Ινδία Tι HOLLYWOOD τι BOLLYWOOD!!

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Γιατρό που να εμπιστεύεσαι και να ξέρει βρίσκεις εύκολα νομίζεις? Ο καθένας ό,τι του καπνίσει....κάνε, μη κάνεις, κάντα όλα, όλα παίζουν.....εδώ δε ξέρουν καλά καλά την ειδικότήτά τους, θα ξέρουν για ταξίδια στο εξωτερικό? Οι περισσότεροι είναι για κλάμματα...
πές τα μεγάλε έτσι ,έτσι....:D
 

tzo

Member
Μηνύματα
63
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
θιβετ???
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος του κοσμου
προσωπικά δεν κάνω τίποτα για πουθενά .
πήρα χάπια για μαλάρια μόνο μιά φορά γιατί ήταν αναγκαίο.
κρίνε μόνη σου,κανείς δεν θα σου πεί με βέβαιότητα.αφού γνωρίζεις τα πράγματα,αναγκαίο θα ήταν κατά την γνώμη μου άν υπήρχε επιδημία επίσημη στην περιοχή..;)
ποια χαπια πηρες? απο παρενεργειες?
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
ποια χαπια πηρες? απο παρενεργειες?
ολα τα φάρμακα έχουν παρενέργειες ..και βλάπτουν ορισμένα οργανα του οργανισμού..παίρνω φάρμακα μόνο άν είναι αναγκαίο.
συγκεκριμένα πήρα χλωροκίνη (για μαλάρια) για αρκετές εβδομάδες γιατί στον τόπο που πήγα υπήρχε αρχή επιδημίας.ήταν λοιπόν υποχρεωτικό αλλιώς μπορεί να έτρωγα το κεφάλι μου.η ουσία είναι ηπατοτοξική,αν βέβαια κάνεις μακροχρόνια χρήση...
οπότε οταν ταξιδεύω ακόμα και σε ύποπτα μέρη,λαμβάνω αλλου είδους προφυλάξεις πιο light,ας πούμε τακτική χρήση αντικουνουπικών.
δεν θα πάρω φάρμακα μήπως και......
το θέμα είναι εντελώς υποκειμενικό λοιπόν,και εσυ που κινείσαι σε χώρους υγείας φαντάζομαι θα έχεις γνώση!;)
 

tzo

Member
Μηνύματα
63
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
θιβετ???
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος του κοσμου
ολα τα φάρμακα έχουν παρενέργειες ..και βλάπτουν ορισμένα οργανα του οργανισμού..παίρνω φάρμακα μόνο άν είναι αναγκαίο.
συγκεκριμένα πήρα χλωροκίνη (για μαλάρια) για αρκετές εβδομάδες γιατί στον τόπο που πήγα υπήρχε αρχή επιδημίας.ήταν λοιπόν υποχρεωτικό αλλιώς μπορεί να έτρωγα το κεφάλι μου.η ουσία είναι ηπατοτοξική,αν βέβαια κάνεις μακροχρόνια χρήση...
οπότε οταν ταξιδεύω ακόμα και σε ύποπτα μέρη,λαμβάνω αλλου είδους προφυλάξεις πιο light,ας πούμε τακτική χρήση αντικουνουπικών.
δεν θα πάρω φάρμακα μήπως και......
το θέμα είναι εντελώς υποκειμενικό λοιπόν,και εσυ που κινείσαι σε χώρους υγείας φαντάζομαι θα έχεις γνώση!;)
γενικα καπως ετσι το σκεφτομαι κι εγω....τελος παντον! ευχαριστω για τις πληροφοριες σου!!εχω λιγο χρονο ακομα να το σκεφτω....
 

va5ilis

Member
Μηνύματα
125
Likes
1.251
Ταξίδι-Όνειρο
Το Εβερεστ
Πολυ καλη η αφηγηση σου. Θα ξεμεινω για μια εβδομαδα μετα την δουλεια ινδια κια δεν ειχα ιδεα τι μπορω να κανω. Διαβαζοντας την περιγραφη σου πηρα αρκετες ιδεες. Να εισαι καλα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.780
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom