The Official Offtopic v6

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Αυτό που δεν ξέρετε πιθανότατα είναι ότι οι δημόσιοι υπάλληλοι θα επιβιώσουν και από τον κορωνοιό και από την οικονομική κατάρρευση (τους γνωρίζω πολύ καλά, ζω 25 χρόνια μαζί τους). Αν θέλετε να επιβιώσουμε και οι υπόλοιποι κάντε λίγο κουράγιο και μη ζητάτε να καταφύγετε σε τακτικές που θα τις πληρώσετε πάλι εσείς. Ας ελπίσουμε ότι από το τέλος του Απρίλη θα φανεί κάποιο φως.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Πως να το ονομάσουμε αυτό; Παράπλευρη απώλεια; Άμαχος πληθυσμός;

Από το κινητό μου είναι το screenshot, δεν θέλετε να δείτε το βίντεο.. New York, σήμερα το πρωί.

View attachment 304532
Όχι ότι δεν έχει επηρεαστεί η ψυχική υγεία πολλών εκεί έξω αλλά:
https://www.republicworld.com/fact-...-building-in-new-york-and-commit-suicide.html
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Με βρίσκει απόλυτα συμφωνη αυτό που έγραψες..πήγε η πεθερά μου στα ΚΕΠ για μια δουλειά κ ο υπάλληλος ήταν εκεί χωρίς να εξυπηρετεί.της είπε έλα όταν Τελ όλο αυτό..κ πληρώνεται χωρίς να εξυπηρετεί κανέναν..δεν έχει ενταχθεί στα 400 ευρώ..δουλεύει χωρίς κόσμο κ μας δουλεύει..σχολεία έκλεισαν κ οι εργασίες που δίνονται είναι επαναληπτικές..αλλά πληρώνονται κανονικά χωρίς να ενταχθούν στα 400€..αυτές είναι οι γελιοτητες..αλλά 10 βουρδουλιες σε ξένο πισινό δεν πονάνε..
Ας μην μιλήσω τώρα για την εκπαίδευση...όλη τη δουλειά στα φροντιστήρια την κάνουμε. Για να πάρουμε ψίχουλα. Αυτή τη στιγμή οι δημόσιοι υπάλληλοι κάθονται και πληρώνονται.
Με βρίσκει απόλυτα συμφωνη αυτό που έγραψες..πήγε η πεθερά μου στα ΚΕΠ για μια δουλειά κ ο υπάλληλος ήταν εκεί χωρίς να εξυπηρετεί.της είπε έλα όταν Τελ όλο αυτό..κ πληρώνεται χωρίς να εξυπηρετεί κανέναν..δεν έχει ενταχθεί στα 400 ευρώ..δουλεύει χωρίς κόσμο κ μας δουλεύει..σχολεία έκλεισαν κ οι εργασίες που δίνονται είναι επαναληπτικές..αλλά πληρώνονται κανονικά χωρίς να ενταχθούν στα 400€..αυτές είναι οι γελιοτητες..αλλά 10 βουρδουλιες σε ξένο πισινό δεν πονάνε..
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Ας μην μιλήσω τώρα για την εκπαίδευση...όλη τη δουλειά στα φροντιστήρια την κάνουμε. Για να πάρουμε ψίχουλα. Αυτή τη στιγμή οι δημόσιοι υπάλληλοι κάθονται και πληρώνονται.
ενα μικρό δίκιο για τη δουλειά σας εδώ το έχεις ...το ξέρω γιατί βλέπω την κόρη μου τι κάνει απο το Γυμνάσιο και τι από το φροντιστήριο.. ακόμη και τα μικρά φροντιστήρια κάνουν εξαιρετική δουλειά.. αλλά εχεις άδικο στο γεγονός ότι κάθονται οι δημόσιοι υπάλληλοι.. τους υποχρεώνουν να κάτσουν φυσικά λόγω της κατάστασης.. αρκετοί πιστεύω θα ήθελαν να είναι στη δουλειά τους (εντάξει όχι όλοι)..
 
Μηνύματα
201
Likes
195
ενα μικρό δίκιο για τη δουλειά σας εδώ το έχεις ...το ξέρω γιατί βλέπω την κόρη μου τι κάνει απο το Γυμνάσιο και τι από το φροντιστήριο.. ακόμη και τα μικρά φροντιστήρια κάνουν εξαιρετική δουλειά.. αλλά εχεις άδικο στο γεγονός ότι κάθονται οι δημόσιοι υπάλληλοι.. τους υποχρεώνουν να κάτσουν φυσικά λόγω της κατάστασης.. αρκετοί πιστεύω θα ήθελαν να είναι στη δουλειά τους (εντάξει όχι όλοι)..
Και μένα με υποχρεώνουν να κάθομαι αλλά δεν πληρώνομαι. Επίσης δεν υπάρχει ίδια νοοτροπία στο δημόσιο. Δεν υπάρχει αξιολόγηση ούτε άγχος αν θα χάσουν τη δουλειά τους.
 

athens8

Member
Μηνύματα
125
Likes
464
Με βρίσκει απόλυτα συμφωνη αυτό που έγραψες..πήγε η πεθερά μου στα ΚΕΠ για μια δουλειά κ ο υπάλληλος ήταν εκεί χωρίς να εξυπηρετεί.της είπε έλα όταν Τελ όλο αυτό..κ πληρώνεται χωρίς να εξυπηρετεί κανέναν..δεν έχει ενταχθεί στα 400 ευρώ..δουλεύει χωρίς κόσμο κ μας δουλεύει..σχολεία έκλεισαν κ οι εργασίες που δίνονται είναι επαναληπτικές..αλλά πληρώνονται κανονικά χωρίς να ενταχθούν στα 400€..αυτές είναι οι γελιοτητες..αλλά 10 βουρδουλιες σε ξένο πισινό δεν πονάνε..
Εδώ κάνεις λάθος... Τα ΚΕΠ είναι η μόνη δημόσια υπηρεσία που δούλευε και δουλεύει συν σαββατο..από το πρωι μέχρι το βράδυ.
Απλά τώρα με αυτό που γίνεται δουλεύει πρωινές ώρες με ραντεβου για να μη υπάρχει συνωστισμός. Αν δεν εξυπηρέτησε τη πεθερά σου ίσως να μην ειχανε τα απαραίτητα μέσα (τζαμι γαντια και μάσκα και αντισηπτικό)
Η αστυνομία. Τα ληξιαρχεία.τα δημοτολόγια δεν δέχονται καν κοινό σε Αντίθεση με τα ΚΕΠ.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.791
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom