Ιταλία Σλοβενία Road trip από Βενετία Σλοβενία

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Συνεχίζοντας το παραπάνω ποστ μου ήθελα να αναφέρω ότι τελικά οι ώρες και οι ημερομηνίες βόλεψαν ώστε τα εισιτήρια για Βενετία κλείστηκαν πάνε-έλα μέσω Αθηνών.
Θα έχουμε 7 διανυκτερεύσεις και επειδή φτάνουμε απόγευμα στο αεροδρόμιο της Βενετίας έκλεισα τις 2 πρώτες διαν/σεις στην Βενετία ( έχουμε ξαναπάει παλαιότερα) και μετά λέω να νοικιάσουμε αυτοκίνητο από το αεροδρόμιο και να φύγουμε για Σλοβενία και να κάνουμε 3 διαν/σεις στην Λουμπλιάνα ( με ημερήσιες τριγύρω) και 2 στην Λίμνη Μπλέντ και με επίσκεψη στην Λίμνη Bohinj.
Έχει κάποιος προτάσεις για όμορφες πόλεις γύρω από την Λουμπλιάνα?? ή κάποια άλλη πρόταση??
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.173
Likes
5.293
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Συνεχίζοντας το παραπάνω ποστ μου ήθελα να αναφέρω ότι τελικά οι ώρες και οι ημερομηνίες βόλεψαν ώστε τα εισιτήρια για Βενετία κλείστηκαν πάνε-έλα μέσω Αθηνών.
Θα έχουμε 7 διανυκτερεύσεις και επειδή φτάνουμε απόγευμα στο αεροδρόμιο της Βενετίας έκλεισα τις 2 πρώτες διαν/σεις στην Βενετία ( έχουμε ξαναπάει παλαιότερα) και μετά λέω να νοικιάσουμε αυτοκίνητο από το αεροδρόμιο και να φύγουμε για Σλοβενία και να κάνουμε 3 διαν/σεις στην Λουμπλιάνα ( με ημερήσιες τριγύρω) και 2 στην Λίμνη Μπλέντ και με επίσκεψη στην Λίμνη Bohinj.
Έχει κάποιος προτάσεις για όμορφες πόλεις γύρω από την Λουμπλιάνα?? ή κάποια άλλη πρόταση??
Γυρω απο Λιμνη Skofja Loca και Kranj και απο Ljubljana , Maribor και Ptuj
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.911
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Συνεχίζοντας το παραπάνω ποστ μου ήθελα να αναφέρω ότι τελικά οι ώρες και οι ημερομηνίες βόλεψαν ώστε τα εισιτήρια για Βενετία κλείστηκαν πάνε-έλα μέσω Αθηνών.
Θα έχουμε 7 διανυκτερεύσεις και επειδή φτάνουμε απόγευμα στο αεροδρόμιο της Βενετίας έκλεισα τις 2 πρώτες διαν/σεις στην Βενετία ( έχουμε ξαναπάει παλαιότερα) και μετά λέω να νοικιάσουμε αυτοκίνητο από το αεροδρόμιο και να φύγουμε για Σλοβενία και να κάνουμε 3 διαν/σεις στην Λουμπλιάνα ( με ημερήσιες τριγύρω) και 2 στην Λίμνη Μπλέντ και με επίσκεψη στην Λίμνη Bohinj.
Έχει κάποιος προτάσεις για όμορφες πόλεις γύρω από την Λουμπλιάνα?? ή κάποια άλλη πρόταση??
Πολύ ωραίο πρόγραμμα.
Καλά να περάσετε.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Ένα πράγμα που με απασχολεί είναι η επιλογή των ημερών και εξηγώ τί εννοώ. Θα φύγω από Βενετία Παρασκευή μεσημέρι. Πού είναι προτιμότερο να πάω πρώτα επειδή θα είναι Σαββατοκύριακο, στην λίμνη Μπλεντ ή στην Λουμπλιάνα?? Δηλαδή που να προτιμήσω να είμαστε σ/κ και που καθημερινές.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Για την είσοδο από την Ιταλία στη Σλοβενία από πού παίρνω βινιέτα;
Από βενζινάδικο;
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι

domino

Member
Μηνύματα
297
Likes
275
Βλέπω ότι χρειάζεται αριθμό κυκλοφορίας. εγώ θα έχω νοικιασμένο αυτοκίνητο, οπότε μάλλον πρέπει να την βγάλω εκεί.
να τσεκαρεις την πινακιδα πριν την εκδωσεις. Αυτο που νοικιασα ειχε καρτα για αλλες 20 ημερες
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.366
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom