Sky Express Sky Express - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

Manos46

Member
Μηνύματα
594
Likes
2.464
Ταξίδι-Όνειρο
???
Αυτα με τους όρθιους ή επιβάτες αγκαζέ με τον πιλότο , κινούνται στην σφαίρα της φαντασίας κ της μυθοπλασίας….
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
7.993
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
1686570545450.png
Nα, αυτές είναι οι θέσεις στο κόκπιτ ....... :xalara:
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Αυτα με τους όρθιους ή επιβάτες αγκαζέ με τον πιλότο , κινούνται στην σφαίρα της φαντασίας κ της μυθοπλασίας….
Δεν ξέρω που αναφέρεσαι, αλλά αυτή είναι μια θέση πίσω από τον κυβερνήτη του σκάφους.
screenshot-www.alphanews.live-2023.06.12-13_58_55.png
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Δεν ξέρω που αναφέρεσαι, αλλά αυτή είναι μια θέση πίσω από τον κυβερνήτη του σκάφους.
View attachment 432488
2 θέσεις πίσω από τον πιλότο και τον συγκυβερνήτη υπάρχουν. Αλλά προφανώς και δεν είναι για overbooked επιβάτες.
 

Konstantinb

Member
Μηνύματα
229
Likes
953
23 Απριλίου πτήση skyexpress 9και κάτι Θεσσαλονίκη - Ηράκλειο μεγάλη επιστροφή από Πάσχα. Ανακοίνωση ότι είναι υπερπλήρης και όσοι θέλουν να μην μπουν με αντάλλαγμα δε θυμάμαι το ποσό 100-200 και την επόμενης μέρας πτήση. Μάλιστα, η μία κοπέλα που ήταν πίσω μας, μας είπε ότι μια μέρα νωρίτερα, Σάββατο, δε μπήκε στη πτήση της και για αυτό βρισκόταν και εκείνη τη στιγμή εκεί. Ήμασταν αρκετά μπροστά καθώς μας κάλεσε με σειρές. Μπήκαμε και λίγο πριν ξεκινήσουμε μπήκαν δύο παιδιά ζευγάρι υποθέτω γύρω στα 30, άφησαν τις χειραποσκευες στις αεροσυνοδούς και μπήκαν στο πιλοτήριο. Όταν φτάσαμε, βγήκαν, και μάλιστα ήταν δίπλα μου στο λεωφορείο και τα λέγανε στο τηλ γελώντας.
Είπα να το γράψω τότε εδώ αλλά δεν είχα κάποιο λόγο. Είδα θέμα για την sky και το πέταξα. Τέλος.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
23 Απριλίου πτήση skyexpress 9και κάτι Θεσσαλονίκη - Ηράκλειο μεγάλη επιστροφή από Πάσχα. Ανακοίνωση ότι είναι υπερπλήρης και όσοι θέλουν να μην μπουν με αντάλλαγμα δε θυμάμαι το ποσό 100-200 και την επόμενης μέρας πτήση. Μάλιστα, η μία κοπέλα που ήταν πίσω μας, μας είπε ότι μια μέρα νωρίτερα, Σάββατο, δε μπήκε στη πτήση της και για αυτό βρισκόταν και εκείνη τη στιγμή εκεί. Ήμασταν αρκετά μπροστά καθώς μας κάλεσε με σειρές. Μπήκαμε και λίγο πριν ξεκινήσουμε μπήκαν δύο παιδιά ζευγάρι υποθέτω γύρω στα 30, άφησαν τις χειραποσκευες στις αεροσυνοδούς και μπήκαν στο πιλοτήριο. Όταν φτάσαμε, βγήκαν, και μάλιστα ήταν δίπλα μου στο λεωφορείο και τα λέγανε στο τηλ γελώντας.
Είπα να το γράψω τότε εδώ αλλά δεν είχα κάποιο λόγο. Είδα θέμα για την sky και το πέταξα. Τέλος.
Το σενάριο που παίζει σε αυτές τις περιπτώσεις ότι μπορεί να είναι πλήρωμα αεροπορικής εταιρείας και να έχουν myID εισιτήρια που είναι των αεροπορικών που πληρώνουν μόνο φόρους. Έτσι από την στιγμή που η πτήση ήταν πλήρης, τους έβαλαν στα jumpseats.
 

Konstantinb

Member
Μηνύματα
229
Likes
953
Έχει βάση το σενάριο σου, αλλά σε αυτή τη περίπτωση ούτε θα έδειχναν έκπληξη (τουλάχιστον) ούτε θα συζητουσαν μετά στο τηλ τα σχετικά και θα έβλεπαν βίντεο (δεν είμαι περίεργος, απλά ήμασταν ο ένας πάνω στον άλλον 😎). Αυτό έζησα εγώ, οποίος θέλει το ψάχνει όποιος θέλει το πιστεύει και όλα καλά. Ειρωνίες κτλ δε θα δεχτώ από κάτι τύπους πιο πάνω.
 

tsampi90

Member
Μηνύματα
331
Likes
1.750
Καλησπέρα!

Προσπαθώ από χτες το βράδυ να κλείσω εισιτήρια με sky express αλλά για κάποιον λόγο που δεν μπορώ να καταλάβω, επιστρέφει πάντα στο σημείο δήλωσης στοιχείων. Έχω βάλει σωστά τα στοιχεία και για μένα και για τον συνεπιβάτη μου. Έχω δοκιμάσει να βάλω το τηλέφωνο επικοινωνίας τόσο με κωδικό +30 όσο και σκέτο αλλά και πάλι δεν με αφήνει να προχωρήσω. Έχω δοκιμάσει τόσες φορές που πιστεύω πλέον ότι υπάρχει θέμα με το σάιτ. Αντιμετωπίζει κάποιος άλλος παρόμοιο θέμα με το σάιτ αυτές τις μέρες;
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
878
Likes
1.943
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Καλησπέρα!

Προσπαθώ από χτες το βράδυ να κλείσω εισιτήρια με sky express αλλά για κάποιον λόγο που δεν μπορώ να καταλάβω, επιστρέφει πάντα στο σημείο δήλωσης στοιχείων. Έχω βάλει σωστά τα στοιχεία και για μένα και για τον συνεπιβάτη μου. Έχω δοκιμάσει να βάλω το τηλέφωνο επικοινωνίας τόσο με κωδικό +30 όσο και σκέτο αλλά και πάλι δεν με αφήνει να προχωρήσω. Έχω δοκιμάσει τόσες φορές που πιστεύω πλέον ότι υπάρχει θέμα με το σάιτ. Αντιμετωπίζει κάποιος άλλος παρόμοιο θέμα με το σάιτ αυτές τις μέρες;
Ενδεχομένως να υπάρχει πρόβλημα με τα cookies. Σβηστά και δοκίμασε πάλι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.870
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom