Scoot Scoot Airlines - Αθήνα Σιγκαπούρη

Sakis.serres

Member
Μηνύματα
38
Likes
25
Επικοινώνησα με τα γραφεία που εκπροσωπούν και εξυπηρετούν τους πελάτες της SCOOT AIRLINES στην Ελλάδα.
Όσο αφορά το θέμα του φαγητού, με ενημέρωσαν ότι δεν απαγορεύεται να έχεις μαζί σου στο αεροπλάνο δικό σου τοστ, σάντουτσ κτλ αρκεί να μην βάλεις μέσα υπερβολικά πολλές σάλτσες κ επίσης να μην περιέχει υλικά τα οποία μπορεί να μυρίζουν έντονα όπως πχ το κρεμμύδι. Εγώ προσωπικά θα επισκεφτώ τα γραφεία τους σε μερικές μέρες καθώς θα ήθελα να ρωτήσω αρκετά πραγματάκια έτσι ώστε να είμαι σωστά ενημερωμένη. Παρακάτω σας παραθέτω το τηλέφωνο που μπορείτε να επικοινωνήσετε:
210-9942567
211-1988688
ώρες εξυπηρέτησης: 9:00πμ-5:00μμ Δευτέρα-Παρασκευή

Τώρα όσο αφορά τις διάφορες κριτικές από triadvisor κτλ...φυσικά κ εγώ μπήκα στην διαδικασία να τις διαβάσω κ ίσως να λάβω υπ'οψιν μου μερικά πράγματα αλλά γνώμη μου είναι να μην επηρεάζεστε κ δίνεται υπερβολικά σημασία διότι ο κάθε άνθρωπος έχει το δικό του χαρακτήρα κ τις δικές του προσδοκίες όσο αφορά το ταξίδι του κ ανάλογα με αυτά βιώνει κ την αντίστοιχη εμπειρία. Το λέω αυτό γιατί μέχρι τώρα έχω διαβάσει κριτικές πολύ άσχημες για πράγματα κ καταστάσεις που δεν μου δημιούργησαν κανένα πρόβλημα κ αντίστοιχα έχω διαβάσει διθυραμβικές κριτικές για άλλα τα οποία δεν άξιζαν κ τόσο.

Καλά ταξίδια να έχουμε όλοι!
Εγω πιστεύω οτι ο άνθρωπος μονο αν εχει κακή εμπειρία απο μια εταιρεία θα μπει μεσα στα διαφορά σάιτ για να γράψει κακή κριτική για να διαμαρτυρηθεί.αν πανε όλα καλά κ εχει μια φυσιολογική πτήση δεν θα κάτσει να ασχοληθεί για να γράψει καλά λόγια. Κάπως ετσι πιστεύω μαζεύτηκαν τόσα αρνητικά σχόλια.
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Εγω πιστεύω οτι ο άνθρωπος μονο αν εχει κακή εμπειρία απο μια εταιρεία θα μπει μεσα στα διαφορά σάιτ για να γράψει κακή κριτική για να διαμαρτυρηθεί.αν πανε όλα καλά κ εχει μια φυσιολογική πτήση δεν θα κάτσει να ασχοληθεί για να γράψει καλά λόγια. Κάπως ετσι πιστεύω μαζεύτηκαν τόσα αρνητικά σχόλια.
Πόσες φορές το έχω σκεφτεί κ συμφωνώ
 

oliamic

Member
Μηνύματα
19
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Σιγκαπούρη - Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Φίτζι
Ναι, Σιγκαπούρη - Μπαλί τον Σεπτέμβριο . Ενα σοκ το έπαθα αρχικά γιατί δεν έχει οθόνες στις θέσεις . Δεύτερο σοκ τώρα με τη θέση αυτή. Θεωρούσα οτι στις πτήσεις 12 ωρών έχει πάντοτε οθόνη και γενικά έχεις ολα τα κομφορ βρε παιδάκι μου. Η silence κοστίζει 34 ευρώ παραπάνω και στην οικονομικη θέση ηδη δίνεις 18ευρω αν θες να κατσεις παρεα, οποτε ιιιισως να αξίζει η silence. (εκτος αν δεν εχει παραθυρο :haha:). Θα δείξει! Τι να πω! Απο την άλλη τώρα που το σκέφτομαι, αφου λες οτι μια κουρτινούλα διαχωρίζει τις θέσεις αυτο σημαινει οτι ολα ακουγονται απο την οικονομικη θεση και επισης πες οτι στην οικονομική θέση βρίσκονται τα μωρακια που κλαινε κτλ , ποσα παιδακια να έχει πια;(Διαβασα καπου οτι, οτι μωρο κλαιει μεσα στο αεροπλανο το πηγαινει η μανα του μπροστα στο χωρο με το legroom , εκει που ξεκιναει η silence δηλ , για να το ηρεμισει:shock:) Ασε που μπορει να μη γεμισει και το αεροπλανο. Ισως και να ειναι υπερεκτιμημενη η silence τελικα..
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Ξέρει κανείς στη silence τι γίνεται; έκλεισα μια θέση χωρίς παράθυρο απο οτι φαίνεται...τέλειο; Για να αλλάξω θεση με ξαναχρεώνουν οοοολο το ποσό , ακομα και αν παω στην οικονομικη θεση με χρεωνουν παλι. Επίσης οταν πας να διαλέξεις θεση δεν φαίνεται που έχει παράθυρο και που οχι. και πετυχα το λαχειο. 12 ώρες για σιγκαπουρη με το 787-800 χωρίς παραθυρο.... ΠΟΣΟ ΤΕΛΕΙΑ. Είναι η τελευταια θεση στην scoot silence. Γνωρίζει κανείς τίποτα; 7α και 7β. Ευχαριστω.
Πάντως στην επιστροφή (και αν θυμάμαι καλά σε μέρος του πήγαινε) τα παράθυρα ήταν σε συσκότιση σχεδόν καθόλη την πτήση. Επομένως είτε είσαι παράθυρο είτε όχι δεν έχει μεγάλη διαφορά.
 

oliamic

Member
Μηνύματα
19
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Σιγκαπούρη - Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Φίτζι
Ευχαριστώ πολύ όλους σας!
 

Eύη

Member
Μηνύματα
24
Likes
22
Εγω πιστεύω οτι ο άνθρωπος μονο αν εχει κακή εμπειρία απο μια εταιρεία θα μπει μεσα στα διαφορά σάιτ για να γράψει κακή κριτική για να διαμαρτυρηθεί.αν πανε όλα καλά κ εχει μια φυσιολογική πτήση δεν θα κάτσει να ασχοληθεί για να γράψει καλά λόγια. Κάπως ετσι πιστεύω μαζεύτηκαν τόσα αρνητικά σχόλια.
Ναι σίγουρα!Κανείς δεν θα κάτσει να γράψει στα καλά καθούμενα ότι είχε μια υπέροχη πτήση!! (αν κ θα ήταν ωραίο!!)Απλα ήθελα να πω οτι πολλές φορές μπορεί κάποιος να δυσαρεστηθεί από πράγματα που μπορεί τον άλλο να μην τον ενοχλούν ή οτι χωρίς να κάτσει να δει λεπτομερώς πχ πόσα λεφτά έδωσε κ τι περιλαμβάνουν τα εισιτήρια του σε αυτή την τιμή κάθετε μετά κ σχολιάζει οτι δεν είχε το ενα...δεν είχε το άλλο κτλ!Κ μαζεύονται ένα σωρό αρνητικά σχόλια κ τα διαβάζουμε κ τρομοκρατούμαστε!!Έτσι τουλάχιστον έπαθα εγώ με την Scoot!Τώρα δια του λόγου του αληθές σε λίγες μέρες πετάω οπότε θα σας στείλω κ την εμπειρία μου!
 

iriefthi

Member
Μηνύματα
5
Likes
3
Πέταξα με την scoot Αθήνα-Σιγκαπούρη και μια χαρά ήταν όλα δεν έχω κανένα παράπονο, μάλιστα το φαγητό ήταν ωραιότατο. Αλλά και δικά σου πράγματα να έχεις να φας δεν σου λένε τίποτα.
 

pmaria

Member
Μηνύματα
90
Likes
44
πηγα Σιγκαπουρη με scoot, ενταξει ηταν. Και το φαγητο οκ. Στο γυρισμο, απο Σιγκαπουρη για Αθηνα, ο ηλιθιος υπαλληλος τους χωρισε οικογενεια (2 γονεις και 1 παιδι), κανεις δεν καθοταν με κανενα!!!! και ισχυριζοταν οτι τις θεσεις τις βγαζει αυτοματα το συστημα. Κατεληξα ομως οτι ηταν ασχετος αυτος και δεν εφταιγε η εταιρεια, διοτι ειδα οτι μετα πηγε συναδελφος του και τον βοηθησε και το μπαχαλο μειωθηκε. Παντως εμεις αν δεν βρισκαμε λυση με τους συνεπιβατες μας, θα τους φαινοταν λογικο ενα παιδι να ειναι ξεμπαρκο!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Καλύτερα να μη χαρακτηρίζουμε εργαζόμενους αν δεν ξέρουμε πόσο ηλίθιοι ήταν και οι γονείς που πέταγαν (έκαναν seat reservation?).
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
πηγα Σιγκαπουρη με scoot, ενταξει ηταν. Και το φαγητο οκ. Στο γυρισμο, απο Σιγκαπουρη για Αθηνα, ο ηλιθιος υπαλληλος τους χωρισε οικογενεια (2 γονεις και 1 παιδι), κανεις δεν καθοταν με κανενα!!!! και ισχυριζοταν οτι τις θεσεις τις βγαζει αυτοματα το συστημα. Κατεληξα ομως οτι ηταν ασχετος αυτος και δεν εφταιγε η εταιρεια, διοτι ειδα οτι μετα πηγε συναδελφος του και τον βοηθησε και το μπαχαλο μειωθηκε. Παντως εμεις αν δεν βρισκαμε λυση με τους συνεπιβατες μας, θα τους φαινοταν λογικο ενα παιδι να ειναι ξεμπαρκο!
Η συγκεκριμένη εταιρεία, όπως ανέφερα και εγώ σε προηγούμενο μήνυμα, βγάζει θέσεις αυτόματα, εκτός κι αν τις έχει προεπιλέξει κάποιος. Και στην δική μου πτήση το σύστημα με έβαλε να κάτσω μακριά από το συνεπιβάτη μου, κάτι που συνέβη και σε πολύ άλλο κόσμο. Το ότι οι αεροσυνοδοί έκαναν ό, τι μπόρεσαν και μας "βόλεψαν" ήταν φυσικά στα υπέρ τους, αλλά δεν ήταν υποχρεωμένες να το κάνουν. Αν θέλαμε να κάτσουμε ντε και καλά μαζί θα αγοράζαμε θέση, ή δεν θα πετούσαμε με low-cost. Το ίδιο ισχύει και για την οικογένεια με το μικρό παιδί που λες.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Μα φταίει ο άσχετος και ηλίθιος υπάλληλος της Scoot που έμεινε ξέμπαρκο το μικρό παιδί όχι οι γονείς! Και ευτυχώς που βρέθηκαν και διαδοχικές θέσεις γιατί κάποιοι ανεύθυνοι, άσχετοι και ηλίθιοι γονείς επιβιβάζονται και έχουν την απαίτηση να αλλάξεις θέση για να κάτσουν μαζί με το τέκνο τους (το θυμούνται όταν είναι να πετάξουν όχι όταν είναι να δώσουν 5 ευρώ για μια θέση)...
 

Emilykyr

Member
Μηνύματα
60
Likes
232
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Πρόσφατα πέταξα για Πεκινο από Αθήνα με Lufthansa και βρήκα τις θέσεις πολύ στενές και άβολες.Μπορεί να μου πει κάποιος που πέταξε με scoot αν οι θεσεις είναι έτσι στενες ή ακόμη χειρότερες;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.013
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom