The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.610
Likes
12.433
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Παρακαλώ λίγη αυτοσυγκράτηση με τα πολιτικά σχόλια.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Λαμβάνοντας υπόψη το γεγονός που αφορά στον προγραμματισμό τελετής προ της λήψης των σχετικών αποφάσεων...

Μάθαμε πού έγινε το τραπέζι της βάφτισης (το οποίο αφορά τον προγραμματισμό της τελετής); Γιατί αν τηρήθηκαν τα μέτρα όπως και στο γεύμα της Ικαρίας, δε νομίζω ότι υπάρχει κανένα πρόβλημα.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
δεν κάνει εντύπωση το γεγονός ότι το συγκεκριμένο εμβόλιο που έχει χορηγηθεί σε 20 νομίζω εκατομύρια βρετανούς δεν προκάλεσε τέτοια επεισόδια (ή έστω δεν καταγράφηκε ποσοστό μεγαλύτερο του συνήθους που απαντάται στον γενικό πληθυσμό ανεξαρτήτως εμβολιασμού)και προκαλεί στις υπόλοιπες χώρες;;
οι οποίοι βρετανοί έχουν καταφέρει να ελαχιστοποιήσουν τους θανάτους κάτω από 100 την ημέρα εκει που κατέγραφαν χιλιάδες νεκρούς 3 μήνες πριν
να μην πάει το μυαλό μας και σε πολιτικές σκοπιμότητες??αγγλία εκτός ευρωπαικής ένωσης κλπ κλπ
τι να πρωτοπιστέψω δηλαδή;;
 
Last edited:

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Γενικά η κατάσταση με το οξφορδιανό εμβόλιο φάνηκε ότι δεν τσούλησε από την αρχή, δεν ξέρω αν της το έχουν κρατημένο της Βρετανίας για το έξιτ, αλλά όλοι θέλουν να προφυλάξουν τον κ..λο τους αν όντως συμβαίνει κάτι ακόμη και αν οι ενδείξεις είναι ελάχιστες.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.788
Πάντως σήμερα στις Γερμανικές ειδήσεις είπαν ότι 74.000 ραντεβού ακυρώθηκαν.
Τελικά ο περίεργος εγώ είμαι που είχα προβληματισμούς.
Κοιτάμε μόνο τους επιστήμονες.
Εντάξει και λίγο τους δείκτες των μετοχών. Λίγο ντε.
δεν ξέρω αν της το έχουν κρατημένο της Βρετανίας για το έξιτ,
Δεν γίνονται αυτά.Πιπέρι. Μόνο επιστήμη.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ελπίζω να μην έχουμε ακυρώσεις, οι 'αψέκαστοι' να ακολουθήσουν τις οδηγίες των ειδικών και να πάνε να κάνουν το συγκεκριμένο εμβόλιο αφού μόνο τους ειδικούς ακούμε και δε δικαιούμαστε να έχουμε οποιαδήποτε άποψη ή να κάνουμε οποιαδήποτε κριτική στο έργο τους.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.788
Εντάξει παλικάρια κρύψτε λίγο τη χαρά σας και μη δίνετε την εντύπωση ότι περιμένετε πως και πως να γεμίσουν τα νοσοκομεία με πτώματα
Δεν έχω καμία χαρά , αν αναφέρεσαι σε μένα. Το αντίθετο μάλλον. και εύχομαι να μην υπάρχει σύνδεση .Αν θυμάσαι είπα ότι δεν είμαι ενάντια στα εμβόλια.
Και ούτε είπα ότι δεν θα κάνω, το αντίθετο μάλλον.
Το 'σπρώξιμο' κάποιον εταιριών με κάνει να προβληματίζομαι. Αν αυτοί οι προβληματισμοί είναι χαρά
κάνεις λάθος.
Η AstraZeneca πούλησε το μερίδιό της στη Moderna για περισσότερα από 1 δισ. δολάρια
Κάποιος έχει ζόρια και θέλει μετρητό.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.148
Likes
20.455
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός

STKF

Member
Μηνύματα
1.149
Likes
5.373
Γιατί μόνο οι ελληνόφωνες ευρωπαϊκές χώρες έχουν υιοθετήσει αυτό το καταπιεστικό σύστημα εξόδου απ' το σπίτι με sms ή με μπακαλόχαρτο; Ξέρουμε κάτι που δεν ξέρουν οι υπόλοιποι Ευρωπαίοι, είμαστε πιο έξυπνοι, έχουμε διορίσει καλύτερους λοιμωξιολόγους ή απλά δεν ξέρουμε πού πάνε τα τέσσερα και βάζουμε αυθαίρετα μέτρα για να γλιτώσουμε την κατακραυγή αν τα θύματα πολλαπλασιαστούν (όπου με '-με' αναφέρομαι στους πολιτικούς);
Δεν γνωρίζω γιατί έχουν υιοθετήσει το μέτρο με το sms. Δεν μου φαίνεται όμως παράξενο γιατί συνάδει με την γενικότερη αντίληψη του ελληνικού κράτους περί γραφειοκρατίας και της επακόλουθης ταλαιπωρίας του πολίτη.
Από την άλλη πλευρά και μιλώντας γενικά δεν πρόκειται να διαφωνήσω με κάποιο μέτρο επειδή υπάρχει μόνο στην δική μας χώρα. Ο εντόπιος πληθυσμός έχει ιδιαίτερη νοοτροπία οπότε και κάποιο μέτρο θα μπορούσε να είναι μοναδικό.
Για το πολιτικό σύστημα δεν θα γράψω κάτι σεβόμενος τους κανόνες του φόρουμ.
Είναι γεγονός όμως ότι η πανδημία είναι μιά πρωτόγνωρη κατάσταση και για τους πολιτικούς και για τους λοιμωξιολόγους..
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.678
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom