Φινλανδία Rovaniemi μετα τέκνων τα Χριστούγεννα

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Avoriaz κινοούνται μόνο με έλκηθρα (αυτοκινούμενα η με άλογο) και είναι φανταστικό μέρος για σκί. Γαλλία στα σύνορα με Ελβετία....
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Avoriaz κινοούνται μόνο με έλκηθρα (αυτοκινούμενα η με άλογο) και είναι φανταστικό μέρος για σκί. Γαλλία στα σύνορα με Ελβετία....
Για κάντο λίγο πιο λιανό /λεπτομερές please
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Σαν οικισμός δεν λέει και πολλά φτιαχτηκε απο το μηδεν αποκλειστικά για σκί(δεν υπήρχε κανα παλιό χωριό εκεί...Πάρα πολλα ξενοδοχεία και σαλέ ....χιλάααααδες πίστες είμαι υπερβολικός Ski area - Portes du Soleil - Ski France....

Εχει ένα κλειστό πολυόροφο υπόγειο παρκινγκ έξω απο το χωριό και ένα ανοικτό όπου μπορεί κάποιος να αφήσει το αυτοκίνητό του και μετά σε πάνε με τα αυτοκινούμενα έλκθρα στο ξενοδοχείο σου..Μαγαζιά εστιατόρια παγοδρόμιο τεράστια κεκλιμένη πίστα για παιδιά ...κάνοντας σκί βγαίνεις και Ελβετία..πίνεις καφέ στο σαλέ και ξαναγυρίζεις..Τι άλλο θέλεις να σου πω...Αεροδρόμιο της Γενεύης νομίζω βολεύει καλύτερα ...
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Xμ, βαρετό μου φαίνεται. Δε ψάχνουμε σαλέ κι εγώ δε κανω σκι. Δε θα ξενιτευτώ με την κόρη μου να την περιμένω όλη μέρα να τελειώσει το σκι.
Τείνω προς Μόναχο & Σαλτσμπουργκ.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Last edited by a moderator:

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
Rovaniemi μετα τέκνων τα Χριστούγεννα

Μόνο εντός θέματος παρακαλώ...
 

tinasak

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ρομαντικό κ χουχουλιάρικο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καραιβική
Γεια σας!!! Εχει πεσει η πρόταση για φέτος τα χριστουγεννα να παμε Ροβανιέμι-Ελσινκι. Θα ήθελα πραγματικα να ρωτήσω αν πραγματικά αξίζει τα λεφτά του αυτο το ταξίδι, η ειναι όλα τοσο εμπορικά που την τελικη δεν θα είναι και τοσο ουαου, οπως το φανταζομαστε οι περισσοτεροι.
Θα ήταν καλύτερα με τα ιδια ή λιγοτερα λεφτα να παμε καπου αλλου εκείνες τις μέρες ? Αν έχει παει κανεις θα μου ήταν χρήσιμη η γνώμη του!
υ.γ ποση ωρα είναι το ταξίδι?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.775
Θα ήθελα πραγματικα να ρωτήσω αν πραγματικά αξίζει τα λεφτά του αυτο το ταξίδι, η ειναι όλα τοσο εμπορικά που την τελικη δεν θα είναι και τοσο ουαου, οπως το φανταζομαστε οι περισσοτεροι.
Εγώ από τότε που έμαθα ότι δεν υπάρχει Αη Βασίλης, δεν το φαντάζομαι και τόσο ουάου.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
tinasak said:
Γεια σας!!! Εχει πεσει η πρόταση για φέτος τα χριστουγεννα να παμε Ροβανιέμι-Ελσινκι. Θα ήθελα πραγματικα να ρωτήσω αν πραγματικά αξίζει τα λεφτά του αυτο το ταξίδι, η ειναι όλα τοσο εμπορικά που την τελικη δεν θα είναι και τοσο ουαου, οπως το φανταζομαστε οι περισσοτεροι.
Θα ήταν καλύτερα με τα ιδια ή λιγοτερα λεφτα να παμε καπου αλλου εκείνες τις μέρες ? Αν έχει παει κανεις θα μου ήταν χρήσιμη η γνώμη του!
υ.γ ποση ωρα είναι το ταξίδι?
Εμένα μου άρεσε... Αλλά έχουν περάσει πολλά χρόνια από τότε...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.643
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom