ΗΠΑ Tι αεροπορικη να επιλεξω?

brhcp

Member
Μηνύματα
11
Likes
2
Τελικά έκλεισα με Turkish. 634€ . 1 χειραποσκευή+2 αποσκευές μέχρι 23kg για Economy. Βusiness Class είναι μέχρι 32kg. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις :)
 

Evi.. Evaki

Member
Μηνύματα
14
Likes
3
Kαλησπερα..
κλεινω για Νεα Υορκη αεροπορικα και ειμαι μεταξυ της british 747-400, swiss A330-300 και
lufthansa A340-600.
Οι ώρες ειναι σε ολες πρωινες και τα χρηματα ιδια περιπου.
Τα φωτα σας παρακαλωωω!!
Ευχαριστω πολυ!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.314
Kαλησπερα..
κλεινω για Νεα Υορκη αεροπορικα και ειμαι μεταξυ της british 747-400, swiss A330-300 και
lufthansa A340-600.
Οι ώρες ειναι σε ολες πρωινες και τα χρηματα ιδια περιπου.
Τα φωτα σας παρακαλωωω!!
Ευχαριστω πολυ!
Προσωπικά θα πήγαινα με την σειρά που τα έγραψες.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δεν λες απο που. Τεσπα ασυγκριτα τα παμπαλαια 747 με τα 330. Μονο για φανατικους...απο αυτές τις ελαχιστες επιλογες που θετεις (γιατι τοσο λιγες? Τοσες εταιρεις πανε ΝΥ) swiss κ μονο swiss. Τα της ΒΑ ειναι μουσειακο ειδος και το γερμανικο βυθισμενο στη μετριοτητα.
 

Evi.. Evaki

Member
Μηνύματα
14
Likes
3
Συγνώμη παρέλειψα να πω οτι ειναι απο Αθήνα. Swiss με ενδιάμεσο ζυριχη k British λονδινο περίπου στη μιάμιση ωρα ενω η loufthansa απο θεσσαλονικη με ενδιάμεσα Μόναχο .Σκέφτηκα και την delta αλλα μου βγαίνει λιγο πιο ακριβη.Το βασικότερο μου ειναι η ασφάλεια και μετα τα υπόλοιπα
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Συγνώμη παρέλειψα να πω οτι ειναι απο Αθήνα Swiss k British ενω η loufthansa απο θεσσαλονικη. Σκέφτηκα και την delta αλλα μου βγαίνει λιγο πιο ακριβη.
Το απευθείας ειναι παντα η καλυτερη επιλογη. Μετα ακολουθουν το γαλλικο 380, των εμιρηδων απο μιλανο, ολα της Αλιταλια και μετά σε μεγαλη αποσταση οι επιλογες που ειπες. Για μερικες δεκαδες ευρω μην το συζητας καν. Αν προκειται για εκατονταδες παρε το φθηνότερο κ τελος.
 

Evi.. Evaki

Member
Μηνύματα
14
Likes
3
Το απευθείας ειναι παντα η καλυτερη επιλογη. Μετα ακολουθουν το γαλλικο 380, των εμιρηδων απο μιλανο, ολα της Αλιταλια και μετά σε μεγαλη αποσταση οι επιλογες που ειπες. Για μερικες δεκαδες ευρω μην το συζητας καν. Αν προκειται για εκατονταδες παρε το φθηνότερο κ τελος.
Ωραια η επιλογή της emirates απο μιλανο δεν το σκέφτηκα! Θα το κοιτάξω να δω ποσο βγαίνει
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Ωραια η επιλογή της emirates απο μιλανο δεν το σκέφτηκα! Θα το κοιτάξω να δω ποσο βγαίνει
Εγώ πάλι δε θα έμπλεκα με χωριστά εισιτήρια για να πετάξω οικονομική από άλλη πόλη, εκτός πια κι αν γλυτώνατε πολλά χρήματα.

Στο προκείμενο, θα επέλεγα την απευθείας πτήση αν δεν ήταν αρκετά ακριβότερη, και θα απέφευγα από τις 3 εταιρίες την ΒΑ καθότι αν έχεις την ατυχία να πέσεις σε μη ανακαινισμένο 747 θα κάνεις ένα μικρό ταξίδι στο χρόνο (αν και η ανάκλιση των καθισμάτων είναι καλή).
 

Evi.. Evaki

Member
Μηνύματα
14
Likes
3
Εγώ πάλι δε θα έμπλεκα με χωριστά εισιτήρια για να πετάξω οικονομική από άλλη πόλη, εκτός πια κι αν γλυτώνατε πολλά χρήματα.

Στο προκείμενο, θα επέλεγα την απευθείας πτήση αν δεν ήταν αρκετά ακριβότερη, και θα απέφευγα από τις 3 εταιρίες την ΒΑ καθότι αν έχεις την ατυχία να πέσεις σε μη ανακαινισμένο 747 θα κάνεις ένα μικρό ταξίδι στο χρόνο (αν και η ανάκλιση των καθισμάτων είναι καλή).
Γύρω στα 500 ευρω βγαίνει απο μιλανο η emirates με Α380-800 . Η delta απευθείας απο Αθήνα κοστιζει 770 ευρω με boing 767-700
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Εγώ πάλι δε θα έμπλεκα με χωριστά εισιτήρια για να πετάξω οικονομική από άλλη πόλη, εκτός πια κι αν γλυτώνατε πολλά χρήματα.
Εν προκειμένω, επειδή το έκανα αυτό φέτος το καλοκαίρι (από Μιλάνο με Emirates) δεν υπάρχει θέμα να μη προλάβει, γιατί αν πετάξει με Aegean για Μιλάνο (δεν είμαι σίγουρη για Easyjet τι ώρα φτάνει Μιλάνο, είναι κ σε άλλο terminal) για να είναι στο ίδιο terminal, έχει ΠΟΛΛΗ ώρα αναμονής (το καλοκαίρι περίμενα γύρω στις 6 ώρες γεμάτα από την άφιξη ως την αναχώρηση). Και έμεινα άκρως ικανοποιημένη από την Emirates!! Να τσεκάρει βέβαια αν άλλαξαν οι ώρες αναχώρησης την εποχή που θέλει να παει
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Γύρω στα 500 ευρω βγαίνει απο μιλανο η emirates με Α380-800 . Η delta απευθείας απο Αθήνα κοστιζει 770 ευρω με boing 767-700
Αν βρεις φτηνό εισιτήριο με Aegean για Μιλάνο (για να είσαι στο ίδιο terminal με την Emirates, αλλιώς αν έχεις περιθώριο κοίτα κ Easyjet) θα σου έλεγα να την προτιμήσεις την Emirates. Κι αν γλυτώνεις βέβαια αρκετά από τα άλλα που βρήκες
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.752
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom