Ιταλία Σλοβενία Road trip από Βενετία Σλοβενία

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
κατα την διαδικασια έκδοσης, την στιγμή της καταχώρησης της πινακίδας
Σε ευχαριστώ πολύ.
Λογικά θα μου το πουν στο βενζινάδικο που θα πάω.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι

domino

Member
Μηνύματα
297
Likes
275
Ναι, από το αεροδρόμιο. Εννοείς να μπω στο σαιτ της βινιέτας και να βάλω το νούμερο του αυτοκινήτου??
ναι, δες και την πιθανοτητα να νοικιασεις απο Τεργεστη . Πριν 15 χρονια ηταν τα μονα γραφεια που προσφεραν μεταβαση στην Σλοβενια και Κροατια. Μηπως εχουν σημερα χαμηλοτερο επασφαλιστρο και καλυτερη τιμη ;
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
ναι, δες και την πιθανοτητα να νοικιασεις απο Τεργεστη . Πριν 15 χρονια ηταν τα μονα γραφεια που προσφεραν μεταβαση στην Σλοβενια και Κροατια. Μηπως εχουν σημερα χαμηλοτερο επασφαλιστρο και καλυτερη τιμη ;

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και για την πρόταση. Το αυτοκίνητο έχει κλειστεί από τον Φεβρουάριο και το κόστος διέλευσης συνόρων ήταν 15 ευρώ.
 

domino

Member
Μηνύματα
297
Likes
275
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και για την πρόταση. Το αυτοκίνητο έχει κλειστεί από τον Φεβρουάριο και το κόστος διέλευσης συνόρων ήταν 15

Παρακαλώ . για αυτό συμμετέχουμε εδώ.


Για βοήθησε και εσύ μιας και κλείνω την ενοικίαση τελευταία στιγμή.

Τι διαφορά έχει η ενοικίαση σου εάν την έκανες σήμερα ;

15 ευρώ ανα ημερα; και για Κροατια και για Σλοβενια;
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Παρακαλώ . για αυτό συμμετέχουμε εδώ.


Για βοήθησε και εσύ μιας και κλείνω την ενοικίαση τελευταία στιγμή.

Τι διαφορά έχει η ενοικίαση σου εάν την έκανες σήμερα ;

15 ευρώ ανα ημερα; και για Κροατια και για Σλοβενια;

Την διαφορά αν υπάρχει δεν μπορώ αυτή τη στιγμή να την δω. Το μεσημέρι όταν πάω σπίτι.
Τα 15 ευρώ είναι εφάπαξ για διέλευση συνόρων. Εμείς θα πάμε μόνο Σλοβενία. Η εταιρία που νοίκιασα το αμάξι είναι η Noleggiare και το νοίκιασα απευθείας από την εταιρία γιατί είχε την ίδια τιμή με τους μεσάζοντες και ήταν η μόνη που μπόρεσα να βρω για να βγω εκτός Ιταλίας.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Παρακαλώ . για αυτό συμμετέχουμε εδώ.


Για βοήθησε και εσύ μιας και κλείνω την ενοικίαση τελευταία στιγμή.

Τι διαφορά έχει η ενοικίαση σου εάν την έκανες σήμερα ;

15 ευρώ ανα ημερα; και για Κροατια και για Σλοβενια;
Λοιπόν εγώ για 6 μέρες το νοίκιασα 200 ευρώ. Σήμερα η ίδια εταιρία έχει το ίδιο αυτοκίνητο 668 ευρώ. Βλέποντας και στην autoeurope υπάρχει η πιο φτηνή εταιρία η Keddy με 250 ευρώ. άρα οι τιμές έχουν ανέβει.
 

domino

Member
Μηνύματα
297
Likes
275
Λοιπόν εγώ για 6 μέρες το νοίκιασα 200 ευρώ. Σήμερα η ίδια εταιρία έχει το ίδιο αυτοκίνητο 668 ευρώ. Βλέποντας και στην autoeurope υπάρχει η πιο φτηνή εταιρία η Keddy με 250 ευρώ. άρα οι τιμές έχουν ανέβει.
Ευχαριστώ. Ναι, έχουν διαφορά.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Θα ήθελα μια βοήθεια ακόμη. Θέλοντας να κάνουμε μια ημερήσια εκδρομή από Λιουμπλιάνα ποια από τις παρακάτω πόλεις να προτιμήσουμε. Koper, Piran ή Izola?? Ποια είναι πιο γραφική??
Βλέπω ότι το πάρκινγκ είναι δύσκολο και στις τρεις αυτές πόλεις και η ημερήσια θα γίνει Σάββατο ή Κυριακή, νομίζετε ότι το Σάββατο θα έχει λιγότερο κόσμο??
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Βλέπω ότι χρειάζεται αριθμό κυκλοφορίας. εγώ θα έχω νοικιασμένο αυτοκίνητο, οπότε μάλλον πρέπει να την βγάλω εκεί.
Στα συνορα πληρωνεις, δε θελει τιποτα, πας εκει, και τελος
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.481
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom