The Official Offtopic v6

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Δεν παιρνω ορκο για τιποτα. Μεχρι πριν απο λιγο δεν περιμενα ποτε να διαβασω τετοιο σχολιο απο σενα.
Δε βλέπω γιατί μπορεί να σ' ενόχλησε τόσο το σχόλιό μου. Τη γνώμη μου εξέφρασα με βάση το προσωπικό μου γούστο, για πράγματα που έχω συναντήσει πολλές φορές.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.776
Οτιδηποτε δεν αναφερεται στο συμβολαιο τους, νομιζω οτι δεν θα ηταν σωστο να το απαιτουμε ως πελατες.
Καταλαβαινω οτι κακοπληρωνονται και κουραζονται δυσαναλογα με τον μισθο που παιρνουν, αλλα αν και δεν συμπαθω τη Ryanair, βρισκω θετικο οτι δεν αξιολογουνται απο τους προισταμενους τους με κριτηρια εμφανισης αλλα αν προσφερουν τις υπηρεσιες τους επαρκως.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Οτιδηποτε δεν αναφερεται στο συμβολαιο τους, νομιζω οτι δεν θα ηταν σωστο να το απαιτουμε ως πελατες.
Καταλαβαινω οτι κακοπληρωνονται και κουραζονται δυσαναλογα με τον μισθο που παιρνουν, αλλα αν και δεν συμπαθω τη Ryanair, βρισκω θετικο οτι δεν αξιολογουνται απο τους προισταμενους τους με κριτηρια εμφανισης αλλα αν προσφερουν τις υπηρεσιες τους επαρκως.
Δεν απαιτώ, απλά λέω ότι δε μου κάνει καλή εντύπωση. Όπως το ίδιο θα έλεγα και για το προσωπικό σ' ένα εστιατόριο ή ξενοδοχείο. Μια προσεγμένη, επαγγελματική εμφάνιση είναι ωραίο να τη συναντάς. Γνώμη μου.
Αν με το "κριτήρια εμφάνισης" αναφέρεσαι σε διαστάσεις και ύψος, τότε ναι, κι εγώ το βρίσκω θετικό και το επικροτώ, γιατί δε συμβαίνει και πολύ. Αλλά αυτό που λέω είναι κάτι άλλο.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Δε νομίζω να απαίτησε κάτι η earth citizen, μια αισθητικής φύσεως ανώδυνη κριτική άσκησε.
Μιας κι έχω ζήσει το σενάριο εκ των εσω θα ήθελα να εκφράσω την άποψή μου.
Δεν είναι κακό μια εταιρία να ζητά το ίδιο Χρωμα κραγιόν,καλσόν,ρουζ κοκ ούτε να επιδιώκει την ομοιομορφία. Κακό είναι να απαιτεί σε μια ολονύχτια ή γαλατάδικη πχ πτήση να θέλει τον κότσο στην εντέλεια,το κραγιόν άψογο και το μάτι χωρίς μαύρους κύκλους. Είναι προς τιμή της Ράιαν αιρ που επιτρέπει ποικίλα σχέδια,χρώματα αλλά και νούμερα περιφέρειας. Έχω ξαναπεί πως έχει πολύ καλύτερο περιβάλλον από αντίστοιχες ελληνικές που βαθμολογούν,ζυγίζουν,προσβάλουν και κρίνουν τις αεροσυνοδούς,ενώ τις ενημερώνουν ότι μια γυναίκα που φαίνεται κουρασμένη/έχει φύτρες στα μαλλιά/μακριά νύχια/μαύρους κύκλους ή πετάνε συχνά οι τούφες της, δεν έχει μόνιμη θέση στο στόλο της.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.051
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Δε βλέπω γιατί μπορεί να σ' ενόχλησε τόσο το σχόλιό μου. Τη γνώμη μου εξέφρασα με βάση το προσωπικό μου γούστο, για πράγματα που έχω συναντήσει πολλές φορές.
Δικαιωμα σου να εχεις το γουστο σου και να το εκφραζεις. Απο εκει και περα δεν θα σου δωσει λογαριασμο κανενας για το πως θα εμφανιζεται. Το γουστο ειναι πολυ υποκειμενικος παραγοντας και σιγουρα δεν μπορουν να μπουν κανονες και κριτηρια βασει αυτου. Εγω για πραδειγμα τις θελω με χαλια κοκαλακια, αναμαλλιασμενες και αναψοκοκκινισμενες. Δεν θα μου χαλασεις τη φαντασιωση εσυ.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Δικαιωμα σου να εχεις το γουστο σου και να το εκφραζεις. Απο εκει και περα δεν θα σου δωσει λογαριασμο κανενας για το πως θα εμφανιζεται. Το γουστο ειναι πολυ υποκειμενικος παραγοντας και σιγουρα δεν μπορουν να μπουν κανονες και κριτηρια βασει αυτου. Εγω για πραδειγμα τις θελω με χαλια κοκαλακια, αναμαλλιασμενες και αναψοκοκκινισμενες. Δεν θα μου χαλασεις τη φαντασιωση εσυ.
Πάρα πολύ σοβαρά το πήρες μου φαίνεται και κάθε φορά γράφεις για πράγματα που δεν έχω πει. Ας μείνουμε στο ότι έχουμε διαφορετικα γούστα κ φαντασιώσεις.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.776
Δηλαδη αν πουλανε αρκετους καπουτσινο...
Γιατι αν δεν πουλας καλα τα ροφηματα κ τα ξυστα, λογοδοτεις κ παιρνεις ποδι...
Ολυμπιακη-επιδομα κομμωτηριου-Μιμη-ΠΑΣΟΚ ΣΩΣΕ ΜΑΣ, αλλα τοτε δεν ηταν καλα ε? Τωρα λοιπον πλαστικα κλαμερ και ξυστα μεχρι να σβησει ο ηλιος :p
 

despoina.s

Member
Μηνύματα
42
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ
Οτιδηποτε δεν αναφερεται στο συμβολαιο τους, νομιζω οτι δεν θα ηταν σωστο να το απαιτουμε ως πελατες.
Καταλαβαινω οτι κακοπληρωνονται και κουραζονται δυσαναλογα με τον μισθο που παιρνουν, αλλα αν και δεν συμπαθω τη Ryanair, βρισκω θετικο οτι δεν αξιολογουνται απο τους προισταμενους τους με κριτηρια εμφανισης αλλα αν προσφερουν τις υπηρεσιες τους επαρκως.
Ακριβώς το ίδιο ισχύει για πολλά ακόμη επαγγέλματα ( εκπαιδευτικούς, τραπεζικούς, σερβιτόρους κλπ) . Δυστυχώς όμως, είναι απίθανο να μην σχολιαστεί η εμφάνιση των υπαλλήλων από τον εκάστοτε πελάτη.

Υ.Γ. Γιατί όταν πληρώνουμε, απαιτούμε. Και απαιτούμε να μη μας γ@%#?ε τις φαντασιώσεις!!!:haha:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.776
Ακριβώς το ίδιο ισχύει για πολλά ακόμη επαγγέλματα ( εκπαιδευτικούς, τραπεζικούς, σερβιτόρους κλπ) . Δυστυχώς όμως, είναι απίθανο να μην σχολιαστεί η εμφάνιση
Ολοι συμπασχουμε με τη φιλολογο Πατουλαινα. Ομως αυτο ειναι το ωραιο στο να μην υπαρχει αναγκη η υποχρεωση για ομοιομορφια, να εκφραζεσαι οπως θες.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.659
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom