494
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom