Ryanair Ryanair μας παρατησε Βουλγαρια

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.085
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά!
Σώπα καημένε. Γιατί; Να κάτσει να μιζεριάζει για μια κακοτυχία που ωφείλεται στις καιρικές συνθήκες ;
Basta με τη μιζέρια και τη μίρλα πια !
 

sneekpeek

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
χαχχαχαχαχαχχα εγω παντως σαν ανθρωπος παλι κατεβηκα..ηταν παντως πολυ ειδυλλιακα να κατεβεις σε ενα ερημο και χιονισμενο αεροδρομιο..κριμα που η μηχανη μου δεν ειχε μπαταρια..με φανταζομαι σαν τον τρελο να βγαζω φωτο με απαθεια ενω οι υπολοιποι να φωναζουν και να βριζουν..κριμα!
χαχα... εχω φωτογραφικο υλικο απο το αεροδρομιο... (δεν ηταν κ ασχημο τωρα που το σκεφτομαι)

δεν μεγαλοποιω τα πραγματα... η ταλαιπωρια ηταν τεραστια... και το ξερεις

εγω αυτο επισημανα... τωρα περα απο αυτο υπαρχει κ η fun πλευρα της ζωης που ειναι για αλλο forum... δεν θα ερθω σε αντιδικια με κανεναν εδω... απλα λεω καποια πραγματα για να δω... αν τα εχουν βιωσει και αλλοι κ αν ειναι οκ να σε συμπεριφερονται ετσι... και αν ειναι φιξ διαδικασια το σκισημο των επιβατων... δηλαδη μην μενεις σε λεπτομερειες... αντι για 1 φτασαμε 12:15 και αντι για 4 στασεις καναμε 3 χανουμε το δασος πιστευω.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Εκτός από εσένα που μπορεί να σου άρεσε το εξωτικό :)shock:) ταξιδάκι στη Βουλγαρία, φαντάζομαι θα υπήρχαν στο αεροπλάνο και άλλοι άνθρωποι ηλικιωμένοι, άνθρωποι που μπορεί να έχασαν κάποιο ραντεβού, παιδιά κτλ. Οπότε ας μη γελοιοποιούμε το θέμα του OP.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
χαχα... εχω φωτογραφικο υλικο απο το αεροδρομιο... (δεν ηταν κ ασχημο τωρα που το σκεφτομαι)

δεν μεγαλοποιω τα πραγματα... η ταλαιπωρια ηταν τεραστια... και το ξερεις

εγω αυτο επισημανα... τωρα περα απο αυτο υπαρχει κ η fun πλευρα της ζωης που ειναι για αλλο forum... δεν θα ερθω σε αντιδικια με κανεναν εδω... απλα λεω καποια πραγματα για να δω... αν τα εχουν βιωσει και αλλοι κ αν ειναι οκ να σε συμπεριφερονται ετσι... και αν ειναι φιξ διαδικασια το σκισημο των επιβατων... δηλαδη μην μενεις σε λεπτομερειες... αντι για 1 φτασαμε 12:15 και αντι για 4 στασεις καναμε 3 χανουμε το δασος πιστευω.
εγω απλα επισημανα τις λεπτομερεις..ναι ηταν ταλαιπορια αλλα και παλι ο καθενας το αντιλαμβανεται διαφορετικα..οταν ειναι αρνητικος ολα του φαινονται αρνητικα..

Εκτός από εσένα που μπορεί να σου άρεσε το εξωτικό :)shock:) ταξιδάκι στη Βουλγαρία, φαντάζομαι θα υπήρχαν στο αεροπλάνο και άλλοι άνθρωποι ηλικιωμένοι, άνθρωποι που μπορεί να έχασαν κάποιο ραντεβού, παιδιά κτλ. Οπότε ας μη γελοιοποιούμε το θέμα του OP.
κατ αρχην δεν γελοιοποιησα το θεμα..ειπα πως το εζησα εγω,ειπα οτι διακωμωδησα εγω μια κατασταση.απ τη στιγμη που εγινε ετσι δεν θα καθησω να ουρλιαζω και να χτυπιεμαι γιατι εγινε αυτο το πραγμα.και επισης δεν υπηρχαν ηλικιωμενοι..μονο ενας θειος 65αρης που μια χαρα τον ειδα..
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Το θεμα φιλε μου ξερεις πιο ειναι?

Οτι εσυ,εγω,ενας αλλος μπορει να εχει χρονο και να βαλει τον εαυτο του σε μια διαδικασια να δει με θετικο ματι την ολη κατασταση.
Και για μενα καλα θα κανει.Ετσι θα το ευχαριστηθει.

Απλα το γαμωτο ειναι με τα ατομα που θα ειχαν καποια υποχρεωση ή θα αργουσαν στη δουλεια τους,γενικοτερα θα ειχαν κατι να κανουν και θα επρεπε να προλαβουν.

Ειναι και θεμα χαρακτηρα,μην το ξεχναμε και αυτο.
Οπως και οι παντογνωστες!

Αλλα για εμενα πρεπει να δεις την θετικη πλευρα και μονο και να απολαυσεις την εμπειρια.
Αλλα μακρυα απο εμας!χααχχαχαχαχαχα!
 

Vaso_P

Member
Μηνύματα
36
Likes
8
Εδω στην Ελλαδα εχουμε μαθει το καθε παραλογο να το βαφτιζουμε λογικο.
Ειναι το πιο φυσικο πραγμα στον κοσμο να αγανακτησεις αν αντι για Ελλαδα προσγειωθεις Βουλγαρια και ταλαιπωρηθεις για ωρες στο λεωφορειο.
Μπορει ο φιλος πιο πανω να μην αγανακτησε,να του φανηκε αστειο και να το διασκεδασε και μπραβο του.Δεν εχει δικαιωμα ομως να τα βαζει με τους υπολοιπους που διαμαρτυρηθηκαν ουτε να θεωρει τον εαυτο του ανωτερο επειδη δεν το εκανε αυτος.
Δεν μπορεις να γνωριζεις την κατασταση του καθε ανθρωπου.Τι παει να πει 2 ηλικιωμενους ειχε μονο και τους ειδα μια χαρα?
Ο καθενας εχει τις υποχρεωσεις του,τη δουλεια του.Μπορει καποιοι να αναγκαστηκανε να πανε στη δουλεια με ελαχιστες ωρες υπνου,μπορει να ειχαν προβληματα υγειας και να μην ηταν καθολου ανετο αυτο που περασαν.Μπορει να τους περιμενε η οικογενεια τους και πολλα πολλα αλλα.
Ισως οι χαμηλου κοστους εταιρειες να φερονται ετσι,δεν το γνωριζω.
Σε καμια περιπτωση ομως δεν θα κατηγορουσα εναν ανθρωπο που διαμαρτυρηθηκε γιαυτο.Ειναι απολυτα λογικο και ανθρωπινο.
Εχουμε μαθει στην ανοργανωσια τοσο πολυ εδω στο Ελλαντα που δεν μπορουμε να ξεχωρισουμε την κοινη λογικη απο το παραλογο
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
φιλη Βασω δεν θα αναλυσω ουτε τον χαρακτηρα μου ουτε την φιλοσοφια μου..δεν εχει να κανει με καμια συνηθεια και δεν παρουσιασα το παραλογο λογικο..
απλα ΕΓΩ δεν αφησα να με χαλασει αυτο το πραμα..απλα σιχαινομαι την μιζερια..
οσον αφορα τους υπολοιπους να σου πω οτι οντως δεν υπηρχαν ηλικιωμενοι και οτι οντως ακουσα πολλα γελοια απο διαφορους..ο καθενας εχει την αποψη του..δεν κατηγορησα κανεναν..
εκτος αν θεωρεις κατηγορια που ειπα οτι μου ζαλισαν το κεφαλι καθως σε ολη τη διαδρομη ελεγαν γιαυτο..

δεν εχει να κανει λοιπον η συμπεριφορα μου στο οτι εχω συνηθισει τα παραλογα στη χωρα που ζω..αλλωστε αυτο δεν εχει να κανει με κακο ελληνικο χειρισμο..
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Ωραία τώρα το εμπεδώσαμε:
1. Η Ράιαν έχει άχρηστους πιλότους
2. Η Ράιαν διαλύεται με το πρώτο δροσερό αεράκι του Αιγαίου
3. Η Ραιαν υπάρχει για να ταλαιπωρει τον κόσμο.
Όλα αυτά να τα δεχτώ, αλλά γιατί γουστάρει η Ράιαν να πληρώνει εκτάκτως λεωφορεία από τη Σόφια στη Θεσσαλονικη, χωρίς να υπάρχει σοβαρος λόγος, υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που μπορεί να το εξηγήσει?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.973
Likes
12.020
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Όλα αυτά να τα δεχτώ, αλλά γιατί γουστάρει η Ράιαν να πληρώνει εκτάκτως λεωφορεία από τη Σόφια στη Θεσσαλονικη, χωρίς να υπάρχει σοβαρος λόγος, υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που μπορεί να το εξηγήσει?
Γι αυτο εχω απαντησει αλλα δεν τη γραφω τωρα γιατι θα μου την πεσουν αρκετοι και δεν εχω ορεξη τωρα.

Για το θεμα με την ταλαιπωρια των ανθρωπων εχουν δικιο πολυ που λενε πως καποιοι ειχαν δουλειες, αλλοι ηταν ηλικιωμενοι και τα σχετικα...
Ομως δεν μπορω να βλεπω πως το σημαντικοτερο προβλημα καποιου ειναι η καθυστερηση της επιστροφης του κατα 10-20 ωρες. Να διεκδικησεις αν θες κατι, ναι να το κανεις. Να ενημερωσεις αλλους πως ισως τους τυχουν αναλογες καταστασεις στα ταξιδια τους με τη ryanair, ναι να το κανεις.
Αλλα οταν καποιος αγανακτει για τετοια πραγματα μου δινει την εντυπωση πως ολα τα αλλα του προβληματα τα εχει λυσει.

Οι ανθρωποι που πραγματικα αντιμετωπισαν σοβαρα προβλημα (συγνωμη αλλα μονο λογους υγειας θεωρω σοβαρο προβλημα) εκαναν αντιστοιχες καταγγελιες; Τους ακουσε, τους διαβασε κανεις;
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου
Συνήγορος διαβόλου: σωστά αυτά που λες γενικώς, αλλά μη ξεχνάς ότι αρκετοί άνθρωποι δε γνωρίζουν που και πώς να διαμαρτυρηθούν ή ποια είναι τα δικαιώματά τους. Οπότε αν υπάρχει υπερβάλλουσα αγανάκτηση από έναν, είναι και καλό γιατί ενημερώνονται και άλλοι λίγο πιο απονήρευτοι.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Συνήγορος διαβόλου: σωστά αυτά που λες γενικώς, αλλά μη ξεχνάς ότι αρκετοί άνθρωποι δε γνωρίζουν που και πώς να διαμαρτυρηθούν ή ποια είναι τα δικαιώματά τους. Οπότε αν υπάρχει υπερβάλλουσα αγανάκτηση από έναν, είναι και καλό γιατί ενημερώνονται και άλλοι λίγο πιο απονήρευτοι.
Εγώ το είχα καταλάβει από καιρό ότι ζεις στην Σουηδία αλλά τώρα σιγουρεύτηκα (άντε καμιά Δανία με το ζόρι).
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.545
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom