Ryanair Ryanair μας παρατησε Βουλγαρια

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

SPO

Member
Μηνύματα
163
Likes
56
Η εταιρία όπως έχει ήδη ειπωθεί εδώ, έχει έρθει Αθήνα, με diversion βέβαια(!).Όταν το είδα από το rdrinfo.net έπαθα πλάκα, αλλά έγινε.Ακόμα και στα diversions η Ryanair είναι πολύ προσεκτική.Δε νομίζω ότι το Plovdid ήταν τυχαίο.Και πάμφθηνο είναι και άνθρωπος δεν το ξέρει και ήδη η εταιρία έχει πτήσεις από κει.
Και για να κλείνω με το θέμα της ταλαιπωρίας:
-Όσοι ταξιδεύουν με την εταιρία ούτε αργόσχολοι είναι κατ'ανάγκη ούτε έχουν όλοι κλείσει εισιτήρια με 9 ευρώ.Είναι η μεγαλύτερη εταιρία στην Ευρώπη και αν είχε μόνο τέτοιους πελάτες θα χε βάλει λουκέτο.
-Για Έλληνες κατοίκους δεν υπάρχει επιλογή ταξιδιωτικής ασφάλειας.
-Δικαίωμα σας είναι να προσπαθείτε να δικαιολογήσετε τα αδικαιολόγητα, αλλά μην ειρωνεύεστε τους άλλους που λένε το προφανές.Ότι δηλαδή η πολύωρη καθυστέρηση και ταλαιπωρία είναι κάτι που όλοι απευχόμαστε σε ένα ταξίδι και όταν αυτό γίνει έχουμε κάθε δικαίωμα να εκφράζουμε αγανάκτηση ειδικά όταν και ο σεβασμός προς τον πελάτη είναι απών.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Νιώθω λίγο χαζή που χάνω το πώς ο σεβασμός στον πελάτη είναι απών όταν προσγειώνεται στο Provdiv και παρών αν προσγειωνόταν στην Αθήνα (εκτός αν αμφισβητούμε τις καιρικές συνθήκες, άλλο αυτό).

Ποιος ειρωνεύτηκε; Και γιατί - εφόσον θεωρείς ειρωνία τον αντίλογο - δε θεωρείς υπερβολή ας πούμε ότι ο topic starter μίλησε για 6 στάσεις, τρελή ταλαιπωρία, κλπ κπ και μετά όταν τον αντέκρουσε άτομο της ίδιας πτήσης η ταλαιπωρία μειώθηκε, οι στάσεις μειώθηκαν;

Προσωπικά ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ απεύχομαι κάθε ταλαιπωρία στις πτήσεις και τα ταξίδια μου. Και τώρα ταλαιπωρημένη είμαι, γιατί μου ακύρωσαν ταξίδι - δεν αντιμετωπίζω λοιπόν τη ryan ως την υπέρτατη εταιρεία.
Απλώς όταν ταλαιπωρούμαι με εισιτήριο 10-50 ευρώ είμαι λίγο πιο ευέλικτη στις απαιτήσεις μου απ'ότι όταν ταλαιπωρούμαι με εισιτήριο των 200. Και αν θέλω να ασφαλιστώ, υπάρχουν κι άλλοι τρόποι.

Νομίζω ότι η συζήτηση γίνεται για το αν θα το χειριζόταν καλύτερα μια άλλη εταιρεία, όχι για το αν είναι ωραίο να κάνεις 6 ώρες παραπάνω να φτάσεις στον προορισμό σου. Και το δυστυχές είναι ότι αν το σκηνικό δεν αφορούσε τη ryan ή άλλη low cost, ούτε μισή σελίδα απαντήσεις θα είχε.

Σε κάθε περίπτωση, 6 σελίδες φτάσαμε, εγώ δεν έχω τπτ άλλο να πω οπότε σταματάω εδώ.
 

SPO

Member
Μηνύματα
163
Likes
56
Μέρος του προβλήματος είναι το πως επικοινώνησε η εταιρία το περιστατικό στους πελάτες.Διαχείριση κρίσης λέγεται.Και η Ryanair δεν ενδιαφέρθηκε καθόλου να το κάνει σωστά.Εξαφανίστηκε το πλήρωμα, έμειναν ώρα οι άνθρωποι χωρίς εξηγήσεις και μετά διέσχισαν τη μισή ορεινή Βουλγαρία για να φτάσουν στη χώρα τους.Και ναι το πρόβλημα είναι και η εταιρία καθεαυτή λόγω του μη "πρότερου έντιμου βίου".
Μην αρχίσουμε τώρα να λέμε ότι ο topic starter είναι υπερβολικός.Μέσα στην απελπισία του ο άνθρωπος δε μέτρησε σωστά τις στάσεις.Μη βρει και τον μπελά του από πάνω.
Και τέλος θα το ξαναπώ.Κάποιοι δώσατε λίγα λεφτά για το εισιτήριο σας, κάποιοι άλλοι πληρώσανε τη συγκεκριμένη πτήση με ακριβό αντίτιμο.Μη λέτε τα περί ευελιξίας και ότι πληρώσεις παίρνεις.Δεν ξέρουμε οι άλλοι τι πληρώσανε.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Και αν θέλω να ασφαλιστώ, υπάρχουν κι άλλοι τρόποι.
π.χ. η ΑΤΕ Ασφαλιστική που με 25 Ευρώπουλα σε ασφαλίζει για χίλια δυό πράγματα στο ταξίδι σου, περιλαμβανομένων των καθυστερήσεων πτήσεων, ξενοδοχεία, απώλεια αποσκευής, κλπ. κλπ. Αλλά, όταν ο άλλος γκρινιάζει για τα 9 ευρώ, τα 25 θα δώσει?
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Mods δεν το κλειδώνετε το θέμα;
Όλοι καταλάβαμε ότι η Ryan είναι η μοναδική εταιρία που προσγειώνεται σε άλλα αεροδρόμια,και ταλαιπωρεί τους επιβάτες επιστρέφοντάς τους στην βάση τους έστω και με πατίνι.Φτάνει πια...δώστε και εσείς ρε ματζίρηδες κανά ευρώ παραπάνω
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom