The official γατο-τοπικ

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Τζιχαντοπινγκ άστα...αλλοιώς τα παραλαμβάνεις και αλλοιώς σου προκύπτον. Η φωτογραφία είναι απο την κοπέλα που μας εδωσε για υιοθεσία την Κούλα:

φωτογραφία.JPG
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
:haha:
Πλέον δεν ασχολούμαι. Του θείου από δίπλα είναι. Δεν έχω ιδιαίτερες σχέσεις με τον κύριο Μάικ!
Μπα είναι στη macho πόζα του...

Εδώ η γλυκειά μου Σουβλίτσα. Γνήσια Σομαλή. Κούκλα. Απεβίωσε από περιτονίτιδα
george+souvlitsa.jpg


Ο μετέπειτα Νώντας αδέσποτος φολιάστηκε. Με πήγαινε μέχρι την άκρη του δρόμου κάθε πρωί για να με ξεπροβοδίσει...
IMG_4489.jpg


:cry::cry::cry::cry::cry:
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Εγω ειχα 2 αδελφακια ημιαιμα Σιαμ...αλλα ολο εφευγαν....Το ενα το πατησε αυτ/το εξω απο τη πορτα μου και το αλλο χαθηκε...
Μετα μαζεψα παλι ενα αδεσποτο...2 χρονακια,τη κοπανησε και αυτο.Δεν ξαναπηρα κανενα,πια....
Τωρα ταιζω τα αστεγα...τη μουχριτσα και τον γουρουνιτση...:)
10537812_225551630948748_3174464887259187734_n.jpg 10292549_225550334282211_3608423199113612811_n.jpg
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Καλε! Δεν γνωρίζεις τις περιφημες ΚΟΥΚΛΕΣ Μειν Κουν?
Αμερικάνικες γάτες απο το Μειν, οι πιο μεγαλοσωμες του ειδους τους παγκοσμίως. Μετα τις Νορβηγικές του Δάσους , οι πιο αγαπημένες...
http://en.wikipedia.org/wiki/Maine_Coon

υγ. Τζιχαντογουρούνι δεν ειναι περσικες. Σε επαναφερω στην γατική τάξη
Ναι μωρέ! Ναι! Πες τα βρε Δήμητρα, ο ευγενικός γίγαντας, τι γίγαντας, βιβλιοθήκη ολόκληρη:

το βρίσκω εντελώς άστοχο να σας πω το όνομά του, εύκολα μαντεύεται.
Έχουμε και τον Kumiko βέβαια όπου το πράσινό του μάτι δεν έχει πειραχτεί στο photoshop.


η μεγάλη αγάπη βέβαια είναι άλλη
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Μαντευω το όνομα Του κουκλου: Γολιαθ?
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Το γατο-topic καλά κρατάει βλέπω! :)
Πριν αρκετά χρόνια, την μέρα της γιορτής μου και ενώ είχαμε κόσμο στο σπίτι, η αδερφή μου βρήκε στον κάδο σκουπιδιών στον δρόμο μας, μια δεμένη σακούλα με 5 γατάκια μέσα.. Μόλις είχαν ανοίξει τα ματάκια τους άρα δεν ήταν ούτε 30 ημερών. Εκείνη την περίοδο είχαμε στην αυλή μας μια γάτα που είχε γεννήσει 3 γατάκια και τα θήλαζε ακόμα. Οπότε πήραμε τα 5 γατάκια και τα βάλαμε στην φωλιά της. Αυτή αρχικά τα δέχτηκε και τα θήλασε και αυτά, αλλά ήταν αδύνατο να κρατήσουμε 8 γατάκια και μία γάτα. Την ίδια μέρα λοιπόν πήρε τα 3 από τα καινούρια γατάκια μια φιλόζωη γειτόνισσα και εμείς αναλάβαμε τα άλλα δύο. Η γάτα μας σύντομα απομάκρυνε αυτά που δεν ήταν δικά της οπότε τα ταϊζαμε με "μπιμπερό". (Η γάτα αυτή ήταν η πιο κακιά γάτα που είχαμε, γάτα-τέρας και λίγα λέω!).

Μια μέρα λιαζόντουσαν στην αυλή, ήταν ακόμη πολύ μικρούλια. Είχαμε βγάλει έξω το μεγάλο χαλί του σαλονιού και το είχαμε κάνει ρολό για να το πάρουν οι υπάλληλοι από την εταιρία καθαρισμού. Ήρθαν, πήραν το χαλί και έφυγαν. Μετά από λίγο φωνάζαμε με την αδερφή μου τα γατάκια για να τα ταϊσουμε, αλλά ήταν άφαντα! Ψάχναμε, σκεφτόμασταν πότε τα είδαμε τελευταία φορά.. Είχαμε σκάσει από την στεναχώρια μας. Και μου μπήκε ξαφνικά η ιδέα ότι μπορεί τα γατάκια να μπήκαν μέσα στο τυλιγμένο χαλί για να κοιμηθούν και να τα πήρε η εταιρία καθαρισμού. Το λέω στην μάνα μου, και την πίεζα να τους πάρει τηλέφωνο. "Τι λες παιδί μου, πως να μπήκαν τα γατάκια στο χαλί; Και εκεί να ήταν όταν σήκωσαν οι άνθρωποι το χαλί δε θα τρόμαζαν να φύγουν;"
Τίποτα εγώ.. Μέσα στο χαλί θα ήταν και θα κοιμόντουσαν και δε κατάλαβαν τίποτα.

Τι να κάνει η μάνα μου παίρνει στην εταιρία και τους λέει να πάρουν στο κινητό τον οδηγό γιατί υπάρχει πιθανότητα να είναι δύο γατάκια στο χαλί. Της είπαν ότι θα το κοιτάξουν και εμείς μείναμε να περιμένουμε..
Δεν πέρασε καμιά ώρα και χτυπάει το κουδούνι. Οι δύο υπάλληλοι είχαν επιστρέψει και ο καθένας κράταγε και από ένα αγουροξυπνημένο γατάκι στα χέρια του! Χαρά που κάναμε!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.726
Likes
15.093
Αυτή την βρήκαμε μωρούλι στο δρόμο να κορνάρουν τα αυτοκίνητα και να μην φεύγει με τίποτα. Εκεί ατάραχη στη μέση του δρόμου.Για αυτοκτονία πήγαινε. Κατέβηκα παρά τα κορναρίσματα και τις φωνές των άλλων στα υπόλοιπα αυτοκίνητα, την πήραμε και έγινε θρεφτάρι που τρώει μόνο ακριβή τροφή και φρέσκο ψάρι.

DSC00897.JPG
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom