Revolut

Amplified

Member
Μηνύματα
86
Likes
70
Επόμενο Ταξίδι
Δυτική ακτή ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Utopia Planitia
Eυχαριστω για την απαντηση :)
Αλλα και αυτο δεν βοηθαει πολυ γιατι και το paypal θελει φορτιση απο τραπεζικο λογαριασμό,οποτε ειναι το ιδιο, αφου φαινεται η μεταφορα χρηματων..
Μπορείς να πάρεις λεφτά στο PayPal με πολλούς τρόπους. Γι αυτό που σκέφτεσαι, μπορείς να κάνεις τραπεζικό λογαριασμό σε άλλη χώρα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.044
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Υπαρχει τρόπος να βάλουμε χρήματα στην Revolut καρτα μας χωρις να φάνει ο αποστολέας??? Προσπαθω να βρω εναν τροπο να μην καταθεσω χρηματα απο τραπεζικο λογαριασμο, ούτε να κανω μεταφορα μεσω e-banking.
Πως μπορούμε πχ ενα πόσο 500e να μπουν στον Revolut λογαριασμο μας χωρις να φαινεται ο καταθετης, και κυριως οτι ειμαστε οι ίδιοι -αρα να ελεγθει απο εφορια, κτλπ-
Είσαι σίγουρος ότι αυτό που θες να κάνεις είναι νόμιμο; Αν σου δίνουμε συμβουλές για το πως θα παρανομήσεις, γινόμαστε συνεργοί.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.423
Νομίζω αν είχε τραπεζικό λογαριασμό σε άλλη χώρα δε θα είχε τόση ανάγκη τη revolut
 

bandit650

Member
Μηνύματα
623
Likes
2.853
Υπαρχει τρόπος να βάλουμε χρήματα στην Revolut καρτα μας χωρις να φάνει ο αποστολέας??? Προσπαθω να βρω εναν τροπο να μην καταθεσω χρηματα απο τραπεζικο λογαριασμο, ούτε να κανω μεταφορα μεσω e-banking.
Πως μπορούμε πχ ενα πόσο 500e να μπουν στον Revolut λογαριασμο μας χωρις να φαινεται ο καταθετης, και κυριως οτι ειμαστε οι ίδιοι -αρα να ελεγθει απο εφορια, κτλπ-
καταθεση στη revolut μπορει να γινει απο οποιονδηποτε. παλιοτερα γινοταν μονο απο τον κατοχο και απο λογαριασμο στο ονομα του. πλεον μπορεις να δωσεις τα χρηματα σε καποιον φιλο σου και εκεινος να σου τα βαλει στο λογαριασμο της ρεβολουτ σου απο το λογαριασμο του. και δε ειναι παρανομο.

ενας αλλος τροπος ειναι να γινει μεταφορα του ποσου απο φιλο σου που εχει ρεβολουτ στη δικη σου. μαλιστα αυτη ειναι αμεση.
 
Last edited:

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
καταθεση στη revolut μπορει να γινει απο οποιονδηποτε. παλιοτερα γινοταν μονο απο τον κατοχο και απο λογαριασμο στο ονομα του. πλεον μπορεις να δωσεις τα χρηματα σε καποιον φιλο σου και εκεινος να σου τα βαλει στο λογαριασμο της ρεβολουτ σου. ετσι δε φαινεσαι πουθενα. και δε ειναι παρανομο.
Αν για παράδειγμα ένας θείος μου θέλει να μου βάζει ένα ποσό κάθε μήνα τότε είναι νόμιμο?
 

bandit650

Member
Μηνύματα
623
Likes
2.853
καθε ελληνας πολιτης συμφωνα με το νομο μπορει να κανει εμβασμα 1000 ευρω το μηνα στο εξωτερικο (ισως και να ανεβηκε το ποσο) χωρις να ειναι υποχρεομενος να δηλωσει το σκοπο του εμβασματος. αρα ολοι οι θειοι σου και φιλοι σου μπορουν να κανουν εμβασμα στο λογαριασμο σου μεχρι 1000 ευρω το μηνα.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.423
Άλλο το τι επιτρέπεται βάσει capital controls, άλλο το φορολογικό κομμάτι...
Καλό θα είναι να μη δίνουμε συμβουλές στο forum για το πώς θα 'παρανομήσουμε'...
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.086
Likes
1.955
εξηγησε μου ποια ειναι η παρανομια;
Εγω θα απορησω στο εξης κομματι..αν εχει θεμα με την εφορια ή δε θελει να φανουν τα λεφτα σε φορολογικο επιπεδο ΓΙΑΤΙ να διαλεξει τη ρεβο και να μην τα κρατησει μετρητα??αν ρωταει για τουριστικο σκοπο ας παει σε ανταλλακτηριο με μετρητα για αλλαγη νομισματος..αν τωρα απλα τη θελει για αλλο λογο σε λαθος φορουμ απευθυνθηκε
 

bandit650

Member
Μηνύματα
623
Likes
2.853
δε ξερω για ποιο λογο το θελει. το σιγουρο ειναι οτι δε μπορεις να εχεις ολα σου τα χρηματα σε μετρητα. ειτε στη ελλαδα ειτε σε ταξιδι .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.064
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom