Scoot Scoot Airlines - Αθήνα Σιγκαπούρη

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Καλή Χρονιά! Το θεωρώ ιδιαίτερα επισφαλές να κλείσω τώρα για ταξίδι, ή ακόμα και να κάνω κάποια κίνηση πριν το καλοκαίρι. :rolleyes-80: Όχι λόγω Scoot ειδικά, αλλά λόγω των περιορισμών στις μετακινήσεις. Περίμενε να δεις τι θα γίνει με τα εμβόλια, πότε οι διάφορες χώρες θα αρχίσουν να δέχονται πάλι επισκέπτες κλπ. Το πράγμα μπερδεύεται ακόμη περισσότερο αν ψάχνεις για προορισμούς με αντίθετο κλίμα από εμάς. Θεωρώ δύσκολο να κάνουμε μεγαλεπήβολα σχέδια για φέτος, πιο ρεαλιστικό μου φαίνονται ξαφνικές μικρές σύντομες αποδράσεις (για εξωτερικό μιλάω). Κι εγώ έχω στα σκαριά ένα ταξίδι σε Ειρηνικό, αλλά πάει από αναβολή σε αναβολή... :mad:
Εννοείται ότι περιμένω και δεν είναι τώρα εποχή για να κλείσει κανείς κάτι.Απο Μάρτη,Απρίλη και μετά εννοώ που απ' ότι λένε θα είναι πιο αισιόδοξα τα πράγματα.

Κι εγώ έχω στο μυαλό μου για Ρώμη π.χ. αν δεν καταφέρω ούτε φέτος να πάω Ινδονησία που θέλω.
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Δεν έχω άποψη για την αεροπορική μιας και δεν έχω ταξιδέψει μαζί της αλλά για την Σιγκαπούρη αποκόμισα τα καλύτερα...Μακάρι να σου δωθεί η ευκαιρία να πας!
Έχω πάει και έχω πάρει μια ιδέα αλλα δυστυχώς ήταν βόλτα απο stopover λίγων ωρών και δεν είχα την ευκαιρία να μείνω.Τώρα που θέλω να πάω Ινδονησία θα κανονίσω στην επιστροφή να μείνω γιατί ενθουσιάστηκα πάρα πολύ με ό,τι είδα.
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Εγώ θα κλείσω για Σεπτεμβρίο κ για καλοκαίρι...ελπίζω για το καλύτερο
Άρα θα περιμένουμε μέχρι να έρθει πάλι Αθήνα για να κλείσουμε κάτι γιατί τώρα ακόμα δεν βγάζει αποτελέσματα σε καμία ημερομηνία .
 

zade

Member
Μηνύματα
160
Likes
695
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου...
Κανονικά τα δρομολόγια είχαν ανασταλεί μέχρι το τέλος του Φεβρουαρίου. Η προηγούμενη ανακοίνωση έλεγε μόνον αυτό χωρίς καν να υπονοεί ότι θα ξεκινήσουν ξανά τον Μάρτη.

Αυτή τη στιγμή σχεδόν όλη η Ασία έχει επιβάλλει ταξιδιωτικούς προορισμούς και δεν έχει κανένα μα κανένα νόημα να πας κάπου και να κάτσεις έστω και 4 μέρες καραντίνα ( η πιο light περίπτωση).

Χωρίς να θέλω να γίνω απαισιόδοξος νομίζω ότι θέμα scoot έχει "καεί" τουλάχιστον μέχρι το καλοκαίρι, ίσως και παραπέρα. Μην σου πω όλη η νοτιοανατολική Ασία έχει καεί ως προορισμός για όλο το πρώτο εξάμηνο του'21
 

Konstantinoz

Member
Μηνύματα
157
Likes
285
Επόμενο Ταξίδι
Κουβα
Ταξίδι-Όνειρο
Εκουαδορ,περου
Κανονικά τα δρομολόγια είχαν ανασταλεί μέχρι το τέλος του Φεβρουαρίου. Η προηγούμενη ανακοίνωση έλεγε μόνον αυτό χωρίς καν να υπονοεί ότι θα ξεκινήσουν ξανά τον Μάρτη.

Αυτή τη στιγμή σχεδόν όλη η Ασία έχει επιβάλλει ταξιδιωτικούς προορισμούς και δεν έχει κανένα μα κανένα νόημα να πας κάπου και να κάτσεις έστω και 4 μέρες καραντίνα ( η πιο light περίπτωση).

Χωρίς να θέλω να γίνω απαισιόδοξος νομίζω ότι θέμα scoot έχει "καεί" τουλάχιστον μέχρι το καλοκαίρι, ίσως και παραπέρα. Μην σου πω όλη η νοτιοανατολική Ασία έχει καεί ως προορισμός για όλο το πρώτο εξάμηνο του'21
Μακαρι να ξαναέρθει Αθήνα και να ξαναπεταξουμε με 400 ευρα στην νοτιοανατολική Ασία. Ακόμα θυμαμαι αρχές του 2018 που πήγα και γύρισα από το phuket με κατι λιγότερα από 400 ευρώ και στο γυρισμό έπεσαν σάντουιτσακια και νερά από το seven eleven του αεροδρομίου της Σιγκαπούρης😂 ωραίες εποχές !!!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Μακαρι να ξαναέρθει Αθήνα και να ξαναπεταξουμε με 400 ευρα στην νοτιοανατολική Ασία.
Και πολλά λες.
Το τελευταίο χρόνο πριν το κλείσιμο, παίζανε τρομερές προσφορές. 180€ για Σιγκαπούρη, 220€ Ταιλάνδη και πάει λέγοντας.
Εγώ πήγα-ήρθα Βιετνάμ με 280€ σε τετράσκελη πτήση.
Μακάρι να διατηρηθούν οι τιμές αυτές όταν επανέλθει, κάτι που βλέπω δύσκολο έως απίθανο.
Αν επανέλθει βασικά το δρομολόγιο...
 

Konstantinoz

Member
Μηνύματα
157
Likes
285
Επόμενο Ταξίδι
Κουβα
Ταξίδι-Όνειρο
Εκουαδορ,περου
Και πολλά λες.
Το τελευταίο χρόνο πριν το κλείσιμο, παίζανε τρομερές προσφορές. 180€ για Σιγκαπούρη, 220€ Ταιλάνδη και πάει λέγοντας.
Εγώ πήγα-ήρθα Βιετνάμ με 280€ σε τετράσκελη πτήση.
Μακάρι να διατηρηθούν οι τιμές αυτές όταν επανέλθει, κάτι που βλέπω δύσκολο έως απίθανο.
Αν επανέλθει βασικά το δρομολόγιο...
Ποο Βιετνάμ με 280 αυτές είναι τιμές εγώ 2 φορές έχω πετάξει με scoot η πιο φθηνή ήταν για Σιγκαπούρη 350€ ποτέ δεν έχω πετύχει κάποια τρελή προσφορά όπως εσύ psile κάτω από 300€
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
591
Likes
2.391
Εξαρταται κ απο το αν πας με βαλιτσα, πρεπει να διευκρινιζεται καθως με προσθηκη βαλιτσας ανεβαινει αισθητα το κοστος
 

Konstantinoz

Member
Μηνύματα
157
Likes
285
Επόμενο Ταξίδι
Κουβα
Ταξίδι-Όνειρο
Εκουαδορ,περου
Εξαρταται κ απο το αν πας με βαλιτσα, πρεπει να διευκρινιζεται καθως με προσθηκη βαλιτσας ανεβαινει αισθητα το κοστος
Και τις δύο φορές ήταν με απλό ναύλο. Συνήθως οι πτήσεις από Αθήνα ξεκινούσαν απο160€ και από Σιγκαπούρη προς αθηνα ηταν λίγο πιο ακριβά.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
591
Likes
2.391
Ναι αυτο θελω να πω. Τα 300 πηγαινε ελα γινονται 400 αμα παρεις βαλιτσα, που οι περισσοτεροι χρειαζονται.
Οποτε ειναι μεν οικονομικο αλλα ειναι +100 περιπου με τσεκ ιν βαλιτσα. Μεγαλη η διαφορα.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ναι αυτο θελω να πω. Τα 300 πηγαινε ελα γινονται 400 αμα παρεις βαλιτσα, που οι περισσοτεροι χρειαζονται.
Οποτε ειναι μεν οικονομικο αλλα ειναι +100 περιπου με τσεκ ιν βαλιτσα. Μεγαλη η διαφορα.
Και πάλι, τα 400 (με βαλίτσα κιόλας) για ΝΑ Ασία είναι πάρα πολύ καλή τιμή.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
591
Likes
2.391
Δεν ειπα οτι δεν ειναι καλη τιμη. Ειπα πως εξακολουθει να ειναι οικονομικο.
Απλως θεωρω οτι το να λεμε την τιμη χωρις να διευκρινιζουμε το θεμα βαλιτσα δημιουργει λαθος εντυπωσεις. Με βαλιτσα ειναι εκατο πανω.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.398
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom