The Official OffTopic v7

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
μμμμ αυτον βρηκα κ εγω αλλα δεν φαινεται καλα... εκτος απο ιταλια τι αλλο ειναι πρασινο;
Στο χάρτη βλέπω και χώρες ολόκληρες καταπράσινες. Όπως Βουλγαρία,Ρουμανία, Βαλτικές κλπ.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Το "πείραμα"της Βρετανίας ,η διαφοροποίηση της από την υπόλοιπη Ευρώπη και Αμερική ακόμα και από το Ισραήλ (με το οποίο είναι στην ίδια θέση νομίζω απο πλευράς εμβολιασμένων,πάνω από το 50 τα εκατο του πληθυσμού)
όσον αφορά τους περιορισμούς που τους κατήργησαν από την δευτέρα αφήνοντας τους πολίτες να επιλέξουν μόνοι τους αν θα φοράν η όχι μάσκα κλπ
{παρ όλο που τα κρούσματα έχουν αυξητική πορεία αλλά οι θάνατοι είναι ελάχιστοι...)

Η Βρετανία γίνεται δείκτης της πανδημίας
 
Last edited:

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
καλημερα, σε κρατηση που ειχα κανει μου ζητησαν αφμ για να το περασουν στο συστημα....εχει ξανατυχει σε εσας;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.340
Likes
14.203
καλημερα, σε κρατηση που ειχα κανει μου ζητησαν αφμ για να το περασουν στο συστημα....εχει ξανατυχει σε εσας;
Το έχουν ζητήσει σε κατάλυμα(δωμάτια ή ολόκληρο σπίτι) όχι σε ξενοδοχείο.Φυσιολογικό είναι.Για Ελλάδα μιλάμε πάντα.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Και κάτι άλλο άσχετο, επειδή όλο κ πετάμε πιο ligth πλέον.... Εχει στα τζάμπο πολύ ωραία βαζάκια ώστε να βάλεις κρέμες, το ένα κουμπώνει στο άλλο... Εχει κ μεγαλύτερα..
 

Attachments

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Ακόμα πήρα ξηρό σαμπουάν 2ε με δωρεάν μεταφορικά!!! Βολεύει όσες έχουμε μακριά μαλλιά κ ένα λούσιμο απαιτεί χρόνο
 

Attachments

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.532
Likes
8.474
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Δεν ξέρω τι είναι καλύτερο σε αυτό το βίντεο: το κοινό που έχει μαζευτεί και ζητωκραυγαζει για ένα διαγωνισμό λεμοναδας, το ότι υπάρχει άνθρωπος που κάνει περιγραφή, τα πλάνα του σκηνοθέτη που κόβουν την ανάσα ή το αποκοσμο ρεψιδι που ρίχνει ο νικητής αντί για κάποια δήλωση. Εύχομαι σύντομα ολυμπιακό άθλημα.

Μόνο μια χώρα χαρίζει τέτοιες συγκινήσεις.

 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
screenshot-www.mscbs.gob.es-2021.07.05-15_59_06.png


screenshot-www.mscbs.gob.es-2021.07.26-22_34_00.png

Υπάρχει διαφορά τριών εβδομάδων μεταξύ των δυο πινάκων. Το μεγαλύτερο πρόβλημα
που αντιμετωπίζει η Ισπανία είναι ότι δεν έχει εμβόλια. Έχει διαθέσει το 97% των διαθέσιμων εμβολίων που είχε και υπάρχουν κέντρα που δεν έχουν ούτε μια δόση να δώσουν. Το δυσκολότερο είναι ότι δεν παρέλαβε τίποτα σήμερα.
screenshot-www.mscbs.gob.es-2021.07.26-22_42_26.png

Κάθε εβδομάδα δείχνει με διαφορετικό χρώμα πόσες νέες δόσεις ήρθαν.
Είναι η μοναδική εβδομάδα με τίποτα από τότε που άρχισαν οι εμβολιασμοί.
Όλα τα κινητά κέντρα εμβολιασμού έκλεισαν γιατί δεν υπάρχει ούτε δόση από το
μονοδοσικό. (Μόνο αυτό έκαναν)
Το 73,2 του πληθυσμού άνω των 12 ετών έχει κάνει τουλάχιστον μια δόση και το 61,6
ολοκλήρωσε.
 

Nikpap25

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
Καλησπέρα σας. Ψάχνω γενικά έναν τρόπο καθαρισμού πέρα από την χρήση χημικών, όπως χλωρίνη κλπ που είναι βλαβερά για την υγεία και βρήκα μια λύση που χρησιμοποιούν πολύ στο εξωτερικό και ιδιαίτερα Σουηδία και Νορβηγία, τον καθαρισμό με συσκευές που παράγουν όζον. Ο συγκεκριμένος τρόπος μου κέντρισε το ενδιαφέρον για αυτό και ήθελα να ανοίξω θέμα. Απ' ότι διάβασα το όζον καταπολεμά τις οσμές, τα βακτήρια και τους μικροοργανισμούς γενικότερα και το σημαντικότερο είναι ότι βρίσκεται στη φύση και δεν είναι χημικό. Έχει χρησιμοποιήσει κανείς κάτι τέτοιο;
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.818
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom