Scandinavian Airlines SAS AIRLINES

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Σε ό,τι συμφωνήσεις και αφού θες να κάνεις το ταξίδι, τσέκαρε και τι προβλέπεται από τον κανονισμό σε θέματα αποζημιώσεων σε περίπτωση αλλαγής/ακύρωσης πτήσεων ή επαναπρογραμματισμού πτήσεων με συγκεκριμένα χρονικά περιθώρια (δηλ. δεν μπορούν να σου κλείνουν ότι πτήσεις θέλουν με τρελές αναμονές και να μην αποζημιωθείς για την αναστάτωση του ταξιδιού σου).
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Update του Ισλανδικού δράματος: με τα χίλια ζόρια, βρήκαμε πτήση της Sas μία μέρα μετά. Δεν υπάρχουν θέσεις πια ούτε για δείγμα, πρέπει να γίνεται αιματοχυσία από τις ακυρώσεις. Φίλος ταξιδιωτικός πράκτορας μας είπε πως δικαιούμαστε έτσι κι αλλιώς αποζημίωση από την αεροπορική, ισχύει; μας έχουν αλλάξει 4 φορές τις πτήσεις, τις δύο πρώτες αποδεχτήκαμε την αλλαγή που μας έστειλαν έτοιμη, τις επόμενες δύο τρέχαμε στο customer service να σώσουμε το ταξίδι.
 

thrylosveria

Member
Μηνύματα
230
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικες
Ονειρεμένο Ταξίδι
φινλανδια
Παιδια, κοιταμε για Στοκχολμη Ιουλιο με την Αιγαιου απο Θεσσαλονικη 190ευρω, αλλα 6 θεσεις δεν εχει..οι πτησεις ειναι με SAS...μπαινοντας στο σαιτ της SAS βρισκουμε στην ιδια τιμη για ολους ! Το ερωτημα ειναι, αν ειναι ΟΚ το να κλεισω απευθειας απο το σαιτ της SAS ή εχει καποιες παγιδες που ειλικρινα δεν της γνωριζω !!!
 

thrylosveria

Member
Μηνύματα
230
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικες
Ονειρεμένο Ταξίδι
φινλανδια
Νταξει, διαβασα τα παραπανω και μου αρκουν !!!!!!!!!!
 

Manos46

Member
Μηνύματα
586
Likes
2.452
Ονειρεμένο Ταξίδι
???
Παιδια, κοιταμε για Στοκχολμη Ιουλιο με την Αιγαιου απο Θεσσαλονικη 190ευρω, αλλα 6 θεσεις δεν εχει..οι πτησεις ειναι με SAS...μπαινοντας στο σαιτ της SAS βρισκουμε στην ιδια τιμη για ολους ! Το ερωτημα ειναι, αν ειναι ΟΚ το να κλεισω απευθειας απο το σαιτ της SAS ή εχει καποιες παγιδες που ειλικρινα δεν της γνωριζω !!!
Παγίδες??
 

thrylosveria

Member
Μηνύματα
230
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικες
Ονειρεμένο Ταξίδι
φινλανδια
Ναι, για το γεγονος οτι κλεινω απο το σαιτ τους απευθειας...παντως, στις τιμες που βρισκω περιπου 185 ευρω, αφηνουν να εχω μαζι μου ενα χαρτοφυλακα στην ουσια και απο κει και περα τα 8κιλα θελουν 14ευρω ανα ατομο και 30 ευρω ανα ατομο για την 23kg οποτε αν επιλεξεις μια των 8 και μια των 23 (για τις κυριες !!!) παμε στα 640περιπου...τα θεωρειται καλη τιμη για Στοκχολμη ?
 

Manos46

Member
Μηνύματα
586
Likes
2.452
Ονειρεμένο Ταξίδι
???
Ναι, για το γεγονος οτι κλεινω απο το σαιτ τους απευθειας...παντως, στις τιμες που βρισκω περιπου 185 ευρω, αφηνουν να εχω μαζι μου ενα χαρτοφυλακα στην ουσια και απο κει και περα τα 8κιλα θελουν 14ευρω ανα ατομο και 30 ευρω ανα ατομο για την 23kg οποτε αν επιλεξεις μια των 8 και μια των 23 (για τις κυριες !!!) παμε στα 640περιπου...τα θεωρειται καλη τιμη για Στοκχολμη ?
Ίσα ίσα που τα επίσημα σάιτ των εταιρειών είναι τα πιο ασφαλή και θα βρεις ευκολότερα λύση σε περίπτωση κάποιας ακύρωσης σε σχέση με τα πρακτορεία. Όπως όλες οι εταιρείες έχουν διαφορετικούς ναύλους για την οικονομική θέση
 

thrylosveria

Member
Μηνύματα
230
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικες
Ονειρεμένο Ταξίδι
φινλανδια
Ίσα ίσα που τα επίσημα σάιτ των εταιρειών είναι τα πιο ασφαλή και θα βρεις ευκολότερα λύση σε περίπτωση κάποιας ακύρωσης σε σχέση με τα πρακτορεία. Όπως όλες οι εταιρείες έχουν διαφορετικούς ναύλους για την οικονομική θέση
Ευχαριστω πολυ !
 
Μηνύματα
619
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Γνωρίζει κανείς αν η εταιρεία βγάζει προσφορές σαν την Aegean, και αν ναι, πια περίοδο?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.561
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom