ΗΠΑ Tι αεροπορικη να επιλεξω?

thalia tsif

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.100
Με airserbia δεν έχεις επιλογή????εγώ έκλεισα Μάιο από Θεσσαλονίκη με την συγκεκριμένη 550€
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Συγνώμη παρέλειψα να πω οτι ειναι απο Αθήνα....η loufthansa απο θεσσαλονικη
Αθήνα μένεις;και αυτή τη διαδρομή ως θες/νικη πως θα την εκανες;
Πάντως εγώ δεν θα επέλεγα χωριστά εισιτηρια...άλλο για Μιλάνο και άλλο για Ν.Υόρκη...Είναι 2 πτήσεις και μπορεί κάτι να πάει στραβά και να τα πληρώσεις από την τσέπη σου.
Η Delta στο απευθείας τι τιμή σου βγάζει;
 

Evi.. Evaki

Member
Μηνύματα
14
Likes
3
Αθήνα μένεις;και αυτή τη διαδρομή ως θες/νικη πως θα την εκανες;
Πάντως εγώ δεν θα επέλεγα χωριστά εισιτηρια...άλλο για Μιλάνο και άλλο για Ν.Υόρκη...Είναι 2 πτήσεις και μπορεί κάτι να πάει στραβά και να τα πληρώσεις από την τσέπη σου.
Η Delta στο απευθείας τι τιμή σου βγάζει;
ΓΙΑΝΝΕΝΑ μένω.. Η delta ειναι γύρω στα 800. Και εγω γενικά ειμαι κατα των χωριστών εισιτηρίων αλλα εδω τωρα δελεαζομαι πολυ απο το 380 της emirates και νομιζω ειναι κ αρκετός ο χρόνος μετεπιβίβασης.. Δεν ξερω..
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
ΓΙΑΝΝΕΝΑ μένω.. Η delta ειναι γύρω στα 800. Και εγω γενικά ειμαι κατα των χωριστών εισιτηρίων αλλα εδω τωρα δελεαζομαι πολυ απο το 380 της emirates και νομιζω ειναι κ αρκετός ο χρόνος μετεπιβίβασης.. Δεν ξερω..
Ειναι υπεραρκετος σε σημειο που θα βαρεθεις στο αεροδρομιο ακομα κ καθυστερηση ναχει η aegean καλα θασαι. Μονο μη τυχει καμια απεργια. Οταν λες 492 εννοεις μετ επιστροφης? ολες οι τιμες που εχεις δει ειναι με επιστροφη? δε προσεξα.. Αν παντως πας απο Μιλανο κ σου επιτρεψουν βγαλε θεσεις εξοδο κινδυνου. Μιλαμε για πολλη απλα-ξαπλα... Το μονο μειον ειναι οτι φτανεις αργα δηλ παει η πρωτη μερα. Σκεψου το κι αυτο
 

Evi.. Evaki

Member
Μηνύματα
14
Likes
3
Ειναι υπεραρκετος σε σημειο που θα βαρεθεις στο αεροδρομιο ακομα κ καθυστερηση ναχει η aegean καλα θασαι. Μονο μη τυχει καμια απεργια. Οταν λες 492 εννοεις μετ επιστροφης? ολες οι τιμες που εχεις δει ειναι με επιστροφη? δε προσεξα.. Αν παντως πας απο Μιλανο κ σου επιτρεψουν βγαλε θεσεις εξοδο κινδυνου. Μιλαμε για πολλη απλα-ξαπλα...
Ναι ειναι με επιστροφή ολες οι τιμες .. Ευχαριστω πολυ για την συμβουλή για τις θεσεις!!
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Ναι ειναι με επιστροφή ολες οι τιμες .. Ευχαριστω πολυ για την συμβουλή για τις θεσεις!!
Σκεψου μονο οτι θα χασεις τη πρωτη μερα γιατι φτανεις αργα. Το μονο μειον για μενα
 

Evi.. Evaki

Member
Μηνύματα
14
Likes
3
Σκεψου μονο οτι θα χασεις τη πρωτη μερα γιατι φτανεις αργα. Το μονο μειον για μενα
Αυτο πραγματικά ειναι το μονο που σκεφτομαι τωρα γιατι όντως παει η πρωτη μερα φτάνεις 7 το απόγευμα, ενω με τις άλλες απο ελλαδα 3 μεσημέρι .. Δεν ξερω ....
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Αυτο πραγματικά ειναι το μονο που σκεφτομαι τωρα γιατι όντως παει η πρωτη μερα φτάνεις 7 το απόγευμα, ενω με τις άλλες απο ελλαδα 3 μεσημέρι .. Δεν ξερω ....
Πιστεύω πως τα 2 χωριστά εισιτήρια έχουν περισσότερο ρίσκο παρά κέρδος. Αν κάτι πάει στραβά στην πρώτη πτήση τότε μπορεί να πληρώσεις πολλά παραπάνω για να φτάσεις στον προορισμό σου. Επίσης, σε ένα μακρινό ταξίδι οι 6 ώρες αναμονής, έναντι 2 πχ αν το εισιτήριο ήταν εννιαίο κουράζουν περισσότερο. Αν έχετε και βαλίτσα, και δε μπορεί να τσεκαριστεί μέχρι τον τελικό προορισμό, κάτι το οποίο σε 2 χωριστά εισιτήρια οι αεροπορικές δεν έχουν υποχρέωση να κάνουν, σκέψου ότι θα ξαναμπείς στη διαδικασία αναμονής για παράδοση βαλίτσας, εκ νέου ελέγχου κλπ κλπ. Κι όλα αυτά για ένα ταξίδι σε οικονομική θέση, που οι διαφορές δεν είναι πια και τεράστιες μεταξύ των αεροπορικών.

Επίσης μερίδιο στην Air Serbia δεν έχει η Emirates αλλά η Etihad.
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.100
Πιστεύω πως τα 2 χωριστά εισιτήρια έχουν περισσότερο ρίσκο παρά κέρδος. Αν κάτι πάει στραβά στην πρώτη πτήση τότε μπορεί να πληρώσεις πολλά παραπάνω για να φτάσεις στον προορισμό σου. Επίσης, σε ένα μακρινό ταξίδι οι 6 ώρες αναμονής, έναντι 2 πχ αν το εισιτήριο ήταν εννιαίο κουράζουν περισσότερο. Αν έχετε και βαλίτσα, και δε μπορεί να τσεκαριστεί μέχρι τον τελικό προορισμό, κάτι το οποίο σε 2 χωριστά εισιτήρια οι αεροπορικές δεν έχουν υποχρέωση να κάνουν, σκέψου ότι θα ξαναμπείς στη διαδικασία αναμονής για παράδοση βαλίτσας, εκ νέου ελέγχου κλπ κλπ. Κι όλα αυτά για ένα ταξίδι σε οικονομική θέση, που οι διαφορές δεν είναι πια και τεράστιες μεταξύ των αεροπορικών.

Επίσης μερίδιο στην Air Serbia δεν έχει η Emirates αλλά η Etihad.
Etihad έγραψα λάθος..από Θεσσαλονίκη νομίζω είναι η καλύτερη επιλογή..ειναι ένα δρομολόγιο με μια στάση...δεν έχει ρίσκο γιατί είναι μια εταιρία...αν έφευγα από μιλανο που το σκέφτηκα κ εγώ ήθελα δυο εταιρίες κ το θεώρησα ρίσκο..αν κ το βρήκα 350...προτιμησα airserbia κ μάλιστα θα μείνουμε κ ένα βράδυ βελιγραδι με καλό φαγητό κ βόλτα..

Επίσης ήθελα να προσθέσω πως φτάνω νέα Υόρκη στις 12 το μεσημέρι..
 
Last edited by a moderator:

Evi.. Evaki

Member
Μηνύματα
14
Likes
3
Να σας ρωτήσω κατι.. Βρίσκω απο θεσσαλονικη και τη loufthansa A340-600 τι λέτε για αυτο; [ κάποιος μου το ανέφερε σαν βυθισμένο στην μετριότητα ] Ειμαι ανάμεσα σε αυτο η την emirates απο μιλανο.
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.100
Κα
Να σας ρωτήσω κατι.. Βρίσκω απο θεσσαλονικη και τη loufthansa A340-600 τι λέτε για αυτο; [ κάποιος μου το ανέφερε σαν βυθισμένο στην μετριότητα ] Ειμαι ανάμεσα σε αυτο η την emirates απο μιλανο.
Καλύτερα από Θεσσαλονίκη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.742
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom