Ryanair Ryanair news

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.128
Likes
20.371
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Επάνω όντως έτσι λέει.
Αν προχωρήσεις όμως στη κράτηση (το έκανα) σου βγάζει τη κανονική τιμή των δύο ατόμων και μετά την έπτωση του 50%, όλα αυτά με ημερομηνίες Οκτωβρίου.
Δεν έφτασα στο διά ταύτα που είναι η πληρωμή για να δω τι και πως, αλλά μέχρι εκεί παίζει.

edit : τελικά δεν εφαρμόζεται το δωρεάν δεύτερο άτομο, το έφτασα μέχρι τέλους
Εγώ τον Οκτώβριο βλέπω 22ευρα....α πα πα πολύ ακριβά!!! :p
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Κοπελιά να σου θυμίσω οτι είμαι η ανώμαλη που της αρέσουν τα βουνά και η φύση, τι περίμενες να σου προτείνω;;; :haha::haha::haha:

View attachment 358951
Αν με δεις σε φωτο να ταιζω παπιες στο Χαλστατ, καλεσε την αστυνομια . Ειναι ο μυστικος κωδικος οτι με εχουν απαγαγει και κινδυνευει η ζωη μου.
 
D

Delmem37668

Guest
άνοιγμα γραμμής Θεσσαλονίκη Ζάγκρεμπ Πέμπτη και Κυριακή. από Δεκέμβριο με την ραιαν.
το πολυπόθητο Θεσσαλονίκη Αμμάν πότε θα το ξαναδούμε όμως;
 

patsman

Member
Μηνύματα
197
Likes
527
Είχα κλείσει εισιτήρια με τη Ryanair στις αρχές Ιουνίου για δρομολόγιο εντός Ελλάδας (Θεσσαλονίκη-Ρόδος και επιστροφή). Πριν λίγες ημέρες έλαβα επιστροφή ενός ποσού από την εταιρία και απόρησα. Αργότερα, μου λύθηκαν οι απορίες με το e-mail που έλαβα, το οποίο έλεγε επί λέξει: "...Συμπεριλάβαμε το ΦΠΑ στην αγορά σας, με βάση τον συνήθη συντελεστή ΦΠΑ της Ελλάδας (24%). Ωστόσο, ως μέρος των μέτρων αρωγής κατά της Covid19, η ελληνική κυβέρνηση έχει μειώσει τον συντελεστή ΦΠΑ (13%) για αεροπορικά ταξίδια έως τις 30 Σεπτεμβρίου 2021. Η μείωση αυτή του ΦΠΑ γίνεται σύμφωνα με το άρθρο 11 του ν.4787/2021, που δημοσιεύτηκε στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως, τομ. Α’ 44/26-03-2021".

Ελπίζω και οι υπόλοιπες εταιρίες να πράξουν το ίδιο αν υπολόγισαν υψηλότερο συντελεστή ΦΠΑ.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Επίσης βλέπω και Ζάγκρεμπ από τον Δεκέμβριο.Πάλι δύο φορές την εβδομάδα.
Αυτό έχει σταμπαριστεί ήδη από τη πρώτη στιγμή, για να δούμε αν θα πάει καλά ο χειμώνας...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.722
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom