ΗΠΑ Tι αεροπορικη να επιλεξω?

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.692
Likes
50.602
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Απλος εινα μεγαλη η διαφορα στην τιμη,δλδ στν Turkish ειναι πιο φθηνα,οπως και η KLM .Απλος δεν ξερω κατα ποσο ασφαλης ειναι κ οι 2!
Τι πιθανότητες έχει να πέσει ένα αεροπλάνο αυτών των δύο εταιρειών; Μια στο τρισεκατομμύριο; Στο τετράκις εκατομμύριο; Πόσες χιλιάδες πτήσεις κάνουν ημερησίως/εβδομαδιαίως;

Μάλλον πιθανότερο είναι να σου πέσει ένα πιάνο στο κεφάλι την ώρα που περπατάς την Πατησίων και να πεθάνεις σαν το Ρότζερ Ράμπιτ.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Απλος εινα μεγαλη η διαφορα στην τιμη,δλδ στν Turkish ειναι πιο φθηνα,οπως και η KLM .Απλος δεν ξερω κατα ποσο ασφαλης ειναι κ οι 2!
Ε δεν είπες ότι έχει μεγάλη διαφορά στην τιμή. Θέμα ασφάλειας δεν τίθεται για καμία από τις 3. Θα πήγαινα με την πιο οικονομική στην προκειμένη.
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
423
Likes
515
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Απλος εινα μεγαλη η διαφορα στην τιμη,δλδ στν Turkish ειναι πιο φθηνα,οπως και η KLM .Απλος δεν ξερω κατα ποσο ασφαλης ειναι κ οι 2!
Κοίτα και την Air Serbia (την έχει η Εtihad). Πολύ καλές κριτικές και φθηνό εισιτήριο με 2 βαλίτσες checked.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Οχι ακριβως. Ο ιδιοκτητης κ μεγαλυτερος μέτοχος ηταν κ ειναι η κυβερνηση της Σερβιας. Και απο 1/1 έχει κ το management.
Να υποθέσω οτι είναι η αειμνηστη Yat ;
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Πω πω ξεχασα και πως γραφοταν !!

Δεκαετια 80 της οφείλω πολλά απο τα ταξιδια μου . Ειχε πολυ φθηνες τιμές σε σχέση με τις υπόλοιπες .
Σε κατι 10ωρα τρανζιτ εβγαινα βόλτες στο κομμουνιστικό τότε Βελιγράδι , μας έδιναν και day use σε ξενοδοχεια που ειχαν και νόστιμο φαγητό .
 

nikoletta1982

Member
Μηνύματα
139
Likes
25
Καλησπέρα.. Θα ήθελα να σας ρωτήσω, αν ξέρετε περίπου πόσο καιρό πριν είναι καλύτερα, πότε είναι οικονομικότερα, να κλείσω αεροπορικά για Νέα Υόρκη απο Αθήνα απευθείας? Απ΄ οτι έχω δει η Emirates βγάζει τιμές κ με 500-600 ευρώ.
Σκεφτόμαστε να πάμε τον Αύγουστο κ κοιτάζουμε ήδη τα εισιτήρια αλλά πιστεύω οτι θα μπορούσαν να πέσουν οι τιμές κ είναι πολύ νωρίς να τα βγάλουμε απο τώρα. Τι λέτε? Μην μου πείτε να τα βγάλουμε τελευταία στιγμή γιατί κτ θα πάθω..:) ευχαριστώ..
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Καλησπέρα.. Θα ήθελα να σας ρωτήσω, αν ξέρετε περίπου πόσο καιρό πριν είναι καλύτερα, πότε είναι οικονομικότερα, να κλείσω αεροπορικά για Νέα Υόρκη απο Αθήνα απευθείας? Απ΄ οτι έχω δει η Emirates βγάζει τιμές κ με 500-600 ευρώ.
Σκεφτόμαστε να πάμε τον Αύγουστο κ κοιτάζουμε ήδη τα εισιτήρια αλλά πιστεύω οτι θα μπορούσαν να πέσουν οι τιμές κ είναι πολύ νωρίς να τα βγάλουμε απο τώρα. Τι λέτε? Μην μου πείτε να τα βγάλουμε τελευταία στιγμή γιατί κτ θα πάθω..:) ευχαριστώ..
Εχω την εντυπωση οτι μόνο η Emirates κάνει απευθείας .
Να πέσουν οι τιμές για τον Αυγουστο θα μου φανεί παράξενο . Ειναι η εποχή που ταξιδευουν όλοι οι Ελληνοαμερικάνοι και οι πτήσεις ειναι γεμάτες .
 

nikoletta1982

Member
Μηνύματα
139
Likes
25
Εχω την εντυπωση οτι μόνο η Emirates κάνει απευθείας .
Να πέσουν οι τιμές για τον Αυγουστο θα μου φανεί παράξενο . Ειναι η εποχή που ταξιδευουν όλοι οι Ελληνοαμερικάνοι και οι πτήσεις ειναι γεμάτες .
Δλδ λες οτι απο δω κ πέρα θ αρχίσουν να ανεβαίνουν οι τιμές?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.236
Μηνύματα
884.530
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom