Scandinavian Airlines SAS AIRLINES

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
7.625
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Το κάνω πόστ εδώ και ας μεταφερθεί μιας και δεν υπάρχει η SAS και μπορεί σύντομα !!! να αλλάξουν πολλά ! Δεν ξέρω τι μπορεί να σημαίνει αυτό (στην πραγματικότητα και όχι στο δελτίο τύπου)για όσους έχουν κρατήσεις με την εταιρεία το επόμενο διάστημα, η διαδικασία εισόδου στο άρθρο 11 για πτώχευση ! SAS initiates court-supervised process in the United States by a Chapter 11 filing to implement key elements of SAS FORWARD Plan and will continue to serve its customers throughout the process - SAS
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Ισως πιο ανησυχητικό είναι μια πιθανή απεργία των πιλότων παρά η διαδικασία εισόδου στο άρθρο 11.Συνήθως αυτή η διαδικασία δεν επηρεάζει την λειτουργία μιας εταιρείας.

Σε απεργιακές κινητοποιήσεις οι πιλότοι της SAS | Θα επηρεαστούν 30.000 επιβάτες την ημέρα | Πρόβλημα και στους προορισμούς από επιβάτες που δεν θα μπορούν να επιστρέψουν| Αίτηση προστασίας από τους πιστωτές στις ΗΠΑ - ΧΡΗΜΑ & ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ money-tourism.gr
 

Traveler koko

Member
Μηνύματα
147
Likes
691
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Έχω πτήση τον Αύγουστο για Όσλο κ επιστροφή πάλι με την ίδια..
Πριν μέρες μου άλλαξε την επιστροφή από απευθείας σε ενδιάμεσο σταθμό..
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Όπως όλες οι αεροπορικές εταιρίες που προηγήθηκαν, το νέο αφορά μόνο τις δραστηριότητες της εταιρίας στις ΗΠΑ (και τις συμβάσεις που έχει υπογράψει εκεί, π.χ. με τη Boeing). Δεν τίθεται άμεσο θέμα αναστολής πτήσεων (εκτός από τις πανευρωπαϊκές ελλείψεις αυτή την εποχή).
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Παιδιά, η SAS ακυρώνει αβέρτα. Μόλις μας ακυρώθηκε η πτήση Αθήνα-Κοπεγχάγη για 31 Ιουλίου (τέταρτη αλλαγή/ακύρωση) και δύο φίλων το Στοκχόλμη-Ρέικιαβικ την ίδια μέρα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Παιδιά, η SAS ακυρώνει αβέρτα. Μόλις μας ακυρώθηκε η πτήση Αθήνα-Κοπεγχάγη για 31 Ιουλίου (τέταρτη αλλαγή/ακύρωση) και δύο φίλων το Στοκχόλμη-Ρέικιαβικ την ίδια μέρα.
Επειδη το εχω δει το εργο ξανα, εγω στην πρωτη ακυρωση ζητησα τα λεφτα και αλλαξα πλανο καλοκαιρινων διακοπων απο τον χειμωνα.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Επειδη το εχω δει το εργο ξανα, εγω στην πρωτη ακυρωση ζητησα τα λεφτα και αλλαξα πλανο καλοκαιρινων διακοπων απο τον χειμωνα.
Είναι αργά για εμάς, έχει κλειστεί ταξίδι 13 ημερών Ισλανδία με αναχώρηση σε 3 εβδομάδες.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Ερώτηση, γιατί είμαι στα τηλέφωνα με SAS για την αλλαγή πτήσης. Μπορώ να ζητήσω να με βάλουν σε άλλη πτήση της Star Alliance; π.χ., σε πτήση Aegean Αθήνα-Κοπεγχάγη;
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Τζιζους.....δεν θα μου είχε μείνει όρεξη για ταξιδι έτσι :(:mad:
Για να είμαι ειλικρινής, το παλεύω πολύ να κρατηθώ να μην το αναβάλλω. Αν δεν ήταν οι άλλοι τρεις, θα το είχα πιθανότατα κάνει.
Δεν κατάφερα να μιλήσω σήμερα με SAS, με πτώχευση και απεργία πιλότων τι να κάνουν κι αυτοί. Οι εναλλακτικές, αν είναι εφικτές, σκέτη ταλαιπωρία, κάτι πτήσεις Αθήνα-Όσλο με αναμονή 9 ωρών για να πας μετά Κοπεγχάγη και να πραγματοποιηθεί η πτήση Κοπεγχάγη-Ρέικιαβικ που δεν έχει ακυρωθεί.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Για να είμαι ειλικρινής, το παλεύω πολύ να κρατηθώ να μην το αναβάλλω. Αν δεν ήταν οι άλλοι τρεις, θα το είχα πιθανότατα κάνει.
Δεν κατάφερα να μιλήσω σήμερα με SAS, με πτώχευση και απεργία πιλότων τι να κάνουν κι αυτοί. Οι εναλλακτικές, αν είναι εφικτές, σκέτη ταλαιπωρία, κάτι πτήσεις Αθήνα-Όσλο με αναμονή 9 ωρών για να πας μετά Κοπεγχάγη και να πραγματοποιηθεί η πτήση Κοπεγχάγη-Ρέικιαβικ που δεν έχει ακυρωθεί.
Καλό κουράγιο και εύκολα ξεμπερδέματα!.... Τα υπόλοιπα του προγράμματος βρίσκονται.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom