Summer vs. Winter

Καλοκαίρι ή Χειμώνας

  • Καλοκαίρι

    Votes: 83 53,5%
  • Χειμώνας

    Votes: 72 46,5%

  • Total voters
    155

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Άντε, έρχεται και από βδομάδα σιγά σιγά μια ψυχρούλα να αλλάζουμε κλίμα.
Σιγα ρε μη μασας, εμενα παντως σημερα με φιλοξενησε αυτη η εδω η παραλια



κι ακολουθουν κι αλλες μεχρι τελος του μηνα, βρεξει χιονισει...
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Maltakia, για μένα ένα mojito γιατί δεν καπνίζω και ρίξε και κάτι στη φωτιά να "τζομαλιάσει"!!!
Τι καλύτερο από το να κάνει κρύο και ας είμαι και κρυουλιάρα. Αυτό το 35+ δεν αντέχεται ενώ στο κρύο, φοράς κάτι ακόμη και είσαι οκ. Όσο για την υδροτίλα όπου βρεθείς κι όπου σταθείς, ειδικά στο γυμναστήριο, δεν το συζητώ...
Το χειμώνα, τη μία μέρα θα βρέχει, την άλλη θα έχει ήλιο, την άλλη θα φυσάει και πάει λέγοντας. Το καλοκαίρι, ζέστη, ζέστη, ζέστη....
Αν βαρεθείς, πάς έναν τροπικό (στην Κούβα πχ) και ξελαμπικάρεις.
Όσο για τις αγαπημένες πόλεις: Παρίσι, Λονδίνο, Ρώμη, Βιέννη, Πράγα, οι περισσότερες ιστορίες έχουν γραφτεί έχοντας σαν εποχή ταξιδιού τον χειμώνα
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ο,τι και να λες δε μας πειθεις:bleh:
Και μονο αυτη η παραλια που βλεπω απο πανω μου δινει κουραγιο για τα χειμωνοαγγουρια που ερχονται.


Τι εγινε χειμωνικοι ?εχετε βαλει και τους μπατζανακηδες σας να γινουν μελη για ενισχυση?:D
 

galat

Member
Μηνύματα
851
Likes
2.118
Επόμενο Ταξίδι
...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική

Χειμώνας, γιατί έχει τις ωραιότερες μέρες του χρόνου



ΝΟΕΜΒΡΗΣ











ΔΕΚΕΜΒΡΗΣ









ΓΕΝΑΡΗΣ





Πρωτοχρονιά 2006







ΦΛΕΒΑΡΗΣ

17 Φλεβάρη 2008


18 Φλεβάρη 2008


Και η επόμενη μέρα 19 Φλεβάρη 2008



ΜΑΡΤΗΣ

Τα μπάνια άρχισαν...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ναι ρε, αλλα το χειμωνα λιγοι ειναι αυτοι που που μπορουν να απολαμβανουν καθημερινα τετοιες εικονες. Ασε που βλεποντας τη θαλασσα στις φωτογραφιες μου 'ρχεται να βουτηξω... και χειμωνα δε λεει.
Τελικα πειστηκα για Καλοκαιρι!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.699
Likes
6.681
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Ναι ρε, αλλα το χειμωνα λιγοι ειναι αυτοι που που μπορουν να απολαμβανουν καθημερινα τετοιες εικονες. Ασε που βλεποντας τη θαλασσα στις φωτογραφιες μου 'ρχεται να βουτηξω... και χειμωνα δε λεει.
Τελικα πειστηκα για Καλοκαιρι!
πες τα Τριπάκια !!!
και εγω που ζω καθημερινα το Χειμωνα τετοιες εικονες τις απολαμβανω παρεα με τη χειμωνιατικη "καταθλιψη" μου ειδικα μόλις σκοτεινιαζει απο τις 5 το απογευμα !:mad:
απο το καλοκαιρι αυτο μου αρεσει περισσοτερο και μου ανεβαζει τη διαθεση ειναι το φως μεχρι τις 9 η ωρα :lol:
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Τρομερες οι φωτογραφιες....!!! Αλλα χειμωνας και θαλασσα κατι μου κανει, σατι σε καταθλιψαρα μερια κι εμενα μαζι με τη KIKI..
 
Μηνύματα
2.497
Likes
3.211
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Eσάς να σας κάνει κάτι σε...καταθλιψάρα μεριά όπως το είπατε...εμάς αυτό μας πιάνει το καλοκαίρι:bleh: με την μπίχλα τη ζέστη την κοσμοσυρροή,το πατής με πατώσε στις παραλίες και φυσικά τη μπίχλα τη ζέστη,την υγρασία τη δύσπνοια στις πόλεις όπου ζούμε και δυστυχώς πρέπει να δουλεύουμε και να...σερνόμαστε.

Ο καθένας μιλάει προσωπικά κι εγώ αν ήμουν φευγάτη από την πόλη μου και όποτε μου κάπνιζε:haha: ήμουν στο βουνό,όποτε μου τη βαρούσε στη θάλασσα και άλλοτε στο εξωτερικό ίσως και να μου άρεζε το καλοκαίρι
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Galat, καταπληκτικές οι φωτογραφίες σου. Μου δίνεις αφορμή να βάλω κι εγώ κάποιες αγαπημένες. Έχεις δίκιο με το μήνυμα που περνάς με τις φωτογραφίες σου, το χειμώνα έχει πολύ ωραία χρώματα. Στην παραλία μας δε η θάλασσα αλλάζει ανά πάσα στιγμή μες στην ημέρα. Βαθύ μπλε, μολυβί, πράσινο, ανοιχτό πράσινο. Τι χρώματα... Λυπάμαι που δεν έχω αποτυπώσει όσα χρώματα έχω δει, καθώς δεν κουβαλάω πάντα μηχανή μαζί μου. Καθόμαστε και τη χαζεύουμε. Κι ο ουρανός.


[/IMG]

Βάζω μερικές από περίπου πριν 8-10 χρόνια που μας χιόνισε μέχρι κάτω στη θάλασσα. Το περιμένω πώς και πώς...



 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.335
Μηνύματα
888.796
Μέλη
39.003
Νεότερο μέλος
Emalin

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom