Αυστρία Salzburg - Hallstatt

Fairydust

Member
Μηνύματα
176
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Στην Βιέννη είχαμε βγάλει εβδομαδιαία κάρτα για τα ΜΜΜ με 15 ευρώ. Αν και κάτσαμε μόνο 4 μέρες τα έβγαλε τα λεφτά της! Έχει πολύ καλές συγκοινωνίες η Βιέννη και πας παντού με μετρό-λεωφορεία και τραμ.
Τελικά καταλήξαμε στο να μην κρατήσουμε το αυτοκίνητο στην Βιέννη..Θα χρησιμοποιήσουμε τα ΜΜΜ γιατί απ'ότι μας είπαν στο ξενοδοχείο ακόμα και το δημόσιο parking εκεί στοιχίζει 20 € την ημέρα...Την κάρτα θυμάσαι από που την βγάλατε?
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Την βγάλαμε από ένα μηχάνημα πώλησης εισιτηρίων στο αεροδρόμιο. Αλλά μπορείς να την βγάλεις από οποιοδήποτε σταθμό μετρο.

Χιόνι είχε στο Salzburg.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.099
Likes
23.957
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Στο Hallstatt είχα πάει καλοκαίρι και ήταν κουκλίστικο.
Πιστεύω πως και το χειμώνα θα είναι πανέμορφο.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Μόλις επέστρεψα, όντως πανέμορφο ήταν ΑΛΛΑ ίσως δεν άξιζε να χαλαλίσω σχεδόν μια μέρα από τις 3 που είχα στο Salzburg.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Και εγώ αν και είχα μόνο 3 μέρες για Σάλτσμπουργκ δεν μετάνιωσα την (σχεδόν) μονοήμερη στο Χάλστατ, γιατί απολαύσαμε και την διαδρομή με το αμάξι. Είδαμε πανέμορφα τοπία!
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Το κλειστό αλατωρυχείο (ελλιπής έρευνα δική μου) με ξενέρωσε, μαζί με το πολύ χιονόνερο. Αναμφισβήτητα είναι όσο όμορφο φαίνεται στις φωτογραφίες. Στην περίπτωσή μας η υπόλοιπη παρέα ζει στις Άλπεις και δεν ήταν εντελώς "ψημένη" ότι ήθελε να το δει, οπότε ένιωσα λίγο ότι τους τράβηξα στα βουνά χωρίς ιδιαίτερο λόγο.
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ok...έτσι το καταλαβαίνω!
Εμείς είχαμε πάει το πρωί στο αλατωρυχείο του Hallein και μετά Hallstatt.
Και επειδή μένουμε Ρόδο, αυτά που είδαμε ήταν ΤΕΛΕΙΩΣ διαφορετικά... :xmas_mrgreen:
 

Fairydust

Member
Μηνύματα
176
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εμείς δεν πήγαμε στο αλατωρυχείο απλά γυρίσαμε το χωριό...Δεν θα το άλλαζα με τίποτα!Ήμασταν τυχεροί γιατί ήταν όλα χιονισμένα και τα χωριουδάκια των λιμνών ήταν απίστευτα, με πρώτο και καλύτερο το Hallstatt!Θα ήθελα να κάνω και μια διανυκτέρευση αν μου δινόταν η ευκαιρία! Φάγαμε στο παρακάτω εστιατόριο πολύ ωραίο tafelspitz και εξαιρετικό goulash!BRAUGASTHOF am Hallstattersee, Hallstatt - Κριτικές εστιατορίων - TripAdvisor
 

dove

Member
Μηνύματα
25
Likes
4
Χαίρετε!
Είμαι καινούργια στην παρέα σας!
Εχω άχτι με το Hallstatt πάνω από 3 χρόνια τώρα..το θέμα μου είναι,το κρύο!έχω πει να μην ξαναπάω σε κρύες χώρες χειμωνιάτικα γιατί δεν την παλευω κ δεν το ευχαριστιέμαι τόσο(η Βιέννη χριστουγεννιάτικα μου άφησε κατάλοιπα!) εσείς που πήγατε σε αυτό το πανέμορφο χωρίο ποια πιστευετε ότι είναι η καλύτερη εποχή να το επισκεφτείς?Αν βέβαια θεωρείτε πως είναι ο χειμώνας,ας είναι!!:cool:
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Καλως ηρθες στην παρεα μας φιλη!:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.851
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom