Summer vs. Winter

Καλοκαίρι ή Χειμώνας

  • Καλοκαίρι

    Votes: 83 53,5%
  • Χειμώνας

    Votes: 72 46,5%

  • Total voters
    155

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Πάρτε και μία δική μου

 
Last edited by a moderator:

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ότι κι αν κάνω δεν ανεβαίνει η ριμάδα.
Εγώ από χθες είχα πρόβλημα με τη γκαλερί εδώ στο ανέβασμα κι έτσι κατέφυγα στο photobucket. Αν έχεις λογαριασμό εκεί, αφού επιλέξεις στην απάντησή σου το "εισάγετε εικόνα", στο πεδίο "διεύθυνση url" κάνεις επικόλληση το direct link του photobucket (από πάνω προς τα κάτω στα δεξιά έχει email & IM/direct link/Html code κλπ..)
 
Last edited by a moderator:

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ευχαριστώ mel.Έχω γνώση να την ανεβάσω με δέκα διαφορετικούς τρόπους αλλά δεν με θέλει με τίποτα.Ευχαριστώ όπως και να'χει πάντως.

edit: Ουφ,επιτέλους...
 

galat

Member
Μηνύματα
851
Likes
2.118
Επόμενο Ταξίδι
...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
....και εγω που ζω καθημερινα το Χειμωνα τετοιες εικονες τις απολαμβανω παρεα με τη χειμωνιατικη "καταθλιψη" μου ειδικα μόλις σκοτεινιαζει απο τις 5 το απογευμα!...
Τυπικά ο χειμώνας αρχίζει με το χειμερινό ηλιοστάσιο στις 21 Δεκεμβρίου, οπότε και αρχίζει πλέον να μεγαλώνει η μέρα. Εμένα αυτό με γεμίζει με απέραντη αισιοδοξία. Αν και ο χειμώνας και τα κρύα του είναι μπροστά, η μέρα μεγαλώνει και αυτό με κάνει να παραγνωρίζω τα κρύα και τις κακοκαιρίες.
Άσε που έρχονται τον Γενάρη και οι αλκυονίδες μέρες, με τον υπέροχο καιρό, την καθαρή ατμόσφαιρα, τα ζωντανά χρώματα, το τέλειο φως.

...Ασε που βλεποντας τη θαλασσα στις φωτογραφιες μου 'ρχεται να βουτηξω... και χειμωνα δε λεει....
...Αλλα χειμωνας και θαλασσα κατι μου κανει, σατι σε καταθλιψαρα μερια κι εμενα μαζι με τη KIKI..
Και η θάλασσα.... Ακύμαντη και καταγάλανη, λίγες μέρες πριν ή μετά από την απόλυτη κακοκαιρία, θέλεις να την πιείς στο ποτήρι. Μιά τέτοια μέρα αξίζει όσες δέκα καλοκαιρινές (κατά την ταπεινή μου γνώμη).
Άσε που υπάρχουν και οι χειμερινοί κολυμβητές....

Επ εύκαιρία :


Υ.Γ. Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια για τις φωτογραφίες.
 

harilander

Member
Μηνύματα
560
Likes
466
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
δεν καταλαβαίνω γιατι εχουμε χωρίσει τον χρόνο στις δυο αυτές εποχές και εχουμε αφήσει απέξω τις άλλες δυο που είναι υπέροχες ,η άνοιξη και το φθινόπωρο.Πραγματικά είναι ωραιες γιατι δεν εχουν τις ακραιες θερμοκρασίες των δυο ανταγωνιστών και ειναι ενας συνδυασμός τους.
Μου άρεσει η καθε εποχή για αυτό που είναι και μου αρέσει να υπάρχει αυτή η εναλαγή.
Μήπως είμαι ο μόνος;:roll:
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
^και ειναι και οι καλυτερες για ταξιδακια στην ευρωπη!!!:)

αν και τα τελευταια χρονια εχουμε ψιλοχασει αυτες τις ενδιαμεσες εποχες..
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
δεν καταλαβαίνω γιατι εχουμε χωρίσει τον χρόνο στις δυο αυτές εποχές και εχουμε αφήσει απέξω τις άλλες δυο που είναι υπέροχες ,η άνοιξη και το φθινόπωρο.Πραγματικά είναι ωραιες γιατι δεν εχουν τις ακραιες θερμοκρασίες των δυο ανταγωνιστών και ειναι ενας συνδυασμός τους.
Μου άρεσει η καθε εποχή για αυτό που είναι και μου αρέσει να υπάρχει αυτή η εναλαγή.
Μήπως είμαι ο μόνος;:roll:
Εξηγήθηκε για την άνοιξη σε προηγούμενα μηνύματα κι επίσης πολλοί είπαν πως την αγαπούν. Όσο για το φθινόπωρο...αλήθεια υπάρχει πια φθινόπωρο; Για μπάνιο είναι ο καιρός ακόμη (έλεος). Κι ως συνήθως θα μας πάει κατευθείαν σε χειμώνα... Και προφανώς ο συντάκτης ήθελε να παίξει ανάμεσα σε 2 ακραίες εποχές, όπως λες κι εσύ. Αλήθεια δε μας είπες ποια προτιμάς μεταξύ των δύο; :)
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Προφανώς και ήθελα να παίξω μεταξύ των άκρων για να πολωθεί και χιουμοριστικά η κουβέντα.Επίσης ως έναυσμα πήρα μια συζήτηση που έγινε κάποια στιγμή στο off-topic.Η άνοιξη είναι καταφανής νικήτρια σε ένα γενικότερο γκάλοπ,αλλά εγώ θέλω να μάθω μεταξύ αυτών των δύο,και μάλιστα όταν εμφανίζουν τα πλήρη χαρακτηριστικά τους,ποιό είναι προτιμητέο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.335
Μηνύματα
888.788
Μέλη
39.003
Νεότερο μέλος
Emalin

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom