Ryanair Ryanair news

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.061
Likes
20.031
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Επάνω όντως έτσι λέει.
Αν προχωρήσεις όμως στη κράτηση (το έκανα) σου βγάζει τη κανονική τιμή των δύο ατόμων και μετά την έπτωση του 50%, όλα αυτά με ημερομηνίες Οκτωβρίου.
Δεν έφτασα στο διά ταύτα που είναι η πληρωμή για να δω τι και πως, αλλά μέχρι εκεί παίζει.

edit : τελικά δεν εφαρμόζεται το δωρεάν δεύτερο άτομο, το έφτασα μέχρι τέλους
Εγώ τον Οκτώβριο βλέπω 22ευρα....α πα πα πολύ ακριβά!!! :p
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.889
Likes
40.631
Κοπελιά να σου θυμίσω οτι είμαι η ανώμαλη που της αρέσουν τα βουνά και η φύση, τι περίμενες να σου προτείνω;;; :haha::haha::haha:

View attachment 358951
Αν με δεις σε φωτο να ταιζω παπιες στο Χαλστατ, καλεσε την αστυνομια . Ειναι ο μυστικος κωδικος οτι με εχουν απαγαγει και κινδυνευει η ζωη μου.
 
D

Delmem37668

Guest
άνοιγμα γραμμής Θεσσαλονίκη Ζάγκρεμπ Πέμπτη και Κυριακή. από Δεκέμβριο με την ραιαν.
το πολυπόθητο Θεσσαλονίκη Αμμάν πότε θα το ξαναδούμε όμως;
 

patsman

Member
Μηνύματα
188
Likes
519
Είχα κλείσει εισιτήρια με τη Ryanair στις αρχές Ιουνίου για δρομολόγιο εντός Ελλάδας (Θεσσαλονίκη-Ρόδος και επιστροφή). Πριν λίγες ημέρες έλαβα επιστροφή ενός ποσού από την εταιρία και απόρησα. Αργότερα, μου λύθηκαν οι απορίες με το e-mail που έλαβα, το οποίο έλεγε επί λέξει: "...Συμπεριλάβαμε το ΦΠΑ στην αγορά σας, με βάση τον συνήθη συντελεστή ΦΠΑ της Ελλάδας (24%). Ωστόσο, ως μέρος των μέτρων αρωγής κατά της Covid19, η ελληνική κυβέρνηση έχει μειώσει τον συντελεστή ΦΠΑ (13%) για αεροπορικά ταξίδια έως τις 30 Σεπτεμβρίου 2021. Η μείωση αυτή του ΦΠΑ γίνεται σύμφωνα με το άρθρο 11 του ν.4787/2021, που δημοσιεύτηκε στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως, τομ. Α’ 44/26-03-2021".

Ελπίζω και οι υπόλοιπες εταιρίες να πράξουν το ίδιο αν υπολόγισαν υψηλότερο συντελεστή ΦΠΑ.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.327
Likes
14.173

psilos3

Member
Μηνύματα
6.073
Likes
44.466
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Επίσης βλέπω και Ζάγκρεμπ από τον Δεκέμβριο.Πάλι δύο φορές την εβδομάδα.
Αυτό έχει σταμπαριστεί ήδη από τη πρώτη στιγμή, για να δούμε αν θα πάει καλά ο χειμώνας...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.669
Μέλη
38.806
Νεότερο μέλος
xeniagousia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom