The Official Offtopic v6

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Το μηνυμα μου δεν ηταν προσωπικο. Εσυ μπορει και να τα αξιζεις τα λεφτα που παιρνεις ή και να αξιζεις ακομη περισσοτερα. Αλλα μη μου λες για την επενδυση που εκανε η δουλεια σου και τι τη θεωρει γιατι κατουριεμαι απο τα γελια. Ολοι ειδαμε και συνεχιζουμε να βλεπουμε τις φοβερες επενδυσεις του δημοσιου.
Πραγματι δεν ξερω τι γινεται στο υπολοιπο δημοσιο. Ξερω απο εξειδικευμενο προσωπικο, ας συζητησουν αυτοι που εχουν αποψη. Αν δωσουν 400, τοσα θα παρω. Αν σας ρωτησουν, προτεινετε 400 flat.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Σορι αλλα δεν καταλαβαινω πως εχεις αποψη για το πως εγω επιστρεφω ως υπηρεσια. Θα δωσω και αναφορα εδω μεσα? Δεν παμε καλα.
Αυτό ισχύει για όλους τους δημοσίους υπαλλήλους δεν απευθύνεται σε σένα. Εξ' ορισμού οι δημόσιοι υπάλληλοι ανήκουν στο λεγόμενο cost centre μιας επιχείρησης σε αντιπαραβολή με το profit centre, σε εκείνο δηλαδή το κομμάτι του προσωπικού που αντί να συνεισφέρουν στο εισόδημα, κοστίζουν χρήματα και μειώνουν τα συνολικά κέρδη (το οποίο είναι όμως απαραίτητο για τη λειτουργία της επιχείρησης, του κράτους δηλαδή). Αλλά πιστεύω ότι αυτά που λέω θα πρέπει να τα γνωρίζεις αφού έχεις και δύο μεταπτυχιακά.
 
Last edited:

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Απλές γνώσεις οικονομικών που θα έπρεπε να τις μαθαίνουν σε όλους τους νεοεισερχόμενους στο δημόσιο υπό μορφή σεμιναρίων-induction courses για να ξέρουν πού βρίσκονται, τι κάνουν, γιατί πληρώνονται και από πού πληρώνονται.
 

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
Ο λογαριασμός δεν βγαίνει με 1 εκατ. άνεργους + δύο εκατ. εργαζόμενους στον ιδιωτικό τομέα- με την πλειοψηφία με μισθους συμφοράς ή μεροκάματο όταν αυτό εμφανίζεται- να καλύπτουν 1 εκατ. δημόσιους εκ των οποίων οι μισοί χρήσιμοι και απαραίτητοι, οι δε υπόλοιποι προέλευσης τυπου "δεν κάνει για τίποτα βάλτον κάπου" + 3 εκατ συνταξιούχοι και λοιποί αδρανεις, μη παράγοντες πλούτο και με φορολογικες/ασφαλιστικες εισφορες λογιστικά νούμερα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Απλές γνώσεις οικονομικών που θα έπρεπε να τις μαθαίνουν σε όλους τους νεοεισερχόμενους στο δημόσιο υπό μορφή σεμιναρίων-induction courses για να ξέρουν πού βρίσκονται, τι κάνουν, γιατί πληρώνονται και από πού πληρώνονται.
Ισα βρε, τρομαξα για μια στιγμη. Μπορουμε και αρενα με λιονταρια για τους δυ.
Μην ειστε τοσο γλυκιοι, μας κακομαθαινετε.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Πραγματι δεν ξερω τι γινεται στο υπολοιπο δημοσιο. Ξερω απο εξειδικευμενο προσωπικο, ας συζητησουν αυτοι που εχουν αποψη. Αν δωσουν 400, τοσα θα παρω. Αν σας ρωτησουν, προτεινετε 400 flat.
Εγώ δεν συμφωνω με τα 400. Εσυ που συμφωνεις, υπαρχει ειδικος λογαριασμος που μπορεις αμα θες να καταθεσεις το πλεοναζον ποσο. Δεν χρειαζεται να ρωτησουν κανενα. Μεχρι τοτε και οσο θα κουνας το δαχτυλο σε ανθρωπους που δυσκολευονται να τα βγαλουν περα και να τους κανεις μαθηματα περι ηθικης θα φανταζομαι πως συνομιλω με τον Αδωνι
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Εγώ δεν συμφωνω με τα 400. Εσυ που συμφωνεις, υπαρχει ειδικος λογαριασμος που μπορεις αμα θες να καταθεσεις το πλεοναζον ποσο. Δεν χρειαζεται να ρωτησουν κανενα. Μεχρι τοτε και οσο θα κουνας το δαχτυλο σε ανθρωπους που δυσκολευονται να τα βγαλουν περα και να τους κανεις μαθηματα περι ηθικης θα φανταζομαι πως συνομιλω με τον Αδωνι
Φιλε μου, εχω πληρωσει σφραγισματα μαθητη μου γιατι απο πονο δεν μπορουσε να ακουσει το μαθημα.Εχουμε πιο αμεσους τροπους, δεν σας ρωταμε πως γινεται.
Ολο αυτο με τους δυ μοιαζει με της στραβηςμπλα μπλα της φταινε οι τριχες.
 
Last edited:

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Πως να το ονομάσουμε αυτό; Παράπλευρη απώλεια; Άμαχος πληθυσμός;

Από το κινητό μου είναι το screenshot, δεν θέλετε να δείτε το βίντεο.. New York, σήμερα το πρωί.

IMG_9560.PNG
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.523
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom