Revolut

hello_its_me

Member
Μηνύματα
75
Likes
17
Aαααα οκ, σε ευχαριστώ πολυ. Ακομα στα χαμενα νιωθω :ρ

Αρα, να ρωτησω ποιος ο λογος να γινεται γενικα η μετατροπη ευρω σε αλλο νομισμα (δολλαρια εν προκειμενω) εφοσον δεν υπαρχει προμηθεια?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Aαααα οκ, σε ευχαριστώ πολυ. Ακομα στα χαμενα νιωθω :ρ

Αρα, να ρωτησω ποιος ο λογος να γινεται γενικα η μετατροπη ευρω σε αλλο νομισμα (δολλαρια εν προκειμενω) εφοσον δεν υπαρχει προμηθεια?
Αν παρακολουθείς τις ισοτιμίες πχ Ευρώ/Δολλάριο συμφέρει να κάνεις τις μέρες που το Ευρώ είναι σε άνοδο.Και να τα έχεις έτοιμα τα δολλάρια όταν τα χρειάζεσαι.Γενικά τώρα είναι σε πτώση.
 
D

Delmem38110

Guest
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Δυστυχώς πρόκειται για ατυχή συναλλαγή του 19χρονου ανηψιού μου και τρέχω εγώ τώρα να μαζέψω τα σπασμένα...
δεν χάνεις κάτι να επικοινωνήσεις μαζί τους, αν η απάντηση που θα σου δώσουν δεν σε καλύπτει ζήτησε να μεταφερθεί σε ανώτερο. καλή τύχη.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Δυστυχώς πρόκειται για ατυχή συναλλαγή του 19χρονου ανηψιού μου και τρέχω εγώ τώρα να μαζέψω τα σπασμένα...
Οποιαδήποτε επικοινωνία με την υποστήριξη της revolut μπορεί να γίνει μόνο μέσω του λογαριασμού του δικαιούχου. Κανείς τρίτος δεν έχει πρόσβαση ούτε δύναται να παρέμβει ή να λάβει την παραμικρή πληροφόρηση.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Aαααα οκ, σε ευχαριστώ πολυ. Ακομα στα χαμενα νιωθω :ρ

Αρα, να ρωτησω ποιος ο λογος να γινεται γενικα η μετατροπη ευρω σε αλλο νομισμα (δολλαρια εν προκειμενω) εφοσον δεν υπαρχει προμηθεια?
Για αρκετούς λόγους.

Για παράδειγμα εάν φύγεις για Αμερική Πέμπτη και αλλάξεις 1000 ευρώ και τα κάνεις δολλάρια με την ισοτιμία εκείνης της στιγμής, από εκεί και πέρα ό,τι συναλλαγές κάνεις δε θα έχουν προμήθεια και κάνεις μια φορά την μετατροπή και ξεγνοιάζεις για το υπόλοιπο του ταξιδιού.

Εάν φύγεις Πέμπτη για Αμερική και έχεις κρατήσει τα ευρώ σου, τότε για κάθε συναλλαγή που θα κάνεις μέσα στο σαββατοκύριακο, η revolut σου μετατρέπει τα ευρώ σε δολλάρια, τότε σου κρατάει 1% προμήθεια.
 

hello_its_me

Member
Μηνύματα
75
Likes
17
Sos sos!

Τωρα κανω τη διαδικασια για τη revolut.

Να επιλεξω την premium καρτα στο σημειο που κανω την επιλογη? Ή την standard και θα θεωρειται premium το 1ο διμηνο?
Γιατι ενω πατάω την premium μου λεει οτι ενδεχεται να χρεωθω μεχρι 19.90 σε περιπτωση ακυρωσης + τα εξοδα αποστολης...
Που εγω γενικως δε θελω premium, δε με αφορα


Τι κανω??
 
D

Delmem38110

Guest
Sos sos!

Τωρα κανω τη διαδικασια για τη revolut.

Να επιλεξω την premium καρτα στο σημειο που κανω την επιλογη? Ή την standard και θα θεωρειται premium το 1ο διμηνο?
Γιατι ενω πατάω την premium μου λεει οτι ενδεχεται να χρεωθω μεχρι 19.90 σε περιπτωση ακυρωσης + τα εξοδα αποστολης...
Που εγω γενικως δε θελω premium, δε με αφορα


Τι κανω??
standard
 
D

Delmem38110

Guest
Θα πιστωθουν ομως τα 25€ της vodafone?
Θα πρέπει να διαβάσεις τους ορους και τις προϋποθέσεις. Και τι ενέργειες πρέπει να κανεις για να έχεις τα 25 ευρώ.
το λέει καθαρά.


Revolut-logo

Πάρε 25€ Μετρητά και 2 μήνες δωρέαν Revolut Premium, ολοκληρώνοντας την εγγραφή σου.
Με το Premium πλάνο, ταξιδεύεις με άνεση, ξοδεύεις και εξοικονομείς εξυπνότερα
Θέλω κωδικό
Για να πάρεις την προσφορά, ακολούθησε τα παρακάτω βήματα:

Βήμα 1
Πάτα "Θέλω κωδικό". Ακολούθησε το link που θα λάβεις με SMS και κάνε εγγραφή για νέο λογαριασμό Revolut, χρησιμοποιώντας απλά τον αριθμό του κινητού σου.
Βήμα 2
Πραγματοποίησε μία συναλλαγή με ελάχιστη αξία 1€, με τη φυσική ή ψηφιακή σου κάρτα (η απλή μεταφορά χρημάτων δεν προσμετράται ως συναλλαγή).

tip.jpg
Τα 25€ θα πιστωθούν 3 μέρες μετά την πρώτη συναλλαγή σου! Δεν χρειάζεσαι κωδικό, μόνο το κινητό σου!
 

hello_its_me

Member
Μηνύματα
75
Likes
17
Backtothemoon, αυτο εκανα απλα επειδη επελεξα εν τελει το standard πλανο δεν ειμαι σιγουρη αν με "πιανει".


Παντως δεν ξερω τι παει λαθος, αλλα μου βγαζει error οταν παω να προσθεσω χρηματα :(
Πρεπει να βγαλω φυσικη καρτα για να φορτωσω χρηματα?

Και εμοιαζε τοσο απλο, δεν ξερω γιατι δε λειτουργει τωρα.

Μου βγαζει αυτο για την ακριβεια και στη συνεχεια οταν παω να την φορτωσω με 100€ πχ μου λεει οτι "κατι πηγε στραβα"
Screenshot_20221103-225423_Revolut.jpg
Screenshot_20221103-225423_Revolut.jpg
 
D

Delmem38110

Guest
Backtothemoon, αυτο εκανα απλα επειδη επελεξα εν τελει το standard πλανο δεν ειμαι σιγουρη αν με "πιανει".


Παντως δεν ξερω τι παει λαθος, αλλα μου βγαζει error οταν παω να προσθεσω χρηματα :(
Πρεπει να βγαλω φυσικη καρτα για να φορτωσω χρηματα?

Και εμοιαζε τοσο απλο, δεν ξερω γιατι δε λειτουργει τωρα.
πατας προσθήκη χρημάτων βάζεις το ποσό δίνεις τα στοιχεία την κάρτας σου ακολουθείς τα βήματα επαλήθευσης για την ελληνική τράπεζα και όλα έτοιμα. Δεν. μπορω να καταλάβω που μπερδεύεσαι.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Μου βγαζει αυτο για την ακριβεια και στη συνεχεια οταν παω να την φορτωσω με 100€ πχ μου λεει οτι "κατι πηγε στραβα"
View attachment 409718 View attachment 409718
Προφανως δε ενεργοποιηθηκε ακομα ο λογαριασμος,περιμενε 1 μερα να τρεκαρουν κ τα εγγραφα οτι οντως εισαι εσυ και θα ξελαμπικαρει...βεβαια κοιτα μηπως το προβλημα ειναι της ελληνικης τραπεζας,κατα καιρους πολλες καρτες τρωνε κολληματα και δε κανουν τοπ απ διοτι τους φαινετε υποπτη κινηση..αν οντως φταιει η καρτα η ελληνικη τοτς επικοινωνεις με τραπεζα κ τους δινεις το οκ για να προχωρησουν στο τοπ απ
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.367
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom